پرش به محتوا

پرسش از کلاه‌سفیدها: چه موقع می‌شود حمله‌ی شیمیایی بعدیِ اسد را فیلمبرداری کرد – ویلفرید کارس

chemi_waffen_01

پرسش از کلاهسفیدها: چه موقع میشود حملهی شیمیایی بعدیِ اسد را فیلمبرداری کرد

از ویلفرید کارس

برگرفته از https://qpress.de

Bashar_al-Assad_gasmaske-devilداستان سوریه هنوز به آخر نرسیده. البته داعش تا حد زیادی درهم شکسته شده، اما »غرب نیکوکار« هنوز نتوانسته به اهدافش در سوریه  برسد. به همین دلیل باز وقتش خواهد رسید که اسد از نو حمله‌ی شیمیایی بی‌معنی‌اش بر علیه مردم خود را تکرار کند. به این ترتیب »انسان‌های خوب« خواهند توانست، همان‌طور که بارها کرده‌اند، خود را صاحب اختیار بدانند و در مسیر انتقام‌گیری تعداد زیادی از شهروندان سوری را به قتل برسانند. بدیهی است فقط برای اینکه به اسد بفهمانند که آدم  این طور رذیلانه مردم خود را نمی‌کُشد. متناقض به نظر می‌آید، اما یک شیوه‌ی پذیرفته شده در محافل ناتویی است. قضیه که به زندگی انسان‌ها مربوط نیست، بلکه ربط دارد به قدرت، و در آنجا چنانکه می‌دانیم، قواعد دیگری حاکم‌اند.

از این گذشته، اطلاع داریم که اسد از مکانیسمی که وصفش رفت، مکرر استفاده کرده تا درجه‌ی ثمربخش بودن را در نابودی مردم خود بالا ببرد. با همکاری غرب نتیجه بالا می‌رود. به همین دلیل است که هموطنان سوری‌اش او را با میزان حدود۸۰ درصد انتخاب می‌کنند، عقل‌شان نمی‌رسد که چطور می‌توانند دیکتاتور بهتری داشته باشند. این کار را برای غربی‌ها مشکل می‌کند، چون راستش سوریه بایستی تا بحال تقسیم شده بود. یک بخش آن را می‌خواستند به امپراتوری جدید عثمانی اردوغان بدهند و یک بخش را به »اسرائیل بزرگِ« نتانیاهو. سوریه به اندازه‌ی کافی زمین دارد که اشغالش صرف داشته باشد. ارتفاعات جولان ده‌ها سال است که نزد اسرائیلی‌ها »موقتا انبار شده« مانده است.

و اگر بشار اسدِ کندذهن بزودی دست به کارِ حمله‌ی شیمیایی نشود  باید، مثل بارهای گذشته، خوب یا بد، برای تسریع کار کمی کمک کرد. شاید، مثلا آن طور که در اینجا آمده، »مدارک« مشارکت مسکو : لندن حمله‌ی شیمیایی صحنه‌آرایی می‌کند … [N-TV]. بنا به شایعاتی بکلی تایید نشده، انگلیسی‌ها از کلاه‌سفیدها استعلام کرده‌اند که فیلم‌های نمونه از حمله‌ی بعدی اسد با گازهای سمی به مردم را چه موقع می‌شود تهیه کرد. معلوم است که کلاه‌سفیدها به اندازه‌ی کافی مواد خام در انبارهاشان دارند که بتوانند در این زمینه سریعا دست به کار بشوند. هر چه نباشد، اسد تمام مواد شیمیایی‌اش را سال‌ها پیش تحویل داده. اما خدا را شکر، کسی حرف‌هایش را باور نمی‌کند، و حملات شیمیایی او به مردم همچنان به عنوان موثق و راست منعکس و منتشر می‌شود. از این گذشته ما می‌دانیم تنها کسی که حق دارد انسان‌ها از این طریق از این سیاره بیرون بیندازد کیست. از اینرو این حمله‌ها، اگر آدم در جاهای درست پیگیرانه چشم‌ها را ببندد، می‌توانند در سطح بین‌المللی جدی تلقی شوند، فرقی نمی‌کند که چه کسی آنها را انجام داده است.

اگر اینترنت به خودی خود دردی را دوا نمی‌کند، چون که انسان‌ها در آنجا نظرهای غیرمجاز را می‌مکند و می‌بلعند تا کمی از پروپاگاندای رسمی دولت‌ها خلاصی پیدا کنند، اما به عنوان منبع خبر برای سازمان‌های اطلاعاتی بسیار مناسب است. یک مثال قشنگ: سازمان جاسوسی فرانسه: اتهامات نسبت داده شده به سوریه بر پایه‌ی اظهارات اینترنتی‌اند … [اسپوتنیک]. دستکم وقتی بازیگرانِ درست چیزهایی را در شبکه منتشر می‌کنند که خود سازمان‌های امنیتیِ دولت‌ها هم نمی‌توانند آن را اختراع کنند. مهم فقط این است که، مانند همه‌ی معتقدان به تئوری توطئه، تمامی آنچه که قصد دارند در اختیار مصرف‌کنندگان بگذارند، در یک تصویر کلی با هم جور باشند.

