سياسی

آیا غرب سکولار می باشد؟

آیا غرب سکولار می باشد؟

ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا…ملل کشورهای سکولار، « پس خدوندا مرا یاری کن »؟؟

توسط شنالی دی وادوگ، مرکز تحقیقات جهانی– ۲۳ مارس ۲۰۱۸

( در تمام طول تاریخ جوامع طبقاتی، مذهب به عنوان حربه نیرومند ایده ئولوژیک در دست طبقات ارتجاعی حاکم علیه مردم بویژه توده های کار و زحمت بکار رفته است. منظور ما از ترجمه این مقاله این نیست که ما از مذهب بودیسم دفاع می کنیم، یا تمامی نقطه نظرات این نویسنده را دراین مقاله می پذیریم. بلکه توجه خوانندگان عزیز را به سالوسی امپریالیستهای تجاوزگرغربی که مرتب درمورد » سکولار» بودن خود تبلیغ می کنند، جلب می کنیم – مترجم )

abstanhalter1

اخیرا تعداد زیادی از «تحلیل گران سیاسی»، » آکادمیک»، مدعی علم یقین که از جامعه مدنی سربلند کرده اند، پای به جلو گذاشتند و جایگزینی بودیسم در ماده ۹ را با قانون اساسی «سکولار» در سریلانکا ترویج می کنند. آنها دوست دارند بطور گسترده نقل قول کنند که غرب سکولار است.
هرچند که در ملاء عام ، هراکثریت ملت های غربی اصلاً سکولار نیستند. اگر خوانندگان عاقل تر باشند، آنها مستقلاً دست به تحقیق می زنند و کشف می کنند که تبلیغ سکولار بودن را می کنند. چیزی که باید دوباره تأکید شود این است که برخی از این ابراز ادعاها در مورد سکولار بودن این کشورها، تاریخی کمتر از ۳۰۰ سال دارند که منابع سرزمین ها را با زور و تجاوز از مردم بومی به سرقت بردند و به ازای آن، کشور را با ایده ئولوژی مسیحی شکل داده اند. آیا کسانی که سرسختانه برای سریلانکا برچسب «سکولار» می زنند، واقعیت های آن سرزمین را نادیده می گیرند و یا اینکه آنها صرفاً موضوعی را از طرف ملتهایی که مایلند بطور کامل هویت تاریخی، فرهنگی، قومی و مذهبی کشور های غربی را از بین ببرند، تبلیغ و ترویج می کنند.
بریتانیا:
پادشاه بریتانیا نه تنها رئیس دولت است، بلکه رئیس کلیسای آنگلیکان نیز می باشد،
ملکه انگلستان، افضل کلیسای انگلستان و « مدافع مذهب است »،
سرود ملی بریتانیا با «خدا ملکه را حفظ کند» شروع می شود،
رئیس دولت نمی تواند با کاتولیک رومی ازدواج کند،
جایگاه کلیسای انگلستان از سال ۱۷۰۷ به تصویب پیمان اتحادیه رسیده است – کلیسای انگلستان در سال ۱۵۳۴ تأسیس شد، مدت کاملاً زیادی قبل از اسکاتلند، انگلستان و ایرلند در سال ۱۶۰۳ دارای یک پادشاه شدند،
جشن شب ۵ نوامبر/ گای فاکس،
اسقف های ارشد انگلیکان در سمت بالای مجلس نمایندگان قرار دارند،
سنت های حقوقی نیز حق کلیسای اسقف انگلستان را برای حضور در مجلس لرد ها فراهم می کند،
سلاح سلطنتی مورد استفاده پادشاه شامل عبارات لاتین به معنی «خدا و حق من» و «ننگ بر کسی که در موردش نظر سوء دارد».،
در مورد اتفاق ۱۶۴۹ ، یک دادگاه انگلیسی اعلام کرد که » قانون انگلستان قانون » خدا » است و » قانون خدا قانون انگلستان است «.
ایالات متحده:
» به خدا ایمان داریم «، شعار رسمی ایالات متحده آمریکا ست.
» به خدا ایمان داریم » برای اولین بار بر روی پنی در سال ۱۸۶۴ ظاهر شد و بر روی اسکناس نیز ظاهر شد.
«از سال ۱۹۵۷ ، پرزیدنت دوایت ایزنهاور در تاریخ ۳۰ ژوئیه ۱۹۵۶ ، اعلان کرد: » ما به خدا ایمان داریم » و این شعار باید بر روی پول رایج آمریکائی ظاهر گردد.»
اعلامیه استقلال، به خدا اشاره دارد.
مقدمه ای بر قانون اساسی ایالات متحده آمریکا – » به نام مقدس ترین و مقدس ترین تثلیث » (1 ) در دستورالعملهای ایالات متحده ۶۸ بار به نام » خدا ؛ ارجاع شده است. ۴۶ بار آن مربوط به دستورالعملهای حمل و نقل و زیست محیطی است.
سکه های ایالات متحده باید کتیبه » ما به خدا ایمان داریم » را دارا باشد.
« فردی، به استثنای رئیس جمهور، منتخب یا منصوب به دفتر امتیاز یا فایده رسانی در خدمات کشوری یا خدمات نظامی باید سوگند یاد کند، » من… خداوندا به من کمک کن «. »
« هر فردی که به نیروهای مسلح می پیوندد باید سوگند یاد کند: » خدایا به من کمک کن «. »
«هر فردی که در گارد ملی ثبت نام می کند، یک قرار داد استخدامی را امضا می کند و باید سوگند یاد کند: » خداوندا به من کمک کن». »
« لازم وملزوم ثبت نام در پیشاهنگی سوگند به وفا داری به خدا و کشور می باشد… ».
» بطور رسمی قسم می خورم»…» هر )عدالت( قضاوت یا قاضی ایالات متحده قبل از شروع به انجام وظایف دفترش سوگند یاد می کند: » من… خداوندا به من کمک کن «.
« از قانون اساسی ایالات متحده حمایت خواهم کرد و خودم را به عنوان وکیل و مشاور این دادگاه به صراحت و طبق قانون رفتار خواهم کرد:» (بنا براین) خداوندا به من کمک کن «. »
« متقاضی باید (الف) توسط اعضای دادگاه یا دیوان عالی ایالات متحده در حضور یک قاضی این دادگاه کسی که سوگند زیر را نظارت می کند، » موقرانه قسم یاد می کنم (یا تأیید میکنم) خداوندا به من کمک کن… » بنابراین خداوندا به من کمک کن.» »
« رئیس جمهور هر سال اعلام می کند که روز پنجشنبه اول ماه مه را به عنوان روز ملی دعا تعیین می کند که ممکن است مردم ایالت متحده در دعا و مراقبت خدا در کلیسا ها بصورت گروه ها ویا افراد به سمت خدا برگردند. »
« تعهد اطاعت از پرچم: » من وفادار به پرچم ایالات متحده و جمهوری برای جایگاهی که یک ملت تحت تسلط خدا، جدایی ناپذیر با آزادی و عدالت برای همه قرار دارد،. «، با قرار گرفتن مقابل پرچم با دست راست روی قلب. » (اولین بار قابل اجرا بدون عبارت « تحت تسلط خدا » از تاریخ ۲۲ ژوئن ۱۹۴۲)
اگر ایالات متحده سکولار است، چرا فقط کریسمس باید تعطیلات فدرال باشد؟
درجایی که قانون اساسی کشورها به خداوند اشاره دارد
استرالیا:
ایده ئولوژی مسیحی در آداب و رسوم قانونی و دولتی نفوذ پیدا کرده است.
قانون اساسی استرالیا در تاریخ ۵ ژوئیه ۱۹۰۰ توسط پارلمان امپریالیسم (بریتانیا) تصویب شد. سر جان دائونر اعلام کرد: « کشور مستقل استرالیا از مرحله اول اش یک کشور مستقل مسیحی خواهد بود. »
سر هنری پارکز، که به عنوان «پدر فدراسیون استرالیا» شناخته می شود، معتقد بود که مسیحیت متضمن بخش مهمی از قانون مشترک فدراسیون استرالیا را تشکیل می دهد. سر هنری اظهار داشت: « ما بالا تر از هر چیز و به خصوص یک جامعه مسیحی هستیم – بطوریکه قوانین ما، کلیه نظام فقهی ما، قانون اساسی ما…بر اساس اعتقاد به مسیحیت متکی ست و با آن هم خوانی دارد.»
مذهب هنوز در مدارس دولتی استرالیا تدریس می شود، و کتاب مقدس هنوز در هر دادگاه این سرزمین حضور دارد. علاوه بر این، دعا قبل از آغاز جلسه در پارلمان های ایالتی و فدرال برگزار می شود.
سخنگو افتتاح جلسه را با این دعا به پایان می رساند: خداوند قادر مطلق، ما با تعظیم از شما التماس می کنیم تا برکت شما بر این پارلمان تأیید شود. بطور مستقیم و غلبه بر تأمل های ما در جهت پیشرفت و عظمت شما و رفاه واقعی مردم استرالیا.
« در حالی که، مردم نیو (ساوت) ولزجنوبی ویکتوریا، جنوب استرالیا، کوئینزلند و تاسمانیا متواضعانه و حقیرانه با تکیه بر برکت خداوند متعال، توافق کرده اند که در یک کشور فدرال تجزیه ناپذیر تحت پادشاهی متحد شوند…به همین ترتیب…به شرح زیر است: »
ایرلند:
قانون اساسی ایرلند یک نیایش به خدا و عیسی دارد.
کانادا:
سرآغازی بر منشور حقوق و آزادی های کانادايی هم چنین به خدا اشاره می کند « در حالی که کانادا بر اساس اصولی پایه گذاری شده است که برتری خدا و حاکمیت قانون شناخته می شود».
سرود سلطنتی کانادا بر اساس » خدایا ملکه را حفظ کن» باقی می ماند.
تعطیلات مسیحی معمولاً تعطیلات دولتی ست.
آلمان:
مقدمه قانون اساسی جمهوری فدرال آلمان با چنین کلماتی شروع می شود: » با درک مسئولیت خود در برابر خدا وانسان… »
در سطح قانونی، قانون اساسی آلمان و قانون اساسی در سطح کشوری (عمومی) شامل همه موارد مربوط به مسئولیت های انسان در برابر خداوند است.
« با آگاهی در برابر مسئولیت خود نسبت به خدا و انسان، (…) مردم آلمان، در اجرای قدرت تشکیل دهنده خود، این قانون اساسی را تصویب کرد. »
مالیات کلیسا توسط دولت جمع آوری می شود – که ٪۸ مالیات افراد بالغ می باشد.
مذهب هر فرد در شناسنامه وی ثبت شده است. به محض ورود به مدرسه، وابستگی کودک به کلیسای وی اعلام شده است، بنابراین او می تواند در کلاس مذهبی مورد نظرش شرکت کند – لوتری (2 ) یا کاتولیک مراجعه کند.
در هر دو قانون اساسی آلمان و قانون اساسی منطقه ای، در تمام سوگند های رسمی دولت از خدا یاد می شود. سوگند رسمی اعضای دولت با تأیید » خداوندا به من کمک کن » پایان می یابد.
حزب سیاسی آلمان به عنوان حزب دمکرات مسیحی نامیده می شود.
نروژ:
» ارزش های ما از میراث مسیحی و انسانی ما باقی مانده است »
برزیل:
« ما، نمایندگان مردم برزیل…تحت حفاظت توسط خداوند، این قانون اساسی جمهوری فدرال برزیل را اعلام می کنیم. »
سوئیس:
« بنام خداوند قادر مطلق! مردم سوئیس و کانتون ها (…) قانون اساسی زیر را تصویب می کنند »…
اینها کشورهائی هستند که اصرار دارند سریلانکا جایگاه بودیسم را از قانون اساسی خود حذف کند و به مسیحیت بپیوندد. سابقه بعضی از این کشورها به سختی به ۳۰۰ سال می رسد، بیشتر این کشور ها پس از سرقت سرزمین های بومی و تارو مار کردن آنها شکل گرفتند و ما بیش از ۲۶۰۰ سال سابقه تاریخی داریم.
همزیستی با مقوله سکولاربودن کشورها مربوط به بی طرفی می شود. آیا بی طرفی ممکن است؟ هیچ کسی را بدون تعصبی نوعی و غیره نمی توان یافت. هیچ کس نمی تواند بی طرف %100 باشد

Undivided Trinity
Lutheran Church

رنجبر