تیتر

دونالد حیوان در سوریه می ماند – نیک پمبرتون – هاتف رحمانی

trump_luge_sw

دونالد حیوان در سوریه می ماند

نیک پمبرتون – برگردان: هاتف رحمانی

حمله شیمیایی دیگری به دست (فرضی) بشاراسد رئیس جمهور سوریه . افکارعمومی با تصاویر قربانی های حمله بمباران شده بود . تصاویر قربانی های دونالد ترامپ کجا بودند؟ اگر رسانه های لیبرال واقعا آن چنان که می گویند با ترامپ مخالفند ، چرا نسبت به جنایت های ترامپ عصبانی نبوده اند؟  

دونالد ترامپ تا حیوان خواندن اسد پیش رفت . اما پرونده دونالد ترامپ در منطقه چه بوده است ؟ از لحاظ تاریخی وحشتناک . او اکنون به خاطر مرگ بیش از سه چهارم غیر نظامی ها در جنگ امریکا علیه داعش مسئول است . آن چه تحت حکومت اوباما به نظر می رسد بسیار ملایم تر از زمان ترامپ بوده است غیر قابل بحث است . 

برای همه رسانه هایی که از دونالد ترامپ متنفرند ، پوشش (اخبار)غیر نظامی هایی که او کشته است کجاست ؟ تصاویر آن کودکان کشته شده کجاست ؟ اگرچیزی وجود ندارد ،(پس) آن ها خواهان بی رحمی بیشتر ترامپ هستند. هفته گذشته زمانی که ترامپ خروج از سوریه را در نظر داشت ، نیویورک تایمز در باره موضوع دو مقاله ، هر دو هم در انتقاد از حرکت را منتشر کرد . یکی از نوشتارها مطرح می کرد که ترامپ داعش 2 را با خروج از منطقه ایجاد می کند و مقاله دیگر می گفت که راهبرد ( استراتژی) ترامپ » عدم پیش برد جنگ  یک طرفه» بود. آیا در هر حال آن نقطه نیست ؟ ما نباید هیچ علاقه ای به جنگ در سوریه داشته باشیم . واشنگتن پست هم در هفته گذشته با انتشار دو سرمقاله نسبت به جسور کردن داعش با خروج از سوریه هشدار داد. من با وحشت از یافته هایم موضوع را بیشتر دنبال کردم . سی ان ان هم تماشاچی برنامه ترک سوریه ترامپ نبود. تیتر گیج کننده ای می گفت :» آیا ولادیمیر پوتین مشاور ارشد ترامپ در باره سوریه است ؟ » بعد من به ام اس ان بی سی نگاه کردم ، که کلیپی را از هفته پیش با عنوان » ما نباید جنگ را رها کنیم » نمایش می داد. باز هم ، به صورت شگفت اوری رسانه های لیبرال در مخالفت با برنامه خروج ترامپ همراه بودند. فاکس نیوز هم وضع بهتری نداشت . آن ها ادعا می کردند که ترامپ با ترک سوریه در حال اشتباه اوباما است. من به صورت مستدل تمام منابع 5 مورد اعتماد ترین رسانه های امریکایی را کاویدم و هیچ یک از آن ها فکری را که از برنامه خروج از سوریه رئیس جمهور حمایت کند مطرح نمی کردند.         

