اخبار ویژه, سرتیتر

سخنان جولیانی در مراسم سازمان مجاهدین خلق: تظاهرات‌های ایران به خودی خود رخ نمی‌دهد

رودی جولیانی، از نزدیک‌ترین افراد به رئیس جمهوری آمریکا و رئیس تیم حقوقی ترامپ شب گذشته در تجمعی که از سوی سازمان مجاهدین خلق ایران در پاریس برگزاری شده بود، بار دیگر در سخنانی گفت که رئیس جمهوری آمریکا رهبران ایران را «خفه» خواهد کرد.

وی در این نشست مدعی شد که هدف از اعمال دوباره تحریم‌ها علیه ایران «تغییر رژیم» است.

طبق گزارش بلومبرگ، جولیانی در این تجمع مدعی شد که سقوط رژیم در ایران «چندان دور نیست و به زودی رخ می‌دهد» و ایالات متحده تا زمانی که این مسئله رخ دهد به افزایش تحریم‌ها ادامه خواهد داد.

مشاور و وکیل شخصی ترامپ در ادامه بار دیگر به اتحادیه اروپا و باراک اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به خاطر برجام حمله کرد، زیرا به زعم وی کشورهای اروپایی و رئیس جمهور باراک اوباما، موجب رضایت خاطر ایران شده‌اند؛ جولیانی در ادامه تصریح کرد «ترامپ به مبارزان راه آزادی پشت نمی‌کند.»

وی در جمع سازمان مجاهدین خلق مدعی شد: «این دولت در آستانه سقوط است و الان زمان فشار وارد کردن است. خدا را شکر که رئیس جمهور من به آن توافق هسته‌ای بسیار خطرناک با ایران پشت کرد. ما با بزرگترین حامی تروریسم در جهان همکاری و تعامل نخواهیم کرد.»

جولیانی در بخشی دیگری از سخنانش در تجمع سازمان مجاهدین خلق بار دیگر اتحادیه اروپا را به خاطر خرید نفت ایران مورد حمله قرار داد؛ اروپا به خاطر تداوم خرید نفت ایران «باید از خودش شرمسار باشد … من نمی‌توانم درک کنم که چرا رهبران دموکراسی‌های غربی به دنبال حمایت از توافقی هستند که به‌طور اجتناب‌ناپذیری موجب شکل‌گیری یک دیکتاتوری دیوانه می‌شود.

آن تظاهرات‌ها در ایران به خودی خود رخ ندادند. آن‌ها به خاطر بسیاری از افراد ما در آلبانی (که میزبان کمپ سازمان مجاهدین خلق است) و بسیاری از افراد ما در اینجا و در سرتاسر دنیا رخ دادند

به نوشته گاردین، مشاور و وکیل شخصی ترامپ در ادامه سخنان خود در جمع سازمان مجاهدین خلق ادعا کرد که رهبران ایران باید کنار بروند و «توسط یک دولت دموکراتیک که مریم رجوی نماینده آن است جایگزین شود … آزادی در آستانه تحقق است … سال بعد می‌خواهم که این نشست را در تهران برگزار کنم.»

جولیانی در ادامه به اشاره به نارآرامی‌های دی‌ماه در ایران گفت: «آن تظاهرات‌ها به خودی خود رخ ندادند. آن‌ها به خاطر بسیاری از افراد ما در آلبانی (که میزبان کمپ سازمان مجاهدین خلق است) و بسیاری از افراد ما در اینجا و در سرتاسر دنیا رخ دادند.»

طبق گزارشی که بلومبرگ منتشر کرده است، جولیانی هرچند از ماه آوریل هدایت تیم حقوقی ترامپ را به عهده گرفت، اما همچنان پذیرای دعوت‌های صورت گرفته از وی برای سخنرانی در داخل و خارج ایالات متحده است. بلومبرگ نوشت که جولیانی اما از پاسخ به پرسشی درباره دستمزد دریافتی‌اش برای انجام سخنرانی شب گذشته‌اش خودداری کرد. جولیانی در اوایل ماه گذشته میلادی (ژوئن) در کنفرانس بازارهای سرمایه در تل‌آویو سخنرانی کرد، جایی که از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل تمجید کرد و فلسطینیان را مقصر عدم تحقق توافق سازش دانست و انجام تحقیقات قضایی علیه نتانیاهو و ترامپ را محکوم کرد و از نگرش و طرز برخورد ترامپ با زنان دفاع کرد.

