تاریخی, سرتیتر

خبر بد به پناهجویان ایرانی که کیس مسیحی داده اند! – احمد پوری

panahandegan_europa_67

برخلاف تصور و شایعه حاکم در میان پناهجویان که معتقدند پناهجویانی که کیس مسیحی داده اند هرگز به اجبار به کشورشان برگردانده نمی شوند، امروز چند ساعت دیگر یعنی ساعت 17.20 یک خانواده ایرانی فعال مسیحی را به همراه یک کودک ده ساله از زندان «زیست» برای اخراج اجباری به ایران، به فرودگاه می برند!
Ahmad_Pouri_Kدو تا خبر کوتاه دیگر: یک خانم دیگر ایرانی که تنهاست و بیش از سه ماه است که در این زندان بسر می برد، منتظر اخراج یا آزادی است!
وکیل این خانم، یک ایرانی شارلاتان بوده که از او تقاضای چندین هزار اورو کرده تا برای باز کردن دو باره کیس او تلاش بکند! در جواب این سئوال که اگر باز نشد و مرا به ایران فرستادند چه تضمینی برای پس گرفتن پولم هست؟ گفته اند: هیچ تضمینی! … یعنی این نوع از هموطنان در بدترین شرایط بجای کمک مجانی و انسانی سعی می کنند در شکننده ترین حالت یک انسان بقیه پولهای او را بدزدند!…

یک آقای ایرانی هم که کیس زرتشتی داده بود، علیرغم حمایت زرتشتی های هلند، منتظر اخرج هست…

بزودی در باره این شارلاتانهایی که کیس فروش هستند و خود را بدروغ وکیل می نامند و وکلایی که شارلاتان و کیس فروش هستند یک یادداشت مفصل خواهم نوشت!…

متاسفانه در میان پناهجویان شایعات مبتذلی را که کیس فروشان و قاچاقچی ها به آنها به مبالغ هنگفت می فروشند، بیشتر مقبولیت دارد تا حقایق مستند! …
اغلب پناهجویان فکر می کنند اگر بگویند مسیحی شده اند و چند جمله یا چند صفحه در باره مسیحیت یاد بگیرند براحتی می توانند کادو اقامت خود را در زروق های حاضر و آماده دریافت کنند! در نهایت تاسف چنین چیزی حقیقت ندارد. سختگیری در مصاحبه و جواب مثبت دادن بسیار زیاد تر از حد تصور شما و شایعات رایج است…

این خانواده، از دیروز بطور مرتب از زندان با من تماس می گیرد، با وکیل شان هم در ارتباط هستم. علیرغم اینکه هم خودشان مسیحی بسیار فعال بودند و هم کلیسایی که در آن کار می کردند همه نوع حمایت کرده و هم وکیل شان یکی از بهترین وکلای هلند برای کیس های مسیحی است امروز این خانواده را علیرغم میل شان بزور به ایران برمی گردانند!
وکلیش دیروز دو تا » فو فو » یعنی نوعی تقاضای اقامت موقتی سریع در خواست کرده که یکی از آنها دیروز رد شده ولی به تقاضای دومی هنوز جواب نداده اند. در ضمن به دادگاه عالی هلند و دادگاه اروپا نیز شکایت کرده که تا بحال جوابی نیامده است ولی پروسه اخراج به شدت به کار خود ادامه می دهد!

بهانه و منطق مسئولان اداره تابعیت و مهاجرت در این گونه موارد این استکه می گویند: هدف از تقاضای پناهندگی مجدد به هر دلیلی در آخرین روزها بهانه ای است برای به تاخیر انداختن پروسه اخراج! با توجه به محتوی کیس ما می دانیم که قاضی حکم منفی خواهد داد، پس صبر کردن تا اعلام حکم معنی ندارد. اگر حکم قاضی مثبت بود ما شما را برمی گردانیم! … تجربه ما هم این گونه سیاستهای بیگانه ستیز و بی رحمانه در زندانها را تایید می کند…
به نوعی قدرت اجرایی بدون اجازه قدرت قضایی به کار خود ادامه می دهد یعنی دولت قانون در عمل غروب می کند!

