رسانه ها

جبهه خلق برای آزادی فلسطین درباره کنفرانس لهستان و محور مقاومت

معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین درباره کمک های قطر و کنفرانس ورشو

ahmad_foadبه نوشته روزنامه رای الیوم ابو احمد فواد معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین در گفتگوئی تاکید کرد: ملت فلسطین هر کمکی را از منظر سیاسی می نگرد و بر همین اساس، نمی توان کمک های قطر یا دیگر کشورها را بدون اهداف و انگیزه های سیاسی دانست. درباره کمک های قطر باید گفت، ما در جبهه خلق به هیچ وجه نمی توانیم این کمک ها را بپذیریم زیرا این کمک ها اهداف و انگیزه های سیاسی دارد و با تایید رژیم اسرائیل داده می شود.
ابو احمد فواد در ادامه گفت: قطر در حوادث و تحولات کنونی از رابطه با رژیم اسرائیل و عادی سازی روابط با آن گرفته تا حوادث سوریه و جنایاتی که در مناطق مختلف میهن عربی صورت می گیرد، چه موضعی دارد و در تصمیم گیری های خود دنباله رو کدام قدرت است؟ آمریکا مرجع اصلی قطر است.
این مقام جبهه خلق برای آزادی فلسطین  برای آزادی فلسطین با اشاره به اینکه هر کمکی که از این رژیم مرتجع عربی (قطر) ارائه می شود، ناچیز و بی ارزش است، گفت: این کمک ها اهداف و انگیزه های سیاسی دارد، اهدافی که هیچگاه تحقق نخواهد یافت زیرا مردم فلسطین می گویند از این کشورها کمک نمی خواهند و تا پایان محاصره فلسطین و بازگشت آوارگان و دستیابی به اهداف ملی، به مبارزات خود ادامه خواهند داد.
ابو احمد فواد در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس ورشو خاطر نشان کرد: هدف از این کنفرانس که ماه آتی برگزار می شود، تشکیل چیزی است که ناتوی عربی خوانده می شود و این کار، جنایت بزرگی در حق همه ملت هاست. تشکیل ناتوی عربی از پیش طراحی شده هرچند داخل دولت آمریکا بر سر آن اختلاف نظر است. ابو احمد فواد با طرح این سوال که دولت ها از فعالیت ناتوی عربی چه بهره ای خواهند برد؟ گفت این اسرائیل و امپریالیسم آمریکا هستند که در مقابله با ایران، از آن بهره خواهند برد. این طرحی است که دولت آمریکا سعی دارد در آینده آن را به اجرا در آورد.
این مقام جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد: این طرح به هیچ وجه به مرحله اجرا در نخواهد آمد. ملت های ما، همچون گذشته که مخالف تشکیل ائتلاف های مشابه از جمله ائتلاف شکست خورده بغداد بودند، با تشکیل ائتلافی که برای آن برنامه ریزی می شود، مخالفت خواهند کرد. وی افزود: موضع فلسطینی ها برای مقابله با معامله قرن، واحد و یکپارچه است. اختلاف نظر فلسطینی ها بر سر شیوه ها و چگونگی مقابله با معامله قرن است. ما می خواهیم شیوه های مقاومت، میدانی و مستمر باشد و می گوییم هدف ما وحدت ملی تا هنگام قدرتمند شدن و توانایی انتفاضه عملی به ویژه در کرانه باختری است و به همین علت هنوز زود است که مواضع سابق خود را درباره لغو توافقات اوسلو، پایان دادن به هماهنگی های امنیتی با رژیم اسرائیل ،لغو به رسمیت شناختن موجودیت رژیم اسرائیل، ارائه پرونده های مربوط به جنایات اسرائیل اشغالگر به دادگاه کیفری بین المللی و رجوع به شورای امنیت برای طرح به رسمیت شناختن کامل کشور مستقل و دارای حاکمیت فلسطین را عملا به اجرا در آوریم. اگر همه این ها به طور عملی به اجرا در آید، به انتفاضه حقیقی خواهیم رسید.
این مقام جبهه خلق برای آزادی فلسطین تاکید کرد باید اوضاع را به حالت عادی در آورد. این منازعه، نَه منازعه فلسطینی ها با صهیونیست ها بلکه منازعه عرب ها و صهیونیست هاست و فلسطینی ها پیشگام این منازعه هستند که در محور مقاومت متبلور شده است، مقاومتی که همه از توانمندی های آن آگاه هستند و آن را در میدان جنگ کارآمد می دانند. محور مقاومت همواره در حال تحول و پیشرفت است و می تواند با دشمن مقابله کند و در زمان مناسب به دشمن درسی فراموش نشدنی دهد. من معتقدم جبهه ای که ما فلسطینی ها باید در آن متحد شویم، جبهه مقاومت، جبهه سوریه ، مقاومت لبنان به رهبری حزب الله، ایران و گروه های فلسطینی، جبهه سازمان آزادی بخش فلسطین و گروه های فلسطینی است. ما با این مواضع می توانیم به هر گونه جرم و جنایتی را داخل و خارج فلسطین پاسخ دهیم تا دشمن بهای آن را پرداخت کند. ما مشاهده می کنیم که اوضاع به علت مقاومت سوریه و محور مقاومت به کجا رسیده است و چگونه دولتهای عربی برای بازگشایی سفارت خانه های خود در سوریه به این کشور التماس می کنند.
jebhe_khalgh_fاین مقام جبهه خلق برای آزادی فلسطین در مصاحبه با شبکه الاخباریه سوریه هم گفت: ما سخنان دبیر کل اتحادیه عرب روز جمعه هجدهم ژانویه 2019 را پیگیری کردیم. غم انگیز و دردناک است. مقاماتی با چنین تراز و رتبه ای امروز به یاد این بیافتند که سوریه از کشورهای موسس اتحادیه عرب است و باید در اتحادیه عرب و نهادهای وابسته نماینده داشته باشد. شما چرا ضد این کشور و همچنین ضد لیبی و فلسطین توطئه کردید؟ آیا عاقلانه است چنین کارهایی از مقاماتی با این تراز و رتبه سر بزند؟ مقاماتی که به اداره امور ملت ها می پردازند. این واقعا مسخره و خنده دار است.
معاون دبیر کل جبهه خلق برای آزادی فلسطین در پایان گفت: در حال حاضر به علت مقاومت و پایداری سوریه و پیروزی محور مقاومت، همه به دنبال نقش و موقعیتی برای خود هستند. قبلا دیدیم که امارات و سودان چه کاری انجام دادند. به احتمال زیاد روابط سازمان آزادی بخش فلسطین و سوریه نیز بهتر خواهد شد. احتمالا محمود عباس (ابومازن) رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عازم دمشق خواهد شد. ما از این اقدام حمایت می کنیم زیرا به آن باور داریم