تیتر, سياسی, سرتیتر

ماکرون دست‌ها کوتاه!

no_neolib_collage منبع: نیوزکلیک و تله‌سور

تارنگاشت عدالت

اصلاحات امانوئل ماکرون رییس‌جمهور فرانسه در راه‌آهن و پیشنهاد او برای کاهش ۱۲۰ هزار شغل در بخش عمومی تا سال ۲۰۲۲، موجب اعتراضات گسترده دیروز در سراسر کشور شد. طبق ارقام رسمی سال ۲۰۱۴، تعداد کارکنان بخش عمومی فرانسه ۵٫۵ میلون نفر است.

تنها در پاریس ۴۸ هزار اعتراض‌کننده به خیابان‌ها آمدند، که ۱۳ هزار نفر آن‌ها کارکنان راه‌آهن بودند. در پاریس و نانت بین معترضین و پلیس درگیری رخ داد و پلیس از گاز اشک‌آور و تانک آب‌پاش علیه تظاهرکنندگان استفاده کرد.

رویترز گزارش داد که تعداد کارگران اعتصابی از راه‌آهن «بسیار بالا بود، ۶۰ درصد کارکنان قطارهای سریع و ۷۵ درصد کارکنان خدمات ریلی شهری دست از کار کشیدند، در حالی‌که ۳۰ درصد از پروازهای از/و به فرودگاه‌های پاریس لغو شد.» اما، این اختلالات پیش‌درآمد آن چیزی است که در راه است.

در پاسخ به اصلاحات پیشنهادی دولت ماکرون در «شرکت راه‌آهن ملی فرانسه Société Nationale des Chemins de fer Français» (اس. ان. سی. اف)، چهار سندیکای کارگران آن در یک نشست در پانزدهم این ماه تصمیم گرفتند از ۳ آوریل تا ۲۸ ژوئن دست به یک‌سری اعتصابات بزنند. در این مدت هر ۵ روز ۲ روز متوالی اعتصاب خواهد شد.

no_neolib_sw

والری پیکرس [از حزب جمهوری‌خواهان]، رییس منطقه «ایل-دو-فرانس» به «اس. ان. سی. اف» هشدار داد که «حداقل سرویس باید تأمین شود» یعنی در دروه اعتصاب، از جمله در ساعات پُرتَردُد «حداقل از هر سه قطار یکی باید کار کند» و افزود: «این قانون است و اگر رعایت نشود، اس. ان. سی. اف باید پول مسافران را برگرداند.»

لارنت برون، یکی از رهبران بزرگ‌ترین سندیکا-ث. ژ. ت- گفت: «سازمان‌های سندیکایی درمی‌یابند، که در مواجهه با یک دولت خودکامه، متوسل شدن به یک درگیری شدید طولانی ضروری است.»

چرا کارگران راه‌آهن اعتراض می‌کنند؟
پس از اصلاحات کارگری که استخدام و اخراج کارگران در بخش‌های خصوصی را آسان‌تر کرده، و در پی آن امسال هزاران کارگر توسط شرکت‌های بزرگ اخراج شده اند، ماکرون پیشنهاد کرده است ۱۲۰ هزار شغل را تا سال ۲۰۲۲ از بخش عمومی حذف کند.

در حالی‌که این موجب خشم کارگران در چندین بخش شده، پس از آن‌که ادوارد فیلیپ، نخست‌وزیر در ۱۴ مارس رسماً قانونی را پیشنهاد کرد که وضعیت ویژه کارگران راه‌آهن را لغو خواهد کرد، کارگران راه‌آهن به ویژه به خشم آمدند.

در حال‌حاضر، ۹۰ درصد کارکنان «شرکت راه‌آهن ملی فرانسه»، حدود ۱۴۰ هزار نفر، از طريق قراردادهای «وضعیت راه‌آهن» (statut de cheminot) استخدام شده اند که به کارکنان وضعیت «کارمند اداری» را با درجه بالایی از امنیت شغلی می‌دهد. تحت قرارداد «وضعیت راه‌آهن» «استعفا، بازنشستگی، یا کناره‌گیری به دلايل بیماری یا موضوعات مشابه» تنها مواردی است که استخدام کارگران قابل فسخ است. سود کارفرما نمی‌تواند دلیلی بر اخراج یک کارگر باشد، این در عمل امنیت شغلی کارگران را تا ۵۵-۵۰ سالگی آن‌ها تضمین می‌کند.

گرچه قراردادهای جاری که تحت این «وضعیت» قرار دارند لغو نخواهند شد، اما کارکنان جدید از این به بعد طبق «قانون کار» (Code du Travail) استخدام خواهند شد، که این امنیت شغلی سخت به دست آمده را به کارگران نمی‌دهد.

نگرانی دیگر کارگران در راه‌آهن فرانسه این است که دولت فرانسه سعی دارد وضعیت آن‌را از یک شرکت عمومی به یک شرکت «سهامی عام» تغییر دهد. گرچه رییس‌جمهور اطمینان داده که راه‌آهن خصوصی نخواهد شد، اما این معترضین را قانع نگرده است. «فرانس تله‌کام» نیز پیش از آن‌که کاملاً خصوصی شود ابتدا به یک شرکت «سهامی عام» مبدل شد.

برونو پونست، دبیر فدرال راه‌آهن جنوب در یک مصاحبه منطق خصوصی‌سازی راه‌آهن را زیر سؤال برد و ضمن اشاره به این‌که «شرکت راه‌آهن ملی فرانسه» در سال گذشته ۱٫۳ میلیارد یورو سود داشته، گفت: «بر خلاف ادعای دولت این سیاست‌ها مشکل بدهی «شرکت راه‌آهن ملی فرانسه» را حل نخواهد کرد. این قانون جدید به بخش خصوصی اجازه خواهد داد وارد سیستم شود، شرکت‌هايی که به دنبال سود خواهند بود. برای رسیدن به آن سودها، چیزهای زیادی کنار گذاشته خواهد شد. شرایط کاری بدتر خواهد شد.»

راه‌آهن ملی فرانسه، به دلیل سرعت، قیمت مناسب و حوزه جغرافیایی سرویس آن، عموماً یکی از بهترین‌ها در اروپا تلقی می‌شود. اصلاحات پیشنهادی، هم‌سو با برنامه نولیبرالی که ماکرون پس از انتخاب شدن دنبال کرده، عموماً يک تلاش برای ورود سرمایه خصوصی به یکی از خدمات اساسی دارای عملکرد خوب در کشور تلقی می‌شود.

https://www.newsclick.in/hands-macron-workers-strike-france-against-anti-labour-reforms