اخبار ویژه, سرتیتر

اطلاعیه روسیه :درخواست از غرب برای درک وضعیت سوریه و عدم حمایت از «کلاه سفیدها»

ghoteh_2018_syria

اطلاعیه مطبوعاتی وزارت خارجه روسیه مبنی بردرخواست از غرب به درک وضعیت واقعی سوریه و خودداری از پشتیبانی تشکیلات «کلاه سفیدها»

در اطلاعیه گفته می‌شود: «مطمنیم که چهره واقعی «کلاه سفیدها» دیر یا زود برای همه آشکار خواهد شد. از حامیان غربی آنها می‌خواهیم وضعیت واقعی را درک نموده و به دفاع از آنهایی که در واقعیت امر، تحریک‌کننده و افراطی هستند، خاتمه دهد.

همانگونه که دیپلوماتها اشاره می‌کنند، این یک راز نیست که این تشکیلات «فقط در مناطق خارج از نظارت دولت فعال بوده و همواره با گروه‌های تروریستی و تندرو ارتباط داشته‌ است».

در ادامه اطلاعیه آمده است:

«علاوه بر این، شواهد زیادی دال بر این وجود دارند که «کلاه سفیدها» در عمل شاخه‌ای از گروه «جبهه النصره» هستند که در فهرست گروه‌های تروریستی شورای امنیت سازمان ملل متحد ثبت شده است».

تأکیده می‌شود، که پس از آزادسازی مناطق جنوب غرب سوریه از تسلط تروریست‌ها توسط ارتش دولتی این کشور، فرار فعالان تشکیلات «کلاه سفیدها» به خارج بسیار قابل توجه است».

پیشتر جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس، فعالیت «کلاه سفیدها» را با رائد الصاح، رئیس این گروه مورد بحث و مذاکره قرار داد.

۲۹ اکتبر در مرکز آشتی بین طرفهای متخاصم سوریه گفتند، که چندین ده نفر از اعضای این گروه بمنظور انجام تحریکات با سلاحهای شیمیایی به حلب وارد شدند.

«هیئت تحریر الشام» («جبهه فتح الشام»، «جبهه النصره») بنا به حکم مورخ ۲۹ دسامبر سال ۲٠١۴ دیوان عالی روسیه گروه‌های تروریستی شناخته می‌شوند.

منبع:

https://russian.rt.com/world/news/570057-mid-zapad-belye-kaski?utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Email