اخبار ویژه

آیت الله خامنه ای سیاست خارجی و نفت را از دست دولت روحانی خارج کرده است

با سفر ولایتی وزیر سابق خارجه ایران و مشاور رهبر نظام اسلامی این کشور به روسیه و دیدار با پوتین رسما رهبر ایران سیاست خارجی و تصمیم های کلان نفتی و از آنجا اقتصادی را از دایره دولت ناتوان و غربگرای روحانی خارج کرده و شحصا بدست گرفته است و عملا بی اعتمادی خود را به عملکرد دولت روحانی و نتایج توافق برجام نشان میدهد.

نزدیکی بلند مدت و استراتژیک به روسیه سیاستی بود که روحانی و زنگنه و ظریف از آن همیشه میگریختند و آمریکای اوباما و اروپا و توتال و رنو وپژو جایگیزینش کردند.

با شکست برجام و ترک ایران توسط شرکت های اروپايی و رسوايي توافق ضعیف ما بین ایران و آمریکا عملا نظام ایران تصمیم نهایی خود را برای سمت گیری جدید گرفته و دولت غربگرای روحانی حتی به مذاکرات بین دو کشور هم راه داده نشده است.

مشاور امور بین الملل رهبری نظام ایران با اعلام اینکه، ائتلاف آمریکایی ضد داعش بدون مجوز دمشق در سوریه حضور دارد،تاکید کرد : مستشاران نظامی ایرانی در صورتی که مقامات قانونی سوریه اعلام کنند نیازی به حضور آنها ندارند، سوریه را ترک خواهند کرد.

وی در عین حال خاطر نشان کرد : در صورتی که ایران و روسیه در شرایط کنونی از سوریه خارج شوند، تروریسم بار دیگر برای سیطره بر این کشور بازخواهد گشت.

ولایتی تاکید کرد : اگر آمریکایی‌ها از خاورمیانه خارج نشوند، ما آنها را وادار به خروج خواهیم کرد.

وزیر خارجه اسبق  ایران از پروژه آمریکا برای تجزیه کشورهای عراق و سوریه پرده برداشت و گفت : آمریکا به دنبال تجزیه عراق به سه بخش و سوریه به پنج بخش است.

وی درباره برجام اظهار داشت : باقی ماندن ایران در برجام در صورتی که تحریم‌های اقتصادی پایان نیابد، بی‌معنا و بی‌ارزش است.

ولایتی در واکنش به ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره حضور ایران در سوریه تاکید کرد حضور ایران در سوریه ربطی به اسرائیل ندارد.

وی در ادامه گفت روسیه از پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای برای همکاری امنیتی حمایت می‌کند.

ولایتی همچنین هشدار داد اگر ایران نتواند نفت خود را از طریق تنگه هرمز صادر کند، دیگران هم نخواهند توانست این کار را انجام دهند. وی بر عزم ایران برای صادرات نفت خود بدون توجه به تحریم‌ها تاکید کرد.

مشاور امور بین الملل مقام معظم رهبری همچنین درباره دیدار آتی سران آمریکا و روسیه در هلسینکی گفت انتظاری ندارد که این نشست نتیجه‌ای به دنبال داشته باشد، زیرا دونالد ترامپ نمی‌داند چه می‌خواهد.

ولایتی خاطر نشان کرد : ایران تمایلی به مذاکره با واشنگتن ندارد.

۱ دیدگاه

  1. Parvaneh mazaheri says

    Daftar Veladimir potin dirooz gofteh haye in amel shenakhteh shodeh sazman CIA va PENTAGON yani Ali Akbar Velayati mabni bar sarmayeh gozari 50 miliardi Ruusieh dar Iran ra takzib kard. Ama inkeh in 2 mozdoor pishani siah Amrika (Velayati va Netaniaho) beh cheh dalil ham zaman be Ruusieh safar kardehand dar ayandeh roshan khahad shod!! F

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.