کلاهسفیدهاچندکاربردیاند

کلاه‌سفیدها ابایی ندارند از اینکه دختربچه‌ی خوش‌چهره‌ای را چندین بار از وضعیت‌هایی که گرفتار حمله‌ی شیمیایی شده نجات بدهند که بدون استثنا مسئولیت همه‌ی آنها بر گردن اسد است. در این مورد گزارش می‌شود: کلاه‌سفیدها دختری را سه بار »نجات می‌دهند« … [Blauer Bote]. مطمئنا همه‌ی فیلم‌ها در یک روز گرفته شده‌اند. شکی نیست، اما از آنجا که صحنه‌ها دلخراش و احساسات‌برانگیزند، می‌شود آنها را به آوارها و خرابه‌های دیگر هم نسبت داد. به این ترتیب جوّ خوبی که بر علیه اسد وجود دارد به تزلزل نمی‌افتد و تضعیف نمی‌شود. کلاه‌سفیدها این کارها را مجانی نمی‌کنند، بلکه دیگران (دولت‌های صاحب منافع) به نحو شاهانه‌ای برای این خدمات پول می‌پردازند، نه تنها بریتانیا. بلکه آلمان هم برای این فعالیت‌های هنرمندانه با دست و دلبازی ولخرجی می‌کند: »کلاه‌سفیدها«:‌ این سازمان مورد مناقشه از آلمان نیز  کمک‌های مالی دریافت می‌کند… [Freie Welt ]. بالاخره، پروپاگاندای درست و حسابی یک عالم خرج دارد. چه کسی بهتر ازآلمانی‌ها، که یک کارشناس سیاسی با عنوان دکترا در زمینه‌ی آژیتاسیون و پروپاگاندا در دفتر صدراعظم دارد.

از اینرو بخوبی می‌توان تصور کرد که کلاه‌سفیدها هم باید گاه‌به‌گاه درخواست‌های ویژه‌ی مشتریان‌شان را هم برآورده کنند. از جمله، تهیه‌ی عکس‌های مناسب از فاجعه‌های انسانی. و اگر صحنه‌های واقعی در دسترس نیستند ناچار باید آنها را صحنه‌سازی کرد. در این زمینه سازمان ملل از تجربیات زیادی برخوردار است، فقط باید ما، مردم سوریه و بخش بزرگی از جامعه‌ی جهانی آن را باور کند.

رابطه‌ی نزدیک کلاه‌سفیدها با صلح‌طلبان واقعی مانند النصره (یکی از شعبه‌های القاعده)، کیفیتِ لازم را برای نمایش ضبط شده‌ی ترور تضمین می‌کند. در این مورد: کلاه ‌سفیدها، با جامه‌ی آلوده…[Hintergrund]. منطقی است که همه چیز به حساب اسد نوشته می‌شود، و گرنه این همه زحمت لازم نبود. همان‌طور که می‌بینیم، حضور بندوبست‌های سیاسی با تروریست‌ها در محل کمک می‌کند تا جامعه‌ی جهانی در اسرع وقت استدلال‌های لازم را برای بمباران به دست بیاورد.

اسد با کمبود مواد شیمیایی سمی چه میکند

برای آنکه کمبود مواد شیمیایی منافع و مقاصد بین‌المللی را نابود نکند، ما هم موظف به کمک‌رسانی بیشتر هستیم. روسیه کارگاه تولید گاز خردل در سوریه کشف می‌کند – که رد آن به اتحادیه‌ی اروپا می‌رسد…[اسپوتنیک]. اما همه‌ی اینها تهمت‌های بدخواهانه‌ای هستند که از طرف دشمن طرح می‌شوند. اینکه چه موادی در سوریه کشف می‌شوند اصلا اهمیتی ندارد. یقینا روس‌ها با  همکاری اسد آنها را به آنجا منتقل کرده‌اند تا چیزهای پلید و خبیثانه‌ای را به »تروریست‌های خوب« منتسب کنند. اما از آنجا که غرب خرج اکثرشان را می‌پردازد، قطعا کارهای شرارت‌آمیز از آنها سر نمی‌زند، چون‌که این‌ها صرفا منافع ما را نمایندگی می‌کنند. تنها این اسد است، این تبهکار، که حاضر نیست منافع بحقِ ما در سوریه را به رسمیت بشناسد. و این وضع را پیچیده می‌کند، و به همین دلیل باید او برود.

برای رسیدن به این هدف، خود اسد هم این را خوب می‌داند، باید در اسرع وقت یک بار دیگر گاز سمی به کار بگیرد. وگرنه استدلال‌های غربِ نیکوکار برای بمباران‌های ناقضِ حقوق بین‌المللی و همچنین حضورِ به همان اندازه غیرقانونی‌اش در سوریه ته می‌کشد – البته بگذریم از اینکه وقتی ما این کارها را می‌کنیم ، همه چیز قانونی است. و سوری‌ها، که توسط تروریست‌های معتدل با پشتوانه‌ی ناتو کشته می‌شوند، بحق قربانی شده‌اند. دستکم وقتی قضیه بر سر جنگ برای آزادی‌های غربی در سوریه است. نتیجه اینکه ما از همین امروز می‌توانیم با اطمینان منتظر حمله‌ی شیمیایی بعدیِ اسد باشیم. او دقیقا می‌داند که ما برای کندن کلک او به چنین چیزی احتیاج داریم.


Anfrage an Weißhelme, wann nächster Assad-Giftgasangriff „gecastet“ werden kann

von Wilfried Kahrs 

Anfrage an Weißhelme, wann nächster Assad-Giftgasangriff „gecastet“ werden kann

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: