اخبار ویژه

انتشار ويديوي همکاری سربازان سازمان ملل «حافظ صلح» با تروریستها در کشتار ۹ پليس سوريه در بلندي هاي جولان

از ژنو ويديويي در اختيار هفته نامه اتريشي «فالتر» قرار گرفته است که در آن نشان مي دهد سربازان کلاه آبي اتريش در سپتامبر سال 2012 و هنگامي که در بلندي هاي جولان مستقر بودند اجازه مي دهند که نه پليس سوريه به دام مرگ کشيده شوند .

در اين ويديو که به نظر ميرسد ديگر سربازان کلاه آبي مستقر در بلندي هاي جولان آن را تهيه کرده اند تصوير خودرو حامل نه پليس سوريه که به محل استقرار سربازان اتريشي در مرز بين رژيم صهيونيستي و سوريه نزديک مي شوند و با آنان درباره امنيت راه گفتگو مي کنند ضبط شده است .
در ادامه اين ويديو تصاوير آتش يک گروه تروريستي به کمين نشسته مشاهده مي شود که خودرو حامل نيروهاي پليس سوريه را که حدود يک ساعت با سربازان کلاه آبي ارتش اتريش گفتگو کرده بودند به رگبار مي بندند .
در اين ويديو صداي سربازان کلاه آبي اتريش نيز ضبط شده است که از خبر دادن به آمبولانس و يا نيروهاي امدادي براي کمک به اعضاي پليس سوريه خودداري مي کنند.
«آلفرد نواک «کارشناس حقوق بشر اتريش گفت : مشخص نيست که اين تروريست ها به دستور چه گروهي در اين منطقه مخفي شده بوده اند .
اين استاد دانشگاه وين افزود : سربازان اتريشي بايد پليس سوريه را از کمين تروريست ها مطلع مي ساختند و اطلاعات صحيح درباره محل کمين تروريست ها را به آنان مي دادند و همين موجب شده است که نيروهاي پليس سوريه در تله مرگ قرار گرفتند و کشته شدند.
نواک مي گويد : اطلاعاتي در دست هست که نشان مي دهد قبل از اين جنايت ، سربازان کلاه آبي با تروريست ها ارتباط برقرار کرده بودند و از اينجا بي طرف نبودن آنها و پشتيباني شان از تروريست ها مشخص مي شود
از سال 1974 ميلادي سربازان کلاه آبي با هدف حفظ آتش بس بين رژيم اسرائیل و سوريه در بلندي هاي جولان حضور دارند. سربازان کلاه آبي موظف به خويشتن داري هستند و از اسلحه فقط براي دفاع از خود مي توانند استفاده کنند.