پرش به محتوا

سخنرانی مهم ولادیمیر پوتین در مانورهای نظامی ووستوک -۲۰۱۸ مترجم: ابولقاسم گلستانی

w_putin_2018

سخنرانی مهم ولادیمیر پوتین در مانورهای نظامی ووستوک – 2018

مترجم: ابولقاسم گلستانی

24 شهریور 1397 – 15 سپنامبر 2018

توضیح مترجم: نوشته زیر متن گفتار سخنرانی ولادیمیر پوتین رییس جمهور فدراسیون روسیه در مراسمی است که در فرایند مانورهای نظامی ووستوک – 2018 در حوزه تعلیمات سوگول [1] ایراد شده است. این ترجمه از روی زیرنویسِ انگلیسیِ ویدئوی منتشر شده در یوتیوب [2] انجام شده است. زمان انجام این مانورها از 11 تا 17 سپتامبر 2018 است و انتخاب روز 11 سپتامبر که مصادف است با حمله تروریستی 11 سپتامبر 2001 به برجهای دوقلو در امریکا، معنای خاصی باید داشته باشد. شایان ذکر است که برای نامگذاری و معرفی این ویدئو عباراتی چون «روسیه آماده است» یا «اگر صلح می خواهید، باید برای آن بجنگید» به کار رفته که ارتباطی با سخنان پوتین ندارد و قطعاً برای جلب بیننده در یوتیوب به کار رفته است.

متن سخنرانی:

نمایندگان ارتش رهایی بخش چین و نیروهای مسلح مغولستان، من خوشخالم به همه شما شرکت کنندگان در مانورهای ووستوک – 2018 خوشامد بگویم. این نخستین بار است که ارتش و نیروی دریایی ما به اتفاق یکدیگر در معرض یک آزمون جامع و وسیع از این دست قرار می گیرند.

پرسنل دو حوزه نظامی و دو ناوگان، یعنی ناوگان های شمال و آقیانوس آرام، با حدود 300 هزار پرسنل نظامی، ده ها هزار سلاح و وسایل نقلیه در این مانورها شرکت کرده اند. این مانورها برای آزمایشِ آمادگی رزمی نیروهای ما در مقیاسی جامع و در همه جنبه های کلیدی، از جمله قابلیت های فرماندهی، تشکل ها و واحدها، و همچنین هماهنگی و همکاری متقابل آنها طراحی و برنامه ریزی شده اند. فعالترین مرحله این مانورها در اینجا، حوزه تعلیمات سوگول در قلمرو ترانس – بالتیک در حال انجام شدن است.

شما آن را در عالی ترین سطح اجرا کرده اید. تمام واحدها و تشکل ها اهداف خود را به خوبی انجام داده اند. شما مهارت های نظامی خود را به نمایش گذاشته اید و ثابت کرده اید که می توانید به شکلی موثز در برابر تهدیدات نظامیِ بالقوه مقاومت کنید.

مایلم سپاسگزاری ویژه ام را به پرسنل نظامی جمهوری خلق چین و مغولستان ابراز دارم. ما سنت برادری دیرپا و مستحکم در ارتش داریم. روسیه همواره به دلاوری قهرمانان نبرد «خالخین گل» افتخار می کند. ما هرگز از یاد نمی بریم که در خلال جنگ جهانی دوم کشورهای ما متحد بودند و در کنار یکدیگر علیه متجاوز جنگیدند. وظیفه مهم امروز ما این است که از ثبات و امنیت در حوزه اوراسیا اطمینان حاصل کنیم.

رفقا! روسیه یک ملت صلح دوست است. ما هیچ طرح و برنامه تجاوزکارانه نداریم و نمی توانیم داشته باشیم! سیاست خارجی ما برای ارتقا همکاری سازنده با همه کشورهای ذینفع است. به همین دلیل است که 87 ناظر بین المللی از 59 کشور در این مانورها حضور دارند. من به همه انها خوشامد می گویم.

به پرسنل نظامی روسیه، مایلم بگویم که وظیفه ما در قبال روسیه، سرزمین مادری ما، آماده بودن برای دفاع از حاکمیت، امنیت و منافع ملی آن و در صورت نیاز، حمایت از متحدان آن است. از این رو، ما به تقویت هر چه بیشتر نیروهای مسلح خود و تأمین آنها با جدیدترین تسلیحات و تجهیزات، همچنین ارتقا همکاری بین المللی متعهد هستیم.

من قویاً باور دارم که شما افسران و سربازان روسیه، از مسوولیت خطیر خود برای انجام این وظایف بین المللی به خوبی آگاه هستید و اینکه شما همواره به وظیفه و سوگند خود، و غنا بخشیدن به سنت نظامی وفادار خواهید ماند.

به عنوان فرمانده کل قوا، مایلم از همه شما شرکت کنندگان به خاطر تلاش، مهارت و دانش حرفه ای خوب شما در مانورهای نظامی ووستوک – 2018 سپاسگزاری کنم. برای شما تندرستی، روح بلند و هرگونه پیروزی آرزو می کنم. از همکاری همه شما سپاسگزارم.

 [1] Tsugol Training Range

[2] https://www.youtube.com/watch?v=buqpGHEv7to&feature=youtu.be

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: