اخبار ویژه

بر اساس گزارش پزشکان بدون مرز در لیبی حداقل ۱۵ نفر از مهاجران توسط برده داران کشته شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری آلمان و راشیا تودی و به نقل از پزشکان بدون مرز در لیبی حداقل ۱۵ نفر از مهاجران توسط برده داران کشته شده‌اند.

تعدادی از مهاجران معروف به «برده های آفریقایی» که در اسارت برده داران اهل لیبی به سر می‌برند، هنگام فرار از زندان مورد اصابت گلوله برده داران قرار گرفته و حداقل ۱۵ نفر از آنان کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شده‌اند.

انجمن پزشکان بدون مرز اعلام کرد که حداقل یکصد نفر از «برده های آفریقایی» از زندان برده داران در منطقه بنی ولید در شمال غربی لیبی گریخته و از زندان فرار کردند.

۲۵ نفر از زخمی شدگان در بیمارستان های منطقه تحت درمان پزشکی می باشد بیشتر کسانی که در این حادثه زخمی شدن نوجوانان ساکن اتیوپی اریتره و سومالی می‌باشد.

آنها به قصد عبور از لیبی و دریافت پناهندگی در اروپا به اسارت برده داران اهل لیبی در آمده اند، بعضی از این پناهجویان ابراز کرده که مدت سه سال است که در اسارت برده داران اهل لیبی بوده و مشغول بیگاری می‌باشند.

بسیاری از این پناهجویان بارها در منطقه بنی ولید در نزدیکی شهر مسنا در بازار برده فروشان به فروش رسیده است و ۴۰ زن نیز در زندان به سر میبرد.

کشور لیبی چند سال پیش مورد تجاوز نظامی ناتو و فرانسه قرار گرفت و رهبر این کشور معمر قذافی به دست مزدوران اسلامی هوادار آمریکا به قتل رسید و تمامی ثروت ها و منابع ملی این کشور توسط آمریکا و اروپا به تاراج رفته و کشور به دست افراطیون مسلمان و تروریستهای القاعده و داعش سپرده شده است.