کنفرانس عفو بین الملل هلند در باره وضعیت پناهجویان در زندان های هلند
چند هفته پیش در عفو بین الملل هلند کنفرانس مهمی در باره وضعیت پناهجویان در زندانها سازماندهی شده بود که اغلب متخصصین پناهندگی ازجمله، وکلا، آکادمسین ها، نمایندگانی از اداره تابعیت و مهاجرت، مسئولین زندانها، مسئولین اداده اخراج و برگرداندن پناهجویان، سازمانهای مدافع پناهندگی و … شرکت داشتند.
در این باره در اولین فرصت گزارش مفصلی خواهم نوشت.
تنها به یک نکته اشاره می کنم یکی از سخنرانان این کنفرانس پروفسور فان کالمتهاون بود. ایشان می گفت که وضعیت پناهجویان بدون گناه در زندانهای هلند از وضعیت جنایتکاران واقعی بدتر است! حداقل آنها حقوق تعریف شده دارند و می توانند بدلایل مختلف روز تولد اعضای خانواده یا سالگرد ازدواج و … برای مدت چند روز به پیش خانواده خود بروند، می توانند در زندان هر روز برای چند ساعت تقاضای کار کنند، … ورزش کنند… زن شان یا دوست دخترشان می تواند در زندان ملاقات طولانی مدت با آنها داشته باشد… ولی پناهجویان در عمل از چنین امکاناتی محروم هستند!
پناهنده به بهانه اخراج و موقتی بودن در زندان از امکانات فوق محروم است. در حالیکه این موقتی بودن طبق قوانین اروپا، می تواند 18 ماه طول بکشد! قابل توجه است که رهبر بزرگترین مافیای زیر زمینی هلند آقای ویلم هولیدر چهار ماه زندان گرفت! ولی پناهنده ای که هیچ جرمی مرتکب نشده تنها بدلیل اینکه پرونده پناهندگی اش بسته شده به امید اخراج و وادار کردن او به همکاری برای اخراج یا تدارک مقدمات فنی اخرج می تواند 18 ماه در زندان بماند!

از زندان روتردام هم پناهجویان ایرانی و افغان و سایر ملیتها با من مرتب تماس می گیرند و وضعیت روحی ایرانی ها و افغان ها بسیار بد است… علیرغم شایعات زیبا هر دو گروه را به اجبار به کشورهای خودشان بر می گردانند!

بر این بارو هستم که دولتهای اروپایی ازجمله دولت هلند به طرق مختلف از طریق دادن «کمکهای مالی » ( رشوه متمدنانه ) یا فشارهای سیاسی و اقتصادی … این کشورها را وادار به حمکاری در سطوح مختلف می کند. ایران و افغانستان جزء معدود کشورهایی هستند که بطور رسمی مدعی هستند پناهجویانی را که به اجبار برگردانده می شوند نمی پذیرند!
ولی واقعیتی که من مرتب با اسناد و مدارک مشاهده می کنم این است که اینگونه اخراجها با تمام مشکلات موجود ادامه دارد!
وقت آنست که پناهجویان نیز از خواب زیبای زمستانی بیدار شوند!

تنها خبر خوب این استکه در چندین کیس بعضی از قاضی ها به پناهجویانی که در هلند در تظاهراتها فعال بودند یا در اینترنت فعالیتهای چشمگیر داشتند جواب مثبت داده اند!
در اولین فرصت در این باره همراه با مدارک و حکم قاضی ها مقاله ای خواهم نوشت که پناهجویان می توانند به وکلای خود بدهند تا از کیس آنها با توجه به موارد مشابهی که جواب مثبت گرفته بهتر دفاع شود… پرواضح است که قاضی هایی هم هستند که به همان کیس ها یا کیس های مشابه جواب منفی می دهند!…

سازمان پناهندگی پرایم می خواهد برای پناهجویان ایرانی و افغان چندین تظاهرات سازماندهی کند. اگر خود پناهجویان بیدار نشوند مسلما کسی نمی تواند به چنین افرادی کمک کند!
اگر پناهجویان فعال در کمپها خودشان را سازماندهی کرده و با ما تماس بگیرند، حتما می توانیم یک تظاهرا خوب سازماندهی کنیم.

برای اطلاع بیشتر از این گونه موارد می توانید به یادداشتهای قبلی من مراجعه کنید.

با احترام،

احمد پوری ( هلند ) 04 – 04 – 2018

******************************

برای آشنایی بیشتر با تظاهرات هایی که ما سازماندهی می کنیم بهتر است به پست های زیر مراجعه کنید…

اخراج اجباری پناهجویان افغان را متوقف کنید! تظاهرات سراسری در اغلب کشورهای اروپایی!
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1983212971697928

خبر بد برای پناهجویان مسیحی ایرانی و افغان

فراخوان به پناهجویان ایرانی و افغان جهت سازماندهی خود و برگزاری تظاهرات علیه سیاستهای بیگانه ستیز دولت هلند.

