اخبار ویژه

روسیه رسما رد کرد تحت هیچ عنوان اسنودن را به آمریکا پس نخواهیم داد

وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با کانال ۴ بریتانیا اعلام کرد که روسیه هرگز حتی به این نکته نیز فکر نکرده است که در ازای پس دادن ادوارد اسنودن به توافقی با آمریکا برای برداشتن تحریم ها علیه روسیه برسد.

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مصاحبه با کانال ۴ بریتانیا گفت: «من هرگز با دونالد ترامپ در مورد پس دادن استقبال اسنودن گفتگو نکرده و نخواهم کرد»

لاوروف در ادامه گفتگویش می گوید که این تنها به خود ادوارد اسنودن مربوط است و نه هیچ کس دیگری او یک شخصیت مستقل است و در مورد سرنوشت خود تنها خودش تصمیم میگیرد.

روسیه هرگز به خاطر اینکه ادوارد اسنودن بدون گذرنامه آمریکایی از هنک کنگ وارد کشور شده است وی را برای ترک روسیه تحت فشار قرار نخواهد داد.

ادوارد اسنودن مبارزی که با انتشار مدارک بسیار مهمی سیاست خارجی و داخلی آمریکا را به چالش کشید چند سال پیش بدون داشتن گذرنامه از هنک کنگ وارد مسکو شد و تقاضای پناهندگی سیاسی از این کشور کرد، تقاضای پناهندگی سیاسی از سوی مقامات روسیه مورد قبول واقع شد و از آن زمان تا به حال در روسیه زندگی می کند.

جالب اینجاست که کانال ۴ بریتانیا در حین مصاحبه با لاروف بار دیگر پیشنهاد کرد که روسیه برای برداشتن تحریم ها از سوی آمریکا به این کشور پیشنهاد دهد که حاضر است ادوارد اسنودن را در ازای رفع تحریم‌ها به آمریکا تحویل دهد .

لاوروف بار دیگر اعلام کرد من متوجه نمی‌شوم که چرا شما اصرار دارید ادوارد اسنودن را به آمریکا پس بدهیم اسنودن تنها تصمیم گیرنده در مورد سرنوشت خود می باشد.