سرتیتر

متحد علیه ریاکاری و دسیسه‌های امپریالیستی در سوریه

syria_newspp


منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
تارنگاشت عدالت


حزب کمونیست سوریه بیانیه‌ای پیرامون تجاوز نیروهای خارجی به خاک سوریه  صادر کرد و علیه دسیسه‌های امپریالیستی نسبت به خلق کرد هشدار داد.

بیانیه که در ۷ دسامبر صادر شد از همه میهن‌دوستان سوریه می‌خواهد امپریالیسم و صهیونیسم را به چالش کشند. بیانیه با یادآور شدن این‌که سوریه برای تضعیف پایداری ملی آن سال‌ها هدف جنگ‌های صهیونیستی بوده است، به تجاوز امپریالیستی کنونی که می‌خواهد نفوذ ایالات متحده را از طريق پایگاه‌های نظامی در شرق فرات، با نقض «استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه» حفظ کند، اشاره می‌نماید. بیانیه می‌گوید: «اشغالگری منفور ترکیه نیز به دژ تاریک ارتجاعی در بخش‌های گرانقدر اراضی میهن ما در شمال حلب مشروعیت می‌بخشد.»

در بیانیه آمده است: «

درست مانند جنگ آتلانتیک علیه لیبی، سوریه، عراق و یوگسلاوی، برنارد کوشنر وزیر امور خارجه پیشین فرانسه «زیر شعار ریاکارانه مقابله با پاکسازی قومی و تغییر جمعیتی» برای حقوق کردها در عفرین و دیگر شهرهای سوریه اشک تمساح می‌ریزد.

درست مانند جنگ آتلانتیک علیه لیبی، سوریه، عراق و یوگسلاوی، برنارد کوشنر وزیر امور خارجه پیشین فرانسه «زیر شعار ریاکارانه مقابله با پاکسازی قومی و تغییر جمعیتی» برای حقوق کردها در عفرین و دیگر شهرهای سوریه اشک تمساح می‌ریزد.» در عین‌حال، این شعار دسیسه‌های جهانی امپریالیستی، به ویژه دسیسه‌های امپریالیسم ایالات متحده، بریتانیا، و فرانسه را علیه کردها، و هم‌چنین حافظه تاریخی منطقه را نادیده می‌گیرد.

بیانیه حزب کمونیست سوریه تأکید می‌کند که کردها و تاریخ آن‌ها بخشی از بافت ملی سوریه است که خود را در مقاومت آن‌ها در برابر استعمار فرانسه در کنار همه نیروهای ملی کشور و بعداً با مقاومت در صفوف ارتش سوریه در برابر حملات صهیونیسیی نشان داده است. بیانیه می‌گوید: «

تحقق بخشیدن به حقوق فرهنگی شهروندان کرد، به مثابه ملت دوم در شکل‌گیری مردم سوریۀ ما وحدت میهن را بر یک شالوده دمکراتیک تقویت خواهد کرد، و پایداری آن‌را در رویارویی با تجاوز و دسیسه‌های امپریالیستی مستحکم خواهد ساخت.

تحقق بخشیدن به حقوق فرهنگی شهروندان کرد، به مثابه ملت دوم در شکل‌گیری مردم سوریۀ ما وحدت میهن را بر یک شالوده دمکراتیک تقویت خواهد کرد، و پایداری آن‌را در رویارویی با تجاوز و دسیسه‌های امپریالیستی مستحکم خواهد ساخت.» حزب کمونیست سوریه تأکید می‌کند که مبارزه همه میهن‌دوستان کشور استقلال سوریه را حفظ خواهد کرد.

 

http://icp.sol.org.tr/asia/unity-against-imperialist-hypocrisy-and-conspiracies-syria