قابل توجه پناهجویانی که کیس مسیحی می دهند
https://mejalehhafteh.com/…/%D9%82%D8%A7%D8%A8%D9%84-%D8%A…/
گزارش اولیه از مناظره در رادیو یک هلند در باره قوانین سختگیرانه جدید دولت هلند و اخراج اجباری پناهجویان

مناظره احمد پوری با آقای لنارد فان میل یکی از پرشورترین نمایندگان راست افراطی در شورای شهر روتردام در رادیو 1 هلند در باره سیاستهای سخت گیرانه پناهندگی دولت هلند.
آقای لئونارد فان میل بر این باور است که سیاستهای پناهندگی دولت هلند به اندازه کافی سختگیرانه نیستند! باید بودجه بیشتری در اختیار اداره اخرج پناهجویان گذاشته شود تا با اخراج بیشترین تعداد ممکن، از غیرقانونی شدن پناهجویان و رها شدن آنها به خیابانها جلوگیری شود!…
ادامه مطلب…

چند خبر خوب برای پناهجویان

اقدام به خودکشی پناهجویان و چگونگی گزارش نویسی

شبح نئوفاشیسم بر فراز پناهجویان و مهاجرین، گفتگوی آرش کمانگر با احمد پوری
کسانیکه علاقمندند مهمترین آمارهای پناهندگی و از دروغهایی که بررسانه های اروپا در مورد پناهندگان حاکم است مطلع شوند توصیه می کنم حتما این ویدئو را مشاهده کنند.
https://www.youtube.com/watch?v=SfrMWhGTGpk&t=1565s

۱ دیدگاه

 1. سید احمدیان says

  نه رفیق عزیز محوی،
  طبق قوانین ایران اسلامی که اکنون جاری است و شما بخوان قوانین سرمایداری در دوران سلطه بانکهای خصوصی و برده بودن بانکهای دولتی و بانک مرکزی برای بانک های خصوصی؛
  اتفاقا اکثرا دیوانسالاران طبقات بالای ادارات « دوپاسپورتی» بوده و شاید هم پیرو هر چهار ادیان بزرگ و پولساز باشند و خداوند عادل، بینا و توانا به آنان همیشه و همیشه برکت خواهد داد.
  همانطور که برتولت برشت در تاتر مدرن و استادانه خود که از ُرمان «مادر/ مارکسیم گورکی» نشات گرفته است و بصورت کلاسیک در جهان هنر جاودانه گردیده در پرده ای که پسر «مادر» را تیر باران کرده اند و راهبه، بانویی محترم در انظار همه که خانه های زیادی را اجاره داده است، با یک راهبه فقیر بدیدن وی رفته تا از وی دلجویی کنند. این دیالوگ (گفتمان) بقدری قوی است که من قادر به برگردان آن نیستم فقط تحت اللفظی اواسط آن چنین است:
  راهبه فقیر عکسی از پسرِ مادر را از قطعه ای از روزنامه نگاه میکند، با آهی بلند میگوید پسر خوشگل و مهربانی بوده است.
  راهبه توانا و اجاره کش میگوید: «مادر میبینید که سیاه روی سپید در این روزنامه نوشته شده پسر شما یک جانی گردیده بوده و به بلشویک ها پیوسته است. اینست که خداوند متعال پسر شما را ازتا گرفت!»
  مادر: «پسر مرا خدا نگرفت تزار پسر مرا گرفت»…
  ….
  مادر: پسر من از فقیر شدن میترسید ولی از مرگ هراسی نداشت و آنرا از ذلیل شدن بهتر میدانست….
  باید آنرا بشنوید و یا ببینید تا بدانید که ادبیات برتولت برشت که کارگری و کمونیستی است چه اعجازهایی در خود دارد. بی جهت نیست که این تاتر را استاد کاری جاودانه میدانند. حتی سرمایداران آلمان سالهای ۷۰ در تلویزیون های این کشور.
  آری اقای نویسنده مقاله تو گویی کاری جز حرص و جوش خوردن برای سرمایداران در ایران ندارد. ایرانیها روزانه صدها و شاید هزاران صحنه های جان خراش تری را در رسانه های جمهوری اسلامیِ سرمایداریِ ایران میبینند و درست بدین خاطر است که دست به ترک میهن میزنند و هزاران خطر را بجان میخرند. زیرا جوان بودن و ایرانی بودن در نظام سرمایداری جز شیئی برای سرمایداران جهت استحصال ارزش اضافه بودن، ارزش دیگری ندارد. بنابر این جوان خوب در ایران برای سرمایداران ایرانی برده خوب بودن است. این نویسنده هرچه زحمت بکشد تا افکار جوانان را به اروپا و قبله عالم سرمایداران یعنی ام.آمریکا کِدر نماید، ناموفق خواهد ماند. زیرا سرمایداری ایران هیچ راهی را برای انسانهای جوان شریف جز اعدام شدن و یا فرار باقی نمیگذارد. از اینکه بعضی از آنها بدام کلیسا و کنست می افتند، علتش ضعف شما و ما قدیمی ها میباشد که صدایمان را کسی نمیشنود. نه اینکه به آنها بفهمانیم که مرغ همسایه غاز نیست!
  اینجاهم راه ها برای جوانان جز بردگی بنوع پیشرفته تری همانند ایران چیز دیگری نیست! اینها را مدیون ۷۰ سال خیانت رویزیونیست ها و انحراف جوانان از مبارزه طبقاتی به سازش طبقاتی و در بهترین حالت تفنگ بدست برای انتقام خصوصی و دل خنک شدن هستیم.
  البته تنها در ایران این چنین نیست، در آمریکا قبله عالم سرمایداران بیشترین خرج را برای نظام آموزشی مینمایند و دارای بالاترین بیسواد ها هستند. در این قبله عالم زندانهای زیادی وجود دارد که دولت باید همیشه آنها را پر نگاه دارد و راه فراری از آن موجود نیست.
  گاهی از خود میپرسم مگر ترامپ احمق است که این چنین از خریداران اسلحه و فروشندگانش دفاع میکند. با وجود اینهمه کشتار: دقت کنید یک میلیون و نیم + چند ده هزار نفر از ۱۹۶۸ تا ۲۰۱۱ در حسابرسی های خصوصی بقتل رسیده اند.
  اکثرا شنیده میشود که لبی ایست ها قدرتمند هستند.
  این کاملا اشتباه است. کسانیکه لبی ایست ها را مقصر می دانند، همانطور آب به آسیاب نظام ام.آمریکا میریزند که ترامپ ها میریزند!
  نظام سرمایداری در ام.آمریکا بدون چنین کشتاری از شهروندانش بدست شهروندانش یک روزه مانند خانه ای مقوایی در هم ریخته میشود. این است آخر خط همه کشورهای دارای نظام سرمایداری از ایران گرفته تا کشورهای اروپایی بخصوص هلند محل زندگی نویسنده مقاله!
  تا قبله عالم آنها (ام.آمریکا) این چنین است که نشان از گندیدگی سرمایداری در دوران انحصار ها دارد، و تا زمانیکه انقلابی بلشویکی (تحت رهبری حزب طبقه کارگر) در کشوری شروع نگردد باید دردها کشید و ناله ها کرد ولی چیزی تغییر نخواهد کرد.

