اخبار ویژه

مشاور ترامپ خطاب به سازمان مجاهدین خلق: نگران نباشید، ما با تمام امکانات از اعتراضات و اغتشاشات در ایران حمایت می‌کنیم

به نقل از روزنامه الریاض عربستان، «رودی جولیانی» شهردار سابق نیویورک و مشاور کاخ سفید بر حمایت کامل خود از اغتشاشات در ایران تاکید کرد.

وی طی سخنانی در نشست سازمان مجاهدین خلق در واشنگتن گفت که او از معترضان و اغتشاشگران در ایران حمایت می‌کند.

جولیانی گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهد به هر نحوی شده از توافق هسته‌ای با ایران خارج شود، اما علنا این موضوع را ابراز نمی‌کند، بلکه اروپایی‌ها را به سوی ناامید شدن از این توافق سوق خواهد داد.

شهردار سابق نیویورک به سازمان مجاهدین خلق وعده داد که آمریکا تمام امکانات لازم برای برای ایجاد اعتراصات در ایران از جمله دسترسی سریع به اینترنت و رساندن صدای آن‌ها به تمام دنیا را فراهم خواهد کرد.

وی با بیان «دولت آمریکا و ترامپ «حمایت نامحدودی» از اعتراضات در ایران دارند»، ابراز امیداوری کرد اغتشاش‌های ایران ادامه یابد.

جولیانی گفت که تغییرات مهمی در مواضع اروپا در قبال ایران رخ داده است و این امر، سنگ بنای اصلی مهمی برای تعاملات جدید با ایران خواهد بود.

وی از مواضع «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه در حمایت از اعتراضات در ایران و مخالفت وی با درخواست حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران برای اخراج مریم رجوی سرکرده سازمان مجاهدین خلق از پاریس، تمجید کرد.

شهردار سابق نیویورک در حاشیه برگزاری نشست سازمان مجاهدین خلق به روزنامه عربستانی الریاض درباره حمایت‌های آمریکا از معترضان در ایران گفت: هیچ کسی تمایل به استفاده از گزینه نظامی ندارد، اما ما می‌توانیم با در پیش گرفتن شیوه‌های زیادی از نظام ایران خلاص شویم. ما در گذشته تجربه موفقی در از بین بردن نفوذ مغایر با استفاده از روش‌های استراتژیک مسالمت‌آمیز داشتیم و جنگ سرد بهترین مثال در این زمینه است، به گونه‌ای که ما توانستیم ظرف چهار سال، دیوار برلین را برچینیم و کمونیسم را نابود کنیم و این همان راهبردی است که ترامپ به دنبال اتخاذ آن در برخورد با ایران است.

جولیانی افزود: عربستان می‌تواند سردمدار منطقه‌ای در جنگ با ایران باشد، زیرا عربستان بهترین امکانات و بهترین روابط و ائتلاف‌ها را در اختیار دارد. محمد بن سلمان ولیعهد سعودی تلاش‌های تحسین برانگیزی در زمینه مبارزه با تروریسم انجام داده است.

وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با روزنامه الریاض به انتقاد از حمایت‌های روسیه از سوریه پرداخت و مدعی شد که روسیه از وحشی‌ترین نظام در عصر کنونی که نظام اسد است، حمایت کرده است.

جولیانی گفت که بیشتر تجارب موفق آمریکا زمانی به دست آمده که ما ائتلاف‌هایی قوی و موفق بدون روسیه تشکیل دادیم.

شهردار سابق نیویورک اظهار داشت که قدرت اقتصادی آمریکا قادر خواهد بود نظام اسد را نابود کند.