تیتر, تاریخی, سرتیتر

کشور از ما بهترون

israel_flag_2018

مقدمه مترجم:
اسرائیل جزو معدود کشورهای جهان است که بدلیل حمایت مستقیم این کشور توسط ایالات متحده آمریکا دست خود را در انحتم جنایات ضد بشری کاملاً باز میبیند. اسرائیل سالهاست که مناطق وسیعی از خاک فلسطین و کشورهای عربی را اشغال کرده و میلیونها نفر را آواره و مستقیماً در کشتار چند ده هزار نفر غیر نطامی شرکت داشته است. اسرائیل روزانه دست به نقض حقوق انسانی ساکنان مناطق اشغالی و حتی اعرابی که خارج است مرزهای اسرائیل زندگی می‌کنند می‌زند.
اسرائیل تنها کشور خاورمیانه و شاید تنها کشور پس از آمریکا در جهان باشد که آزادانه مخالفان سیاسی خود را در هر نقطه از جهان مورد حمله قرار داده و یا به آدم ربایی دست میزند و یا آنها را ترور می کند بدون آنکه کمترین مجازات ی علیه این کشور از سوی ارگان های قضایی و بین المللی در نظر گرفته شود.
اسرائیل تنها رژیمی است که به خود اجازه می دهد آنچه را که این رژیم از دید خود دشمن فرض می کند را در هر نقطه از جهان مورد حمله نظامی قرار داده بدون آنکه هیچ واهمه‌ای از پیامدهای این کار خود داشته باشد.
شاهد این رفتارها حملات پی‌درپی اسرائیل به سوریه و یا بهذکشورهای آفریقایی و یا ترور مخالفان در اقصی نقاط جهان از جمله اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس میباشد.
اسرائیل جزو معدود کشورهای جهان است که بدون کمترین رحم و مروتی میلیون ها نفر را در غزه گرسنگی می‌دهد و یا به منابع گازی و نفتی لبنان دست اندازی کرده و آن را به اشغال خود در می آورد و یا منابع حیاتی آب در منطقه را با دخالت نظامی از دست همسایگان خود خارج و استفاده از منابع را در اختیار خود میگیرد.
اسرائیل شاید تنها کشور «هوادار دموکراسی» در خاورمیانه باشد که حقوق اعراب این کشور را به طور کامل زیر پا می نهد, خانه های آنان را بر سرشان خراب میکند، باغ ها و مزارع آنها را به آتش می‌کشد و به تصرف خود در می آورد غیر یهودیان را از تمامی حقوق خود در اسرائیل محروم می کند، زندانیان و زخمی ها تسلیم شده را به گلوله می بندد، خبرنگاران را توسط تک تیراندازان ارتشش به قتل می رساند، نوزادان را به آتش میکشد و کودکان فلسطینی را که تنها سلاحشان سنگ است با گلوله پاسخ میدهد، صهیونیست‌های اسرائیلی تنها سیاستمدارانی در جهان هستند که با وقاحت تمام و بدون پرده پوشی یهودیان را ملتی از سوی خداوند برگزیده و دارای برتری نژادی و عقلی نسبت به دیگر انسان ها می خوانند و به نژادپرستی هم متهم نمی شوند و در ازای تمامی جنایات خود از سوی آمریکا و اروپای «دموکرات» به عنوان تنها کشور دموکراتیک خاورمیانه هم به رسمیت شناخته می‌شود!

نوشته هانس شتلینگ
روبیکون
زهرا ماهر

برای اسرائیل قواعد و استاندارهای دیگری بکار گرفته میشود، استاندارهائی که برای دیگر کشورهای عضو سازمان ملل بکار نمیآیند.

چگونه است که اسرائیل خود را موظف به بکارگیری استاندارها و قواعدی که دیگر کشورهای عضو سازمان ملل مجبور به رعایت آنها هستند، نمیداند؟

چرا اسرائیل حاضر به قبول و رعایت قوانین و بازرسی های سازمان جهانی انرژی هسته ای نیست؟

چرا اسرائیل حاضر به امضای قرارداد منع و خلع سلاح های اتمی نیست؟

چرا اسرائیل عضو تشکیلات منع بکاربردن سلاح های شیمیائی نیست؟

چرا اسرائیل حاضر به امضای توافق نامه منع سلاحهای شیمیائی نیست؟

چرا اسرائیل خود را متعهد به امضای منع استفاده از سلاح های بیولوژیکی نمی داند؟

چرا سازمان ملل و «جامعه جهانی» اجازه میدهند اسرائیل مصوبه شماره ۲۳۳۴ سازمان ملل را نقض کند؟ که در این مصوبه سازمان ملل این کشور را موظف میکند که از گسترش شهرکهای یهودی نشین دست شسته و آنرا متوقف کند چراکه این سیاست ناقض حقوق ملیتها و ساکنان فلسطینی این مناطق می باشد، بر طبق این مصوبه نه تنها اسرائیل میبایست شهرک سازی را متوقف بلکه شهرک های غیر قانونی را نیز تخلیه کند.
چرا اسرائیل اجازه دارد نوار غزه را یازده سال متمادی محاصره کامل کند و ورود و خروج مواد غذائی و حداقلهای لازم برای بقای انسانی را ممنوع اعلام کند و با تحریم کامل مردمان این منطقه آنها را همواره در مرز گرسنگی و ویرانی کامل نگاه دارد تا به این طریق دست به یک رژیم چنج علیه دولت حماس بزند؟

چرا اسرائیل حق دارد بلندی های جولان را که به سوریه تعلق دارد در اشغال خود نگه دارد؟

چرا به اسرائیل اجازه می دهد که بخش شرقی اورشلیم را در اشغال خود نگاه دارد؟

چگونه است که اسرائیل خود را مجاز میداند ششصد هزار نفر از یهودیان افراطی را به کرانه باختری رود اردن که محل زندگی فلسطینی هاست ارسال کند و به این ترتیب قرارداد توافقنامه حقوق بشر ژنو را زیر پا نهد؟

چرا اسرائیل تنها کشوری است که تمامی قراردادهای حقوق ملیت های سازمان ملل و مصوبات شورای امنیت این سازمان را بدون کمترین مجازاتی زیر پا می نهد؟

چگونه است که تمام جهان در مقابل زیر پا نهادن قوانین بین المللی توسط اسرائیل سکوت اختیار کرده و لابی صهیونیستی در پارلمان های آمریکا و اتحادیه اروپا و بریتانیا و تمامی ارگانهای انتخابی و تصمیم‌گیرنده کشورهای غربی نفوذ کرده و مانع تصویب قوانین مدافع حقوق مردم فلسطین و محکومیت اسرائیل می شوند؟