  دوست داشتن

  • گاهنامه هنر و مبارزه says

   رفیق سید احمدیان گرامی من حرف شما را خیلی خوب می فهمم، وقتی می گوئید «این نویسنده هرچه زحمت بکشد تا افکار جوانان را به اروپا و قبله عالم سرمایه داران یعنی ام.آمریکا کِدر نماید، ناموفق خواهد ماند.». نظریۀ یا اعتقاد به غرب در جایگاه راه حل یا راه گریز نیز از ایدئولوژی طبقۀ حاکم وابسته به غرب می خیزد.
   به نکات مهمی اشاره کرده اید که هر کدام نیازمند یک پژوهش یا تجسس اساسی ست. ولی در اینجا و اکنون اجازه دهید که با شعار پایانی شما اعلام همبستگی کنم یعنی برپائی یک انقلاب یا تحول بر یایۀ شناخت و سوسیالیسم در راستای منافع تمدن سازان.

   دوست داشتن

 2. گاهنامه هنر و مبارزه says

  طبق قانون اساسی «ایران اسلامی» افرادی که مسلمان فطری بوده و به دین دیگری بگروند مشمول «حکم ارتداد» خواهند شد یعنی حکم مرگ برایشان صادر خواهد شد. در صورتی که جمهوری اسلامی ایران اینگونه موارد را بخواهد جدی بگیرد، مسلمان قدیمی که به مسیحیت گرویده اگر به ایران بازگردانده شود، حکمش مرگ خواهد بود.

  دوست داشتن

 3. گاهنامۀ هنر و مبارزه/حمید محوی says

  طبق قانون اساسی «ایران اسلامی» افرادی که مسلمان فطری بوده و به دین دیگری بگروند مشمول «حکم ارتداد» خواهند شد یعنی حکم مرگ برایشان صادر خواهد شد. در صورتی که جمهوری اسلامی ایران اینگونه موارد را بخواهد جدی بگیرد، مسلمان قدیمی که به مسیحیت گرویده اگر به ایران بازگردانده شود، حکمش مرگ خواهد بود.

  دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.