مراسم و یادبودها, سرتیتر

اتحادیه‌های کارگری سوریه پیرامون تهدیدات آمریکا

منبع: مارکسیسم-لنینیسم امروز
تارنگاشت عدالت

فدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری سوریه پیرامون تهدیدات ایالات متحده و اتحادیۀ اروپایی به حمله به سوریه

رفقا، برادران و خواهران گرامی،

ایالات متحده و دنباله‌رو‌های آن از کشورهای اروپایی، مانند فرانسه و بریتانیا و نایب‌های آن در منطقه مانند ترکیه، عریستان سعودی، قطر و دیگران برای انجام برنامه‌های خود علیه قلمرو سوریه از زمانی‌که جنگ تروریستی آن‌ها علیه سوریه هشت سال پیش آغاز شد، به تحریکات علیه سوریه دست زده اند.

این روزها ما شاهد جعل‌کردن به‌اصطلاح شواهد هستیم، که تازه‌ترین مورد آن دروغ ساختگی استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط ارتش عربی سوریه در غوطه شرقی است. قدرت‌های استعماری همیشه از شورای امنیت سازمان ملل متحد و ابزار آن، با استفاده از دستاویز‌های پوچ و ساختگی برای رسیدن به اهداف خود برای حمه به دولت‌های مستقل استفاده کرده اند- مانند دروغ معروف کالین پاول در شورای امنیت سازمان ملل متحد برای حمله به عراق.

دروغ شیمیایی زمانی در دوما ساخته شد که تروریست‌ها پیروزی‌های ارتش عربی سوریه را در آزاد‌سازی غوطه شرقی تجریه کردند، پیروزی‌هایی که امنیت و آرامش را به مردم پایتخت، دمشق، که از بارش ده‌ها موشک و خمپاره در عذاب بودند بازگرداند.

ارتش عربی سوریه هر چه بیش‌تر در میدان پیروزی به دست می‌آورد، تروریست‌ها برای نجات خویش بیش‌تر به اربابان خود فشار وارد می‌کنند، همانطور که آن‌ها حادثه شیمیایی را در خان شیخون جعل کردند.

این بار، ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده، ماکرون رییس‌جمهور فرانسه، و می نخست‌وزیر بریتانیا براساس شواهد و ویدئوهای ساختگی به‌اصطلاح «کلاه سفیدها»، که شاخه پزشکی تروریست‌های فاشیست النصره در سوریه هستند، دولت سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در دوما متهم کرده اند.

آن‌ها علی‌رغم تصریح روسیه، یک دولت عضو شورای امنیت، مبنی بر این‌که کارشناسان روسیه پس از ورود به دمشق وجود هر نوع ماده شیمیایی را در منطقه دما رد کرده اند، برای صدور قطع‌نامه جهت حمله به تنها دولت مشروع سوریه، دولتی که در جهان با تروریسم می‌جنگد نشست شورای امنیت سازمان ملل را تشکیل داده اند.

دولت سوریه از کارشناسان «سازمان بین‌المللی برای منع سلاح‌های شیمیایی» خواسته است برای بررسی حادثه وارد شوند، اما ترامپ و همدستان او از کشورهای اروپایی و کشورهای عربی خلیج گوش‌های خود را بستند و تصمیم گرفتند به دروغ‌ها و تهدیدات خود ادامه دهند.

ما در فدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری سوریه اعلام می‌کنیم که با دولت سوریه و ارتش عربی سوریه تحت رهبری رییس‌جمهور بشار الاسد ایستاده‌ایم، ما در کنار آن‌ها به مدت هشت سال با تروریسم و حامیان آن مصاف نموده ایم. ما تأکید می‌کنیم که به پیروزی اطمینان داریم. این تهدیدات آمریکایی و اروپایی نقض آشکار منشور سازمان ملل متحد است.

ما از همه مردم شرافتمند در فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری، کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری عربی و همه سازمان‌های عربی و بین‌المللی می‌خواهیم کارزار دفاع از سوریه را با ارسال پیام‌های همبستگی و حمایت به سوریه و با سازماندهی راه‌پیمایی‌ و تحصن‌ در برابر سفارتخانه‌های آمریکا در جهان تسریع نموده، برای نجات جهان از شقاوت ترامپ این تجاوز آشکار آمریکا را محکوم کنند.

ما از شما می‌خواهیم نامه‌های را به مقامات سازمان ملل متحد و ایالات متحده آمریکا ارسال کرده، تأکید نمایید که رییس‌جمهور آمریکا جهان را به یک جنگ جهانی جدید، که کل جهان را به هرج‌ومرج، ویرانی و فقر بیش‌تر و افزایش شمار آوارگان جنگ‌هایی که ایالات متحده علیه دولت‌های مستقل در جهان براه انداخته سوق خواهد داد.

زنده باد خلق سوریه در جنک خود علیه تروریسم
زنده باد همبستگی بین‌المللی با سوریه

هیأت اجرایی
فدراسیون سراسری اتحادیه‌های کارگری جمهوری عربی سوریه

https://mltoday.com/syrian-trade-unions-on-us-threats-to-strike-syria