اخبار
نوشتن دیدگاه

سازماندهی اعتصابی دیگر در فرانسه

به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس؛ معتـرضان فـرانسوی از اعتـصاب در روز نوزدهـم مـاه مـارس خبـر دادند.
کنـفدراسیون عمومی کار فـرانسه و سـازمان های دانشجویی و دانـش آموزی این کشور دربيانيه مشترکي اعلام کردند هدف از برگزاری اعتصاب در تاریخ نوزدهـم ماه مـارس به عنوان «روز بسیـج عمومی» محکـوم کردن سیاست های اجتماعی امانوئـل مکـرون است.
در بیـانیه مشترک آمده است: «اکنون که خبرهای اعلام شده از سوی رئیـس جمهـور یا دولتش پاسخـگوی انتـظارات ما نبوده است،(…) و قیمـت محصـولات مصـرفی جـاری به افـزایش خود ادامـه می دهد و تعلیق مالیات بر ثروت اجـرا نشده است، نه جایگزینی برای «گفتـگوی بزرگ ملی» وجود دارد و نه این گفتگو می تواند مشـکل را حل نماید.» در ادامه این بیانیـه تصـریح شده است: «انتظـارات و مطالبـاتی که مبتنی بر افـزایش حقوق ها, بازنـشستگی و حداقل های اجتمـاعی، برابری زنـان و مردان، حق واقعی برخـورداری از آموزش و پرورش واقع شده است.»
این بیانیه همچنين افزود:«​ تقویت حمایت اجتمـاعی و سیستم همبستگی بازنشستگی بر اساس توزیع از دیگر انتظارات و مطالبات است.» پـنـج سـازمان از آغـاز کار آگاه سـازی از طریق ابتـکار و خـلاقیت در شـرکت ها، در سـرویس های دولتی وعمومی، تمـاس مستقیـم با حـقوق بگیران، بازنشستـگان، مشاغـل خصـوصی و جـوانان خبر داده اند. این تلاشی جدید از سوی سازمان های اتحـادیه ای معترض، به منظـور هـدایت خشـم شهرونـدان فـرانسوی در مسیر و زمینه های خاص کارگری است. «کنفـدراسیون عمـومی کـار» خواستار همگـرایی مبـارزات پنـجم مـاه فوریـه گذشته با حـرکت «روز بسیج عمومی» شده است که پـژواک کوچکی در نزد «جلیـقه های زردها» یافته است.
بنا بر اعلام سازمان دهندگان حـرکت های اعتراضی، نـزدیک به سیصد هزار تن با شعارهایی نظیر افـزایش حـداقل دستمـزد، برابری حقـوق و دستمـزد زنان و مردان، و اجـرای مـالیات بر درآمد پیشرفته تر در سـرتاسر فـرانسه دست به تظـاهرات زده اند؛ این در حالی است که بنابر اعلام وزارت کشـور فـرانسه، تعداد معترضان یکصدو سی و هفـت هزار نفر بوده است. اتـحادیه کـارگری که شرکت در حرکت اعتـراضی پنـجم فوریـه را رد کرده بود، این بار از پیوستـن خود به این دعوت عمـومی خبر داده است. «ایـو ویریر»​دبیـر کل اتحـادیه کـارگری فـرانسه خطـاب به رویتـرز گفت:«​ موضوع حقوق، خدمات دولتی و عمومی، نابرابری ها، شغل و مسائلـی از این دست، از جمله مواردی بودند که در تاریخ نهم اکتبر گذشته ما به آنها پرداختیم؛ ولی صـدای ما شنیده نشد.» وی افزود:«​اعتصاب، کلمه ای است که گهگاه سبب ترس ما می شود، اما چیـز خیلی پیچیـده ای نیست.» متقاعد ساختـن گسترده حقوق بـگیران و سایر اتحـادیه های کـارگری از دیگر کارهای باقیمانده است. «کنفدراسیون دموکراتیک کار فرانسه»​ و دو سازمـان دیگر از ورود به چنین تظاهـراتی امتناع کرده اند.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.