اخبار ویژه, سرتیتر

ستایش پرزیدنت اسد از سلاح‌های ساخت اتحاد شوروی سوسیالیستی

پرزیدنت اسد سلاح‌های ساخت اتحاد شوروی را که برای خنثا کردن حمله موشکی به سرکردگی ایالات متحده از آن‌ها استفاده شد، ستود

منبع: تله‌سور

تارنگاشت عدالت

دمیتری سابلین نماینده پارلمان از اسد نقل کرد که گفت: «ما دیروز با یک تجاوز آمریکایی رو‌به‌رو شدیم. و توانستیم آن‌را با موشک‌های ساخت شوروی در دهه ۱۹۷۰‌دفع کنیم. از دهه ۱۹۹۰، فیلم‌های آمریکایی سلاح‌های روسی را عقب‌مانده نشان می‌دهند. و ما اکنون می‌بینیم واقعاً چه کسی عقب‌مانده است.»

پیش از این، وزارت دفاع روسیه گفت سامانه‌های اس-۱۲۵، اس-۲۰۰، بوک، کوادرات، اوسا مورد استفاده ارتش سوریه توانستند ۷۱ موشک از ۱۰۳ موشک پرتاب شده توسط ایالات متحده و متحدینش را سرنگون کنند.

بنا به گزارش روسیه امروز سرگئی ژلزنیاک نمانیده دومای دولتی روسیه گفت: «از نقطه نظر رییس‌جمهور [اسد] این [حمله] یک تجاوز بود و ما با او هم‌عقیده هستیم.»

ژلزنیاک نیز تأیید کرد که اسد سلاح‌های شوروی ساخته شده در دهه ۱۹۷۰ را که حمله موشکی ایالات متحده و متحدینش را دفع کرد، ستایش نمود.

نماینده دوما از اسد در اشاره به توان ارتش سوریه برای سرنگون کردن موشک‌ها نقل کرد: «ما از دهه ۱۹۹۰ در فیلم‌های آمریکایی دیده ایم که سلاح‌های روسیه «عقب‌مانده» است. و ما اکنون می‌بینیم چه کسی واقعاً عقب‌مانده است.»

سابلین گزارش داد که اسد گفت پدافند هوایی سوریه کارآیی خود را نشان داده است، شهروندان جمهوری عربی «دیگر از ناتو نمی‌ترسند.»

اسد گفت که سوریه «علی‌رغم برنامه تحمیل شده از سوی غرب» به توسعه مستقل خود ادامه خواهد داد.

سابلین گفت اسد هم‌چنین عنوان کرد که حمله ایالات متحده-بریتانیا-فرانسه نه تنها «خلق‌های روسیه و سوریه، بلکه همه ملت‌هایی را که هنجارهای حقوق بین‌الملل را راهنمای خود قرار داده اند، استوار کرده است.»

او در دیدار با قانونگذاران روسیه گفت که همکاری بین روسیه و سوریه باید «در برابر سیاست تجاوزکارانه غرب مقاومت کند.»

پس از حمله موشکی شبانه در ۱۴ آوریل توسط ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه، رییس‌جمهور سوریه گفت غرب پس از آن‌که پی برد کنترل اوضاع را در جمهوری عربی از دست داده دست به حمله زد.

https://www.telesurtv.net/english/news/Assad-Praises-Soviet-Weapons-Used-to-Foil-US-led-Missile-Attack-20180416-0010.html