رودی جولیانی که هم‌اکنون وکیل شخصی ترامپ است، پس از سخنرانی در تجمع سازمان مجاهدین خلق خلق در پاریس، در گفتگو با رویترز گفت: «من نمی‌توانم به جای رئیس جمهوری سخن بگویم، اما به نظر می‌رسد که وی فکر نمی‌کند شانسی برای تغییر رفتار ایران وجود داشته باشد، مگر اینکه در مردم و فلسفه تغییری ایجاد شود.»

جولیانی به رویترز گفت:‌ «ما قدرتمندترین اقتصاد جهان هستیم … و اگر شما را تحریم کنیم، شما سرنگون می‌شوید.»

مشاور و وکیل شخصی ترامپ در واکنش به وعده اروپا برای حفظ برجام، علیرغم خروج دولت آمریکا از آن، گفت که اروپا باید از خودش «شرمسار» باشد. «هرکسی که فکر می‌کند رهبران ایران افراد صادقی هستند، احمق است. آن‌ها کلاهبردار هستند و این چیزی است که اروپا از آن حمایت می‌کند … قاتلان و حامیان تروریسم. به جای اینکه از فرصت برای سرنگون کردن آن‌ها استفاده کنند، اروپایی در حال حمایت از آن‌ها هستند.»

جولیانی حدود یک دهه است که پای ثابت سخنرانی‌ها در تجمعات سازمان مجاهدین خلق است. طبق گزارشی که نشریه کریستین‌ساینس‌مانیتور در سال 2011 منتشر کرده است، سازمان مجاهدین خلق در آن سال مبلغ 25 هزار به سخنرانانی که دعوت کرده بود، پرداخت کرده است.

مریم رجوی، رهبر سازمان مجاهدین خلق در جلسه گذشته پاریس گفت آمریکا و اروپایی‌ها “ده‌ها بار” برای مهار ایران و تغییر رفتار آن به ایران امتیاز داده اند اما “سیاست مماشات” آنها در قبال حکومت ایران شکست خورده است.
رودی جولیانی پس از خانم رجوی درباره موضع دونالد ترامپ گفت: “برخلاف دولت‌های گذشته او واقعیت را انکار نمی‌کند و متوجه می‌شود که دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای چه قدر برای جهان خطرناک است.”
او افزود که تنها راه ثبات در خاورمیانه و جهان از موضوع کنفرانس مجاهدین خلق – اشاره به عبارت “ایران آزاد”- می‌گذرد.
آقای جولیانی با ستایش از سازمان مجاهدین خلق گفت تلاش می‌شود که با تبلیغات چهره این سازمان “تخریب” شود، اما آنها به “آزادی مذهب، آزادی زنان، انتخابات آزاد، حقوق بشر و حکومت قانون” باور دارند.
دو ماه پیش هم جان مک‌کین، سناتور در جلسه‌ مجاهدین خلق در تیرانا، پایتخت آلبانی شرکت و به شدت از این سازمان ستایش کرد.

آریا،تابناک، ایلنا، آرمان

۱ دیدگاه

  1. Parvaneh mazaheri says

    Ama, bayad in ra ezafeh konam keh sazman jok va fokahi mojahedin yk tashkilat beshedat mokhareb , beghayat khatarnak va «rast efrati» ast keh dar jahat dastorat va barnameh haye arbaban khareji-ash ta tabdil shodan beh «daesh shieh gra» , «alghaedeh», «boko haram» va….. faghat yk ghadam faseleh darand. Zarfyat mozdoori anha baraye Amrika, Israel va baghieh arbabanash dar jahat takhrib keshvar Iran ra nabayad dast kam gereft!!! GH

    دوست داشتن

  2. Parvaneh mazaheri says

    Sarf-e nazar az inkeh kasani sazman mojahedin ra mozdoor, ertejai, gangester va ….. khatab mikonand, ama anha dar miyan irani haye «mokhalef» rejim dar kharej keshvar be latifeh va tanz tabdil shodehand. 1- rahbar anha salhast keh mordeh ast, ama sazman jok va fokahi mojahedin az ghol an marhom elamieh montasher mikonad albateh ba aks 30 sal pish ou. 2- migoyand keh, tebgh akhbari keh az daroon rejim beh dasteman resideh khamenehi dar jalasehi mahramaneh beh 2 nafar az famandeh haye sepah chenin va chenan goft. Yani inkeh yki az an 3 nafar (farmandehan sepah ya shakhs khamenehi) az avamel mojahedin hastand keh an kharbar ra baraye anha mokhabereh kardeh ast!!

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.