پرش به محتوا

واشنگتن تایمز: همکاری با القاعده دلیل محکمه پسندی برای بمباران ایران!

iran_bomb_


مترجم سیما صابر

جورج بوش پسر پس از حمله مشکوک ۱۱ سپتامبر القاعده به آمریکا، به بهانه آنکه دولت وقت افغانستان به اسامه بن لادن رهبر القاعده پناه داده است به افغانستان حمله نظامی کرد و این کشور را بنابر آنچه خود وی به آن تاکید داشت، «به عصر حجر» بازگرداند.
ایالات متحده آمریکا در طول تاریخ ننگین خود همواره به بهانه‌های دروغین و ساختگی که به فارسی تحت عنوان «پرچم دروغین» معروف شده است به دنبال ساختن سناریوی می‌گردد تا با این سناریوی طبعا سراپا دروغ مجوز قانونی و محکمه پسندی برای حمله نظامی به کشورها و ملت های مخالف از کنگره آمریکا دریافت کند. جنایتکاران امپریالیست یانکی در کنار چماق قانونی به ماشین مغز شوئی و پروپاگاندای رسانه‌ها محتاجند تا افکار عمومی آمریکا را آماده یک جنگ «اخلاقی و میهنی» دیگر برای «حفظ امنیت و گسترش دموکراسی» کند، تا توده را هم دست و همراه این جنایت سازند.
اگر نخواهیم به گذشته‌های دورتر باز گردیم، تنها یادآوری حملات نظامی امپریالیسم آمریکا و متحدان غربی و شرقی اش در سی سال اخیر کافیست تا به عمق فریبکاری آنان پی ببریم. بکار گیری سناریوی رسوای کشتار جمعی برای حمله به عراق که منجر به کشتار یک میلیون و هفتصد هزار انسان شد، به اهتزاز درآوردن پرچم دروغین حمایت از بن لادن برای حمله به افغانستان، بلند کردن پرچم دروغین «کشتار مردم لیبی توسط حکومت قذافی» برای حمله به لیبی و سر آخر راه اندازی داعش و بر افراشتن پرچم دروغین بمباران بشکه ای و شیمیائی مردم سوریه توسط شیطان سازی سیستماتیک از بشار اسد برای حمله به سوریه آخرین جنایات امپریالیسم آمریکا در منطقه می باشند.

مطلب کوتاهی که در زیر ترجمه شده است مقاله ای است که در روزنامه «واشنگتن تایمز» منتشر گشته است متاسفانه به این مقاله نه در آمریکا و نه در ایران توجه ای جدی نشده است همین کم توجهی موجب نگرانی اهل فن و کارشناسان منطقه شده است.
صاحب‌نظران و کارشناسان سابق سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا سیا برعکس این مطلب را بسیار مهم ارزیابی کرده و معتقدند که سیاست بعدی آمریکا در برابر ایران این مقاله منعکس شده است.
طبعا برای ایرانیان و کسانیکه از اوضاع منطقه بیشتر از مردم آمریکا و اروپا اطلاع دارند تصور اینکه کسی به مغز بیمارش چنین خزعبلاتی خطور کند بسیار سخت است، مردم ایران به درستی می دانند که القاعده و بعداً داعش هر دو توسط امریکا برای مقابله اولی و با اتحاد جماهیر شوروی در افغانستان ایجاد شد و دومی برای سرنگونی حکومت سوریه با پشتیبانی امریکا، عربستان، قطر،ترکیه و کشورهای اروپایی سرهم‌بندی گشت.
مردم ایران می دانند که کسانی که در یازدهم سپتامبر به امریکا حمله کردند از اتباع عربستان سعودی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده و شخص اسامه بن لادن دارای تابعیت سعودی و متولد عربستان بوده است.
این نکته بسیار روشن است که افراطیون مذهبی وهابی و سنی که در سازمان تروریستی اسلامی القاعده در افغانستان، سوریه و کشورهای شمال آفریقا فعالند ایران را دشمن مذهبی خود و شیعیان را کافر و خون آنها را مباح اعلام کرده اند.
ماموران امنیتی آمریکا به خوبی می‌دانند که آنها القاعده را در سوریه مسلح می کنند مورد حمایت آمریکا و اسرائیل قرار دارند و هم اکنون نیروهای القاعده در ادلب سوریه تنها بدلیل حمایت مستقیم ترکیه، اسرائیل، آمریکا و کشورهای اروپایی هنوز در قید حیاتند.
برای مردم آمریکا اما تمامی نکات فوق مانند منظره ای مه آلود و گیج کننده است، اطلاعات بسیاری از روشنفکران غربی از ایران و منطقه ناروشن و نادقیق است و آنها تفاوتی بین سنی و شیعه ایران و عراق، القاعده و دیگر گروه های تروریستی قائل نمی‌شوند ، برای مردم عادی همه تروریست های اسلامی و از یک منطقه می آیند.
این گم اطلاعی و در بسیاری از موارد نادانی جوامع اروپایی و آمریکایی همواره بهترین فرصت و فرجه برای رسانه ها ودولت های فریبکار ایشان برای رسیدن به اهداف امپریالیستی خود در منطقه ناشناخته خاورمیانه فراهم آورده است و امروز برای افکار عمومی غرب چیز عجیبی نیست که در رسانه های خود ببینند و بشنوند که ایران و القاعده همدست هستند و ایران مرکز تمام بمبگذاری ها منطقه و عربستان مخالف تروریسم است!! یا تعجب نمی کنند که در اخبار فاکس نیوز بشنوند که ایران یا بشار اسد تروریست های سنی داعش و القاعده را مسلح کند و عربستان در کنار قهرمانان آمریکائی و اسرائیلی مشغول ریشه کن کردن تروریسم وهابی است و بر علیه تروریسم سنی مبارزه می کند !!
بنابر ادعای ترامپ، عربستان و ولیعهد جوانش بن سلمان الگوی زنده ترقی و پیشرفت و رعایت حقوق بشر بوده و بقیه کشورهای منطقه باید از این کشور در زمینه رشد، گام برداشتن در مسیر دمکراسی ورعایت حقوق بشر درس بگیرند.

خوشمزگی سیاست دلال های حاکم بر کاخ سفید این است که  مردم ایران باید هزینه های  جنایاتی که یا آنها (آمریکا و متحدان غربی اش ) و یا عربستان مسئولش بوده اند را با تحریم ها و جنگ احتمالی بپردازد! از آن «با مزه تر» سکوت سازمان های کمونیستی و چپ های ایرانی و اپوزیسیون «وطن پرست» ایران در برابر این تحریم مردم و دروغ های امپریالیست هست. تکلیف خائنان و نوکران آمریکا روشن است سکوت چپ ها دلیلش چیست؟

برای درک بهتر این مقاله توجه شما را به مقاله منتشر شده در سایت مجله هفته با عنوان «حمله به ایران – فیلیپ جیرالدی ترجمه ابوالقاسم گلستانی» که در مورد همین مقاله نوشته شده است جلب میکنیم.


اتحاد ایران و القاعده می تواند دلیلی برای حمله نظامی آمریکا به ایران باشد.

نوشته «گای تیلور» و «بن ولفگانگ» در واشنگتن تایمز

هشدار ماموران عالیرتبه دونالد ترامپ علیه تهدید بین المللی امنیتی

مأموران دونالد ترامپ به تبلیغات گسترده‌ای علیه ایران دست زدند تبلیغات گسترده ای که در وهله اول در مسیر به اثبات یک اتحاد و همکاری ما بین ایران و القاعده است ماموران امنیتی آمریکا ایران را متهم می‌کنند که با سازمان تروریستی القاعده همکاری کرده و رهبری این تشکیلات را مورد حمایت خود قرار می دهد این پشتیبانی شامل پناه دادن تروریست های القاعده در ایران، حمایت مالی و نظامی از آنها می باشد. بر اساس این اتهامات و ادعاهای فعلا ثابت نشده، اما دولت ترامپ یک گام به جلو بر داشته و این «اتحاد» را یک خطر بین المللی برای امنیت آمریکا ارزیابی می کند که دیگر قابل چشم پوشی نیست.

واشنگتن تایمز می نویسد، با عقب نشینی داعش از صحنه جنگ خاورمیانه به نظر می رسد که آمریکا روی اتحادی از ایران و القاعده خم شده و سعی دارد آنرا برجسته کند، البته بر اساس اطلاعات منابع اطلاعاتی اینگونه به نظر می رسد که این فعالیت های آمریکا شاید برای ساختن یک پرچم دروغین قانونی برای حمله به ایران و یا متحدان ایران در منطقه باشد.

منتقدان این تئوری دولت ترامپ معتقدند که بسیار بعید است که حکومت مذهبی شیعه در ایران که وارد چهلمین سال حیاتش می شود،اصلاً ربطی به یک تشکیلات تروریستی افراطی سنی و دشمن مذهب شیعه مانند القاعده داشته باشد چه رسد به اینکه با این تشکیلات افراطی تروریستی کار مشترک نیز انجام دهد.
اما ماموران امنیتی دولت ترامپ استدلال می کنند که اهداف و علائق مشترک این دو جریان متفاوت علیه آمریکا و متحدانش اکنون وارد مرحله ی بالاتر و خطرناکی گشته است که می بایست در مقابل آن دست به مقابله جدی زد.

باید یاد آوری کنیم که پس از حمله ۱۱ سپتامبر کنگره آمریکا برای رئیس جمهور وقت جورج بوش مجوزی صادر کرد که بر اساس این اجازه نامه رئیس‌جمهور می‌توانست مستقیماً بر علیه افغانستان وارد جنگ شود.
این مجوز به رئیس جمهور اجازه می داد که افغانستان را به خاطر پناه دادن به رهبر القاعده در داخل خاک خود مجازات کرده و مورد حمله نظامی گستردن قرار دهد، این مجوز همچنان معتبر بوده و رئیس جمهور آمریکا مختار است که از این مجوز بر علیه هر کشوری که القاعده را مورد حمایت خود قرار دهد به کار ببندد.

کارشناسان و صاحبنظران معتقدند که کنگره آمریکا بر اساس این اصل موجود می‌تواند به دونالد ترامپ اجازه دهد که هرگاه او (رئیس جمهور) تشخیص دهد که تحریم های اقتصادی علیه ایران برای به زانو درآوردن ایران کفایت نمی کند و در عین حال این کشور تهدیدی هم برای امنیت آمریکا و اسرائیل محسوب شود به آن کشور حمله نظامی کند. (توجه کنید که اصولاً ایران چگونه تهدیدی برای آمریکا و اسرائیل می تواند بشد در حالیکه هر دو کشور هم به سلاح های اتمی و مدرنی برخوردارند که ایران از آنها برخوردار نیست- مترجم)

ماموران عالی رتبه امنیتی آمریکا معتقدند که نزدیکی سازمان تروریستی سنی القاعده که در حال گسترش می باشد و با حکومت مذهبی شیعه در ایران یکی از موارد مهم تغییرات و تحولات دوران اخیر است که به آن از سوی غرب کم توجهی شده و این کم توجهی دلیل ایجاد سوءتفاهم در درک نادرست از تحولات تروریسم اسلامی در ۲۰ سال گذشته بوده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: