مراسم و یادبودها
نوشتن دیدگاه

حزب کمونیست آلمان: پیرامون بحران دولت و مسألۀ آوارگان

منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
تارنگاشت عدالت

رهبری حزب کمونیست آلمان در نوزدهم ژوئن بیانیه‌ای پیرامون بحران دولت بین حزب حاکم حزب دمکرات مسیحی و شریک باواریایی آن حزب سوسیال مسیحی بر سر مسألۀ آوارگان صادر کرده است.

علی‌رغم درگیری ظاهری بین زه‌هوفر وزیر کشور (حزب سوسیال مسیحی) و صدراعظم مرکل (حزب دمکرات مسیحی) پیرامون مسألۀ آوارگان، حزب کمونیست آلمان وضعیت را متفاوت، به مثابه «بازی مشترک» دو بازیگر دارای نیت واحد تفسیر می‌کند. به نظر حزب کمونیست آلمان، مرکل- آلمان از بحث آوارگان برای مداخله در حاکمیت ملی دیگر کشورهای اتحادیۀ اروپایی استفاده می‌کند، و زه‌هوفر آن دولت‌ها را اگر به فرامین اتحادیۀ اروپایی گردن ننهند به بستن درها به روی آوارگانی که از کشورهای دیگر تقاضای پذیرش کرده اند، تهدید می‌کند.

حزب کمونیست آلمان دو خط را ارتجاعی می‌داند، زیرا آن‌ها به هر طريق مواضع خودکامانه و غیرقانونی اعمال فشار بر دیگر دولت‌های اتحادیۀ اروپایی را دارند. هیچ‌یک از دو راه را نمی‌توان برای آوارگان انسانی‌تر دانست. یک راه‌حل انسانی باید شامل رفع تحریم‌های اتحادیۀ اروپایی علیه سوریه، تقاضای خروج دولت‌های عضو ناتو از خاور نزدیک و پایان دادن به اشغال کشورهای خارحی از سوی آلمان باشد.

حزب کمونیست آلمان در مقابل آلترناتیو برای مردم آلمان را مطرح می‌نماید: پیشبرد جنبش صلح. همان‌طور که کنگره ۲۲ حزب در مارس تصویب کرد، حزب کمونیست آلمان می‌گوید برای غلبه بر تهاجمات اجتماعی و سیاسی بخش‌های ارتجاعی سرمایه آلمانی و هم‌دستان سیاسی آن‌‌ها، شعار «خلع سلاح، نه به تسلیح بیش‌تر» باید از سوی تعداد بیش‌تری از مردم تأیید شود. همبستگی زحمتکشان اروپا، بدون توجه به ملیت، مذهب یا رنگ باید به یک نیروی مشترک علیه جنگ، نظامی‌گری، بی‌تفاوتی اجتماعی و علیه قدرت سرمایه ملی و بین‌المللی مبدل شود.

حزب کمونیست آلمان در هفتم ژوئیه در پوتسدام برای بررسی به اصطلاح سیاست «جبهه شرقی» آلمان، افزایش نظامی‌گری و روابط با روسیه یک کنفرانس صلح برقرار خواهد کرد.

http://news.dkp.suhail.uberspace.de/2018/05/friedensaktionskonferenz-in-potsdam/

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.