پرش به محتوا

۵۰۰ میلیارد دلار پول فروش مواد مخدر در بانکهای اروپا

۵۰۰ میلیارد دلار پول فروش
مواد مخدر در بانکهای اروپا

آینده ما

راشا تودی- ترجمه رضا نافعی

وزیر کشور ایران احساس می کند که در مبارزه با مواد مخدر اروپا او را تنها گذاشته است. اروپا حتی حاضر نیست سگ های ردیاب مواد مخدر و سیستم های اشعه ایکس در اختیار ایران بگذارد ولی در عوض پولهای حاصل از فروش مواد مخدر را در حساب های بانکی خود انبار می کند.
فضلی وزیر کشور و رئیس دیوان عالی محاسبات ایران معتقد است که مبارزه علیه مواد مخدر، مسئله پناهندگان و مبارزه با تروریسم اموری هستند همگانی که همه باید در آن سهیم گردند.
او اتحادیه اروپا را بدلیل خودداری از کمک به ایران مورد انتقاد قراداد. پاکستان و افغانستان بعنوان تولید کنندگان مواد مخدر شناخته می شوند. ایران از سال 2010 مبارزه با جرائم مربوط به مواد مخدر را تشدید کرده است. بنظر دولت ایران از سال 2001 که امریکا افغانستان را اشغال کرد تولید مواد مخدر 40 درصد افزایش یافته است.

رحمانی روز یکشنبه در یک مصاحبه مطبوعاتی به نمایندگان رسانه ها گفت: «من پیوسته به سیاستمداران اروپائی گفته ام شما مدعی هستید که مخالف پولشوئی هستید ولی 500 میلیارد دلار پول حاصل از فروش مواد مخدر به بانک های اروپا سرازیر شده است». او گفت اتحادیه اروپا حتی حاضر نشد سگ های رد یاب و دستگاههای اشعه ایکس در اختیار ایران بگذارد.
در ایران سالی 3 هزار نفر در اثر مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می دهند. گویا در ایران در حدود دو میلیون و هشتصد هزار نفر معتاد به مصرف مواد مخدر هستند. ایران راه اصلی انتقال مواد مخدر از افغانستان به اروپاست.

https://deutsch.rt.com/europa/72310-iranischer-minister-schockiert-uber-drogengelder/

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: