اخبار ویژه, سرتیتر

بشار اسد، اردوغان را یک شیاد سیاسی معرفی کرد

راشا تودی ترجمه رضا نافعی

آینده ما

پرزیدنت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، روز یکشنبه در مصاحبه ای در دمشق اظهار داشت که عملیات نظامی نیروهای دولتی در منطقه غوطه شرقی ادامه خواهد یافت. او یاد آور شد که گذرگاههایی که برای عبور مردم غیر نظامی از مناطق نظامی ایجاد شده اند همچنان برقرارند و مردم غیر نظامی می توانند آن مناطق را ترک کنند.
اسد گفت آتش بس و ادامه عملیات جنگی با هم در تضاد نیستند: پیشرفت هائی که ارتش عربی سوریه دیروز و پریروز در منطقه غوطه شرقی کسب کرده همزمان با آتش بس بوده است. اسد در ارتباط با این موضوع به آتش بس انساندوستانه ای که هر روز از 9 صبح تا 2 بعد از ظهر برقرار است اشاره کرد که از سوی روسیه مقرر شده است.
اسد شکوه های سیاستمداران غربی را رد کرد و گفت «غرب کجا و کی در طول یک جنگ دست به اقدامات درخشان انساندوستانه زده است:» نیروهای موتلفه غربی هرروز در دیرالزور، رقه و الحسکه چه می کنند؟ حملات روزانه آنها، فقط در ماه فوریه، به بیش از چهار قتل عام مردم غیرنظامی منجر شده است. اسد گفت تمام حرف هائی که غربی ها در باره انساندوستی می زنند چه معنائی دارد جز لفاظی های تکراری و دروغ که تمام واژه نامه های غربی را اشباع کرده است. اسد در باره حملات نظامی ترکیه به خاک سوریه د رعفرین این حمله را شبیخون خواند و اردوغان را فردی ریاکارنامید. اسد گفت اردوغان از آغاز جنگ یک هدف را دنبال کرده که عبارتست از ایجاد یک منطقه حائل تا بتواند از آنجا تروریست های خود را » علیه ارتش سوریه، کشور و مردم سوریه به میدان بفرستد.

https://deutsch.rt.com/kurzclips/66138-ost-ghuta-und-afrin-syrischer/