سرمقاله, سرتیتر

امپریالیسم مالی: نمونه ونزوئلا – جک راسموس – حسام مناهجی

usa_trump


امپریالیسم مالی: نمونه ونزوئلا

جک راسموس-ترجمه: حسام مناهجی


زمان تهاجم به ونزوئلا توسط ایالات متحده و حامیانش بسیار نزدیک شده است. این هفته مایک پنس، معاون رئیس جمهور امریکا بار دیگر به کلمبیا سفر کرد(برای پنجمین بار در هفته‌های اخیر). هدف او ابلاغ واپسین دستورالعمل‌ها به نیروهای مستقر در محل امریکا و متحدان نیابتی‌اش بود تا در تدارک گام بعدی تغییر رژیم باشند.

در بیانیه حمایت گرایانه باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و چندین مقام رده بالای حزب دمکرات و کاندیداهای آن‌ها هم شواهد آشکاری از چراغ سبز نشان دادن به تغییر رژیم و تهاجم وجود داشت و در آن به رژیم مادورا مستقیماً حمله شده بود. آن‌ها گرا دادند که حزب دمکرات از تهاجم و تغییر رژیم حمایت می‌کند. رخدادها از این پس شتاب بیشتری خواهد گرفت. شاید درست همزمان با منتشر شدن گزارش (رابرت) مولر، بازپرس ویژه تحقیقات در پرونده دخالت روسیه در انتخابات.

پشت صحنه واضح است، همان طور که برای ماه‌ها مشخص بود. آن هم اینکه نومحافظه‌کاران بار دیگر صحنه گردان سیاست خارجی ایالات متحده هستند و امریکا را به سوی جنگ دیگری در سودای تغییر رژیم حکومتی خارجی سوق می‌دهند.

[1] درباره‌ی نویسنده: جک راسموس نویسنده‌ی کتاب‌های «شکنندگی نظام‌مند در اقتصاد جهانی» در سال 2015 و «سرآمدن صبر صاحبان بانک‌های مرکزی: سیاست‌های مالی و رکود پیش رو» در سال 2017 است…..


دریافت بقیه مقاله در اینجا