پرش به محتوا

آبروی ریخته

kolahsefidha_sw

منبع: ردگلوب

تارنگاشت عدالت

آخر هفته گذشته اخبار در مورد «نجات امدادگران» سوری و خانوادههایشان در رسانه‌های غربی جنجالی به پا کرد. بیش از ۸۰۰ نفر با عملیات به اصطلاح صاعقه‌آسای اسرائیل  از مرز سوریه عبور داده شده و جانشان نجات یافت.

رسانه‌ها از یک اقدام انساندوستانه بی‌سابقه سخن گفتند و تهور و شجاعت سربازان اسرائیلی را مورد ستایش قرار دادند که جان خود را به خطر انداخته و وارد خاک سوریه شده بودند. این که آنها با این اقدام حقوق بینالمللی را نقض کرده و حریم مرزی کشوری را زیرپا گذاردند نقشی ایفا نکرد زیرا اسرائیل در این کار و در اشغال غیرقانونی مناطق بیگانه تجربه دارد. و علاوه برآن گفته شد که چندین کشور غربی آماده‌اند تا این مبارزین شجاع را که در تبلیغات غربی به نام «کلاهخودسفید» شهرت گسترده‌ای یافتهاند، بدون هرگونه مانع ادارای در کشور خود پذیرا شوند.

مردم «معمولی» که از جنگ، خشونت و فقر در میهن خود می‌گریزند، با انواع و اقسام اذیت و آزارها تا حد مقابله نظامی روبرو هستند تا از ورود آنها به قاره اروپا جلوگیری به عمل آید و اگر با ذلت در دریای مدیترانه غرق نشوند، مجبورند مراحل پیچیده و بغرنجی را پشت سر بگذارند تا شاید (!) به عنوان پناهنده پذیرفته شوند ولی «کلاهخود سفیدها» خیلی راحت با اتوبوس‌های مسافربری از منطقه جنگی تخلیه شده و با هواپیما به کشورهای اروپائی برده میشوند و با دور زدن هرنوع سلسله مراتب لازم برای کسب پناهندگی، حق زندگی در غرب را دریافت میکنند.

اکنون این سئوال مطرح می‌شود که این افراد از دست چه کسانی فرار میکنند و چرا؟ این سئوال را میتوان غیرمستقیم پاسخ داد. پس از اینکه ارتش رسمی سوریه به کمک هم‌پیمانان خودهم اکنون در نزدیکی مرز اسرائیل شهرها و دهات را یکی پس از دیگری از وجود باندهای چپاولگر مسلح آزاد میسازد، فضای حرکت برای این افراد روز به روز تنگتر می‌گردد. کسانی که اسلحه به دست علیه دولت قیام کرده بودند باید اکنون یا تسلیم شوند و یا سلاح‌های خود را تحویل داده و به مناطق دیگر کشور تبعید گردند که در آنجا نیز با سرنوشت مشابهی روبرو خواهند بود.

ولی همه این‌ها چه ربطی به «کلاهخود سفیدها» دارد؟ این سازمان طبق گویش رسمی یک سازمان دفاع مدنی است که وظیفهاش نجات هزاران نفر است. گویا این گروه از نظر سیاسی بی‌طرف است یعنی به به هیچ یک از دو طرف مخاصمه در جنگ سوریه تعلق ندارد.

فرار کنونی آن‌ها  با نزدیک شدن ارتش سوریه در مقابل جهانیان پرده از چهره واقعی این «امدادگران» برمیدارد. برای خوانندگان این تارنگاشت راز سربه مهری نیست که «کلاهخودسفیدها» نه تنهادر جبهه مخالفین مسلح دولت قرار داشتند بلکه حتا برخی از آنان فعالانه با اسلحه در زدوخوردها شرکت داشتهاند. آنها میلیونها دلار و یورو از آمریکا، انگلیس و آلمان دریافت کردند تا از هرموقعیتی برای بدنام کردن دولت و ارتش سوریه و همینطور هم‌پیمان روس آنها استفاده کنند و آنان را «جنایتکار جنگی» معرفی نمایند. دروغ‌‌های کلاهخود سفیدها که اغلب با عکس‌ها و ویدئوهای جعلی تقویت میشد توسط رسانه‌های «دمکراسی‌های» غربی در سطح جهان پخش شد. آنها با این دروغ که جان آنان اکنون در خطر است حداقل به طور موقت برای آخرین‌بار به اربابان خود خدمت کردند.

به اصطلاح جرات و شجاعت آنان از این‌جا معلوم می‌شود که برای فرار در مقابل هموطنان خود به دشمن علنی کشور سوریه، اسرائیل متوسل میگردند.

اینجا هم باز چهره واقعی آنان آشکار می‌شود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: