در رابطه با تهدید اسرائیل برای جلوگیری از حرکت نفتکش های ایرانی: چه کسی قاچاقچی و دزد است اسرائیل یا ایران؟

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل گفته است که نیروی دریایی اسرائیل می‌تواند در صورت لزوم جلوی آنچه وی قاچاق نفت ایران نامید را بگیرد. او از همه قدرت‌های جهان درخواست کرده است مانع از دور زدن تحریم‌ها از سوی ایران شوند.

در پی خروج غیرقانونی دولت ترامپ از توافق هسته‌ای و شروع مرحله دوم تحریم‌های ایران از سوی این کشور، صادرات نفت جمهوری اسلامی ایران به‌شدت کاهش یافته است. یکی از امکان‌های ایران برای دسترسی به ارز، عرضه نفت خود به از طریق دور زدن تحریم‌های غیرقانونی و غیر انسانی آمریکا است.

خبرگزاری رویترز غروب چهارشنبه ۱۵ اسفند (ششم مارس) با انتشار گزارشی از حیفا اقدام به انتشار بخشی از سخنان بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل نموده است.

نتانیاهو با حایت اربابش قلدری و گردن کلفتی کرده به خود این وظیفه را داده است که حالا کلانتر و هفت تیرکش امپریالیسم آمریکا در منطقه نیز باشد واعلام کرده است که اسرائیل و نیروی دریایی این کشور می‌توانند در صورت لزوم علیه دور زدن تحریم های نفتی ایران دست به اقدام بزنند.

نخست‌وزیر اسرائیل به این رفتار دزد دریایی گونه هم بسنده نکرد و برای کشورهای جهان (آن هم نه کشور های معمولی بلکه برای قدرتهای جهانی!) وظیفه هم تعیین می کند نتانیاهو اعلام کرد که مقابله با تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران برای دور زدن تحریم‌ها را وظیفه‌ همه قدرت‌های جهانی است!! و از آن‌ها خواستار مشارکت در این زمینه شده است.

دور زدن تحریم ها

نتانیاهو در عین حال به موارد مشابه در دوره پیش از رفع تحریم‌های نفتی ایران اشاره کرده و گفته است که جمهوری اسلامی ایران در سال‌های پیش از سال ۲۰۱۵ نیز اقدام به قاچاق (دور زدن تحریم ها) نفت از طریق نفتکش‌ها نموده بود.

نتانیاهو جانی البته فراموش می کند که لفظ قاچاق برای عمل غیرقانونی به کار برده میشود ایران آزاد است که نفت خود را در هر بازاری که خریدار وجود داشته باشد به فروش رساند ایران نفت خود را با قیمتی که خود تعیین میکند به فروش می رساند .

کشور و کسی که کار غیر قانونی می‌کند امپریالیسم آمریکا و نوکرش نتانیاهو هستند که مانع فروش نفت ایران می‌شود. سازمان ملل متحد هیچ محدودیتی برای فروش نفت ایران در بازارهای بین المللی قائل نیست این تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا بر علیه ایران است که فروش نفت ایران را تقریباً غیرممکن ساخته است.

اگر کسی در اینجا به رفتار غیرقانونی دست می‌زند این آمریکا و شش لول بند هارش اسرائیل است، اگر کسی دزدی به اموال دیگران می کند این اسرائیل است که نفت و گاز لبنان را با زور اسلحه و فشار آمریکا به غارت می برد و آن را قاچاقی در بازارهای جهان می فروشد اگر کسی دست به کار غیرقانونی می‌زند این آمریکاست که با اشغال خاک سوریه نفت سوریه را غارت کرده و به فروش می رساند.

اگر قرار است دزد بگیرند، باید آمریکا و متحدانشان را اول همه به صف کنند، بابت دزدیدن آثار باستانی عراق و سوریه، ۴۰ تن طلای سوریه و عراق، ربودن میلیاردها دلار طلا و سپرده های بانکی لیبی و …

نتانیاهو از «جامعه جهانی» خواسته است تا مانع از دور زدن تحریم‌ها توسط جمهوری اسلامی شوند. خبرگزاری رویترز در ادامه نوشته است که نخست‌وزیر اسرائیل توضیح دقیق‌تری پیرامون اقدامات احتمالی نیروی دریایی این کشور در مانع شدن از قاچاق نفت توسط ایران در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است.

نیروی دریایی اسرائیل عمدتا در دریای مدیترانه و دریای سرخ فعالیت دارد. هرگونه دخالتی در ارتباط با قاچاق دریایی نفت خام ایران می‌تواند خطر رویارویی مستقیم نیروی دریایی دو کشور ایران و اسرائیل را در پی داشته باشد.

از همه جالبتر اپوزیسیون پانداز ایرانی است، مجاهدین خلق گماشته های آمریکا و صهیونیسم با آب و تاب مشغول انتشار خبر و شاخ و برگ دادن به آنند، سلطنت طلبان که ادعای وطنپرستی خود و شاهزاده شان همه را کر کرده با استفاده از تلویزیون های آبکی خود از این ادعای رژیم نژادپرست اسرائیل حمایت کرده و چپ ها هم با سکوت همیشگی شان همان کار پا اندازها را می کنند تفاوتشان با مجاهدین و سلطنت طلبان وطنفروش خوشحالی یواشکی است!!، انگار نه انگار که اگر نتانیاهو موفق به ایجاد یک توافق برای ممانعت از حرکت نفت کش های ایرانی شود، اولین قربانیان آن همان مردم، فقرا و طبقه کارگر ایرانند نه سپاه و لاریجانی ها!

خبرگزاری رویترز همچنین گزارش کرده است که تا لحظه انتشار این گزارش مقامات جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با تهدید نتانیاهو سکوت کرده‌اند.