چپ ، در بدترین حالت خود، در جزئیات این بیهوشی های موقت نیز درگیر شد.  زمان بندی حمله شیمیایی ، البته بیشتر عجیب است . چرا اسد درست پس از آن که ترامپ اعلام کرد می خواهد از سوریه خارج شود از سلاح شیمیایی استفاده می کند ؟ و چرا همان رشته اتفاق را یک سال پیش انجام داد؟ در سی ام مارس 2017، ترامپ نسبت به سوریه ملایم تر شد . در 14 آوریل 2017، حمله  با سلاح شیمیایی رخ داد.  اگر ما به زمان بندی حمله دقت کنیم علامت ها به حضور امریکا و دوستان آن در پشت این حمله ها اشاره می کنند. اما این کاملا بی پایه است . این هر دو حمله نزدیک روز احمق های آوریل رخ داد، و هیچ کسی مایل نیست همیشه آن را تعبیرکند.اکنون شاید اسد می داند که حضور امریکا برای بی ثباتی منطقه ضروری است . یا کاملا ممکن است اسد ربطی به حمله ها نداشته باشد . من همیشه نسبت به مقصر دانستن امریکا تکیه می کنم ، اما حضور روسیه در داخل سوریه نیزبی رحمانه بوده است . ما صرفا نمی دانیم . پس به جای داوری زود هنگام ، به حال خود گذاشتن دخالت نظامی مزخرف به نظرمی رسد. مهم نیست که چه کسی «احساس می کند» مسئول است . این هم کاملا لاف زدن است که دخالت نظامی حتی اگر جزئیات آن را می دانستیم می توانست کمک کند. پیش از این کمک نکرده است و اکنون هم نمی تواند کمک کند.         

اگر چه یاد آوری این ، حتی اگر نتوانیم جزئیات ان را بخوانیم ، که رسانه های امریکا حتی پیش از این حمله ها علیه خروج از سوریه بودند مهم است . اکنون اعلان قهرمان بودن بسیار مناسب است. اما رسانه ها در جایگاه نخست هیچ شانسی به سوریه نمی دهند. با یا بدون این حمله های شیمیایی ، امریکا خواهان جنگ بود .  

اکنون امریکا ، با نرخ بی سابقه کشتارغیر نظامی ها زمان بیشتری در سوریه خواهد ماند .  آیا رسانه های لیبرال اکنون خوشحالند؟ چه کسی می داند که دونالد ترامپ ممکن است به شما ثابت کند که او زمانی که وارد جنگ شد بنفشه رنگی نبود؟ چه مقدار آسیب بیشتری می خواهید برای او ایجاد کنید ؟ 

چرا ان ها فکر می کنند که دونالد ترامپ ، غافل ترین ، متکبر ترین ، ارتجاعی ترین ، زود جوش ترین مرد تشنه قدرت (کلمات آن ها و نیز کلمات من) اکنون شایسته تعیین سرنوشت سوریه است ؟ آیا نمی بینند که او کشور ما را چگونه اداره می کند؟ البته که می بینند. و آن را دوست ندارند. اما می گویند او می تواند سوریه را اداره کند.هیچ کس نمی تواند آن » مستراح» را اداره کند. آن ها درک نمی کنند که هرج و مرج در سوریه ناشی از بی کفایتی مردم آن نیست ، بلکه ناشی از نظم جهانی بی رحمی است که آن ها را در پایین قرار داده است . با تغییر جو امور از بد به بد تر تغییر می کنند. 

دونالد ترامپ حیوان است . او غیر نظامی ها را بدون تفکر دوبار می کشد . او یک جانور دقیقا ارتجاعی ، به حرکت در آمده از سوی هیولاها و قربانی های ان هااست. نگاه او به دنیا ساده است. او هیچ توجهی به زندگی انسان ندارد . او حتی در ذات خود تشنه خون نیست ، او به همه چیز بی توجه است. او یک ابله کامل است . بالای سر خود. او فاقد همدلی ، شجاعت،و بینش است . تمام کلمات همیشه در دستان او بوده است و پروای اندکی نسبت به بازیگران داخلی دارد. او اعتقاد دارد با هر چیزی می تواند کنار بیاید. هیچ اخلاق، کنجکاوی یا فکری در داخل این جانور سالخورده وجود ندارد. او فقط به برنده شدن فکر می کند. چرا ما روی زمین خواهان فعالیت او در سوریه هستیم ؟ اصرار روی اندیشمند جامعه ستیزی مانند باراک اوباما یک چیز است ، اما اصرار بر این حیوان کاملا غیر مسئولانه به نظر می رسد . تضاد های رسانه های لیبرال چنین چیزهایی هستند. آن ها فکر می کنند در حالی که ترامپ برای خدمت به این کشور نامناسب است ، اما برای خدمت به سوریه نا مطلوب کاملا مناسب است . لیبرال ها ، مانند ترامپ ، هیولاها را در آن جا و نجات دهنده ها را در اینجا می بینند. نخبگان ، صرف نظر از تفاوت های فرهنگی و ستیزه های خود ، همیشه می توانند بر سر نابودی فقرا میثاق ببندند. در حقیقت موجودیت آن ها به آن وابسته است .   

برگرفته از کانتر پانچ 

۱ دیدگاه

 1. سپیده says

  قای هاتف رحمانی شماهم مانند آقای راد، ترامپ را یک حیوان بخورد خواننده میدهید.
  جناب! این حیوان با یک امضا میتواند (حد اقل و موضعی) جان میلیونها نفر را بگیرد و خرابیهای زیادی بر زیرساخت ها و تولیدات کشورمعینی وارد نماید(در سی چندی سال: ایران، عراق، لیبی، فلسطین، سوریه، افغانستان پسا روسیه…).
  وی نماینده یک چهارم و بعبارتی صحیح تر نزدیک به ۵۰٪ از ۲۵۰ میلیون آمریکایی میباشد که نوبتی اوبامایی و جورج بوشی میگردند.
  در ضمن فراموش نفرمایید که سرنشینان کاخ سفید، سنا، پنتاگون، اف بی آی، سیا… و کنگره توسط وال استریت در دراز مدت برنامه ریزی و در کاخ سفید کاشته میشوند و در زمانهای لازم خیلی سریع تعویض میگردند.
  از اینکه ترامپ و کلیه استبلیشمنت (آگاهان هیئت و طبقه حاکمه امریکا (یعنی وال استریت)) این چنین احمق هستند بی تقصیرند!
  اتفاقا از هوش سرشاری برخوردارند و آنهم هوش کلونیالیزه کردن یعنی استعمارگری پنج قاره برای طبقات حاکمه کلیه کشورها اعم از چین، روسیه، اروپا، ایران کانادا…، آنهم بصورت سرمایه ای جهانی که چه روحانی ها، رفسنجانی ها و چه میلیاردرهای روسی چینی همراه با میلیاردرهای ام.آمریکا، در سرتاسر نقاط جهان بکار انداخته اند با تولیدی بین المللی، بازار فروشی هم بین المللی.
  منتها همیشه سرنخ در دست کشوری میافتد که بالاترین قدرت نظامی را داشته و شستشوی مغزی بهتری داده است. که تا کنون پنتاگون از همه سرتر بوده است و رقم های دورقمی برای هالیوود حایزه اسکار، نوبل، خرس طلایی در کان و هزاران هزار رسانه هرستی در سراسر جهان را، برایشان تا کنون کار ایجاد کرده است. اکنون دیگر میزهای رولت وال استریت مشتری‌های زیادی ندارد و برای این چند تا که گه گاهی دوشیده می‌شوند بایستی به مخارج گذشته ادامه داد (زیرا این حد اکثر ضریب غارتی است که قابل اجرا در زمان کنونی بوده و اکنون کسری آورده است) و بدین خاطر است که میخواهد بقیه کفتارهایی که تاکنون وی را همراهی میکرده اند سهمی از این مخارج را عده گیرند که با تحقیر انگشت وسطی آنان روبرو گردیده است.
  دیگر، زمانه بازماندگان کمیته مک کارتی در سالهای ۹۰ پسا یلتسینی-تینگ سیائو پینگی، ممد رضا ها بپایان رسیده است و افرادی مانند برژینسکی و کسینجر هم به دینوزاریا تبدیل گردیده اند؛
  پنتاگون هم …
  ادامه دارد
  سپیده

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.