اخبار ویژه, سرتیتر

کمک های نظامی ایالات متحده آمریکا برای القاعده و داعش

پنتاگون زیر پوشش معاملات غیر قانونی به فروش اسلحه های سبک به نیروهای تروریستی اسلامی در سوریه میپردازد.
ایالات متحده آمریکا و متحدینش با استفاده از قاچاق سلاح و فروش غیرقانونی آن با همکاری گروه های مافیائی به معامله اسلحه در ابعاد گسترده برای کمک رسانی به نیروهای تروریستی اسلامی در سوریه از جمله القاعده و داعش ادامه می دهند.
اتحاد به اصطلاح ضد داعش آمریکا که از نیروهای متحد آمریکا و کردها تشکیل شده است با استفاده از معاملات غیرقانونی پول زیادی از فروش اسلحه سبک به نیروهای القاعده و داعش به جیب می زنند.آنها اسلحه ها را از بازارهای کشورهای بالکان خریداری کرده، این اسلحه ها اکثراً ساخت همین کشورها و یا چین می باشند.
به موازی این معاملات نیروهای نزدیک به القاعده و النصره که در جنوب سوریه به فعالیت های تروریستی خود همچنان ادامه می دهند از سوی نیروهای نظامی اسرائیلی مورد حمایت قرار می گیرند اسلحه و فشنگ های لازم برای مبارزه علیه دولت قانونی سوریه را از اسرائیلی ها دریافت می ‌کنند.
فرمانده جریان تروریستی النصره در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی «کلنر آنتسایگه» اعتراف می کند که اسلحه های خود را از کشورهای متحد آمریکا و نیروهای همدست امریکا دریافت می کند او در این مصاحبه می گوید:
«بله این درست است آمریکایی‌ها از ما یعنی مخالفان در سوریه حمایت می کند اما نه به طور مستقیم بلکه از طریق کشورهای متحده آمریکا اما ما از این حمایت‌ها راضی نیستیم».
او در ادامه صحبت های خود تاکید می کند که منظورش از متحدین آمریکا کشورهای عربستان سعودی اسرائیل قطر و ترکیه می باشد:
«وقتی که جبهه النصره به محاصره نیروهای ارتش سوریه افتاد افسرانی از ترکیه، قطر، عربستان سعودی، اسرائیل و آمریکا اینجا به ما کمک آمدند آنها در زمینه به کار بردن ماهواره، راکت ها و شناسایی دشمن توسط دوربین های حرارتی به ما آموزش دادند»
این اسلحه های سبک توسط کشورهای فوق که متحد آمریکا می‌باشند از کشورهای بالکان خریداری شده و در اختیار تروریست های اسلامی قرار گرفته اند. تروریست‌هایی که به احتمال بسیار زیاد در پس عملیات تروریستی در پاریس، لندن، بروکسل و دیگر نقاط اروپا قرار دارند.
در یک مورد دیگر شبکه خبری سی ان ان آمریکا در گزارشی به اسناد و مدارکی دست می یابد که نشان می دهد امارات عربی متحده و عربستان اسلحه های ساخت آمریکا را در اختیار تروریست های القاعده در یمن قرار می دهند.
شبکه خبری سی ان ان تلاش می‌کند گناه این دست و دلبازی ها را به گردن کشورهای متحد آمریکا مانند امارات و عربستان بیا‌ندازد و ادعا می کند که این کشورها مستقل از آمریکا تصمیماتی می گیرند و امریکا دیگر کنترلی روی متحدین ریز و درشت خود در خاورمیانه ندارد!