بین المللی, تیتر, سرتیتر

فراخوان مارادونا برای دفاع از ونزوئلا

diago_maradona

منبع: تله‌سور
تارنگاشت عدالت

دیگو مارادونا ستاره پیشین فوتبال در یک مصاحبه اختصاصی با تله‌سور گفت که او تا دم مرگ از نیکولاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا حمایت خواهد کرد.

او از طرفداران و هواداران خود بدين خاطر که ممکن ساختند وی «در چنین لحظه دشواری نیکولاس را در آغوش بگیرد»، تشکر کرد.

مارادونا گفت: «من با مادورو هستم، هنوز با او هستم و تا دم مرگ با او خواهم بود.»

او توان و عزم رییس‌جمهور را در بحبوحه سیل انتقاد و حملات دايم علیه ونزوئلا از سراسر جهان، به ویژه از ایالات متحده توصیف کرد.

مارادونا رفتار ایالات متحده را «رذیلانه» نامید و گفت ایالات متحده مصمم است از هر راه ممکن به انقلاب بولیواری پایان دهد.

او با اشاره به تحریم‌های اقتصادی ایالات متحده علیه ونزوئلا که به گفته او فقط به مردم ونزوئلا آسیب می‌رساند، گفت: «آن‌ها مرتکب قتل می‌شوند.»

دولت ترامپ امسال یک‌سری تحریم‌‌های مالی علیه مقامات ونزوئلایی، از جمله مادورو و طارق العیسمی معاون رییس‌جمهور، و شرکت دولتی نفت ونزوئلا وضع کرده است. دور تحریم‌های جدید، از جمله ممنوعیت سفر در سپتامبر علیه ونزوئلا وضع شد.

اسطوره فوتبال روابط ایالات متحده-ونزوئلا را به درگیری فلسطین-اسرائیل تشبیه کرد.

وی گفت: «فلسطینی‌ها به سوی اسرائیل سنگ پرتاب می‌کنند، در حالی‌که اسرائیل با موشک به آن‌ها حمله می‌کند و به اشغال اراضی آن‌ها ادامه می‌دهد، و هیچ‌کس کاری انجام نمی‌دهد.»

مارادونا گفت: «هیچ‌کس بهتر از یانکی‌ها حقایق را وارونه جلوه نمی‌دهد، آن‌ها درباره چیزهای واقعی که در جهان رخ می‌دهد حرف نمی‌زنند، مانند سرقت ایالات متحده از عراق، مقدار پولی که آن کشور داشت، طلا، و تابلوهای نقاشی، همه چیز.»

ماراودنا ملت را به حمایت از رییس‌جمهور تشویق کرد و گفت اگر ونزوئلا از مادورو حمایت نکند، هیچ‌کس نخواهد کرد. او گفت ونزوئلا باید به توصیه فیدل کاسترو عمل کند، و «جنگ ایده‌ها» را آغاز کند و فکر مردم را تغذیه نماید. مارادونا در مصاحبه با تله‌سور هم‌چنین درباره دیگر کشورهای آمریکای لاتین که مورد حمله ایالات متحده قرار دارند، سخن گفت.

او محاصره اقتصادی، تجاری و مالی علیه کوبا را محکوم کرد.

در ارتباط با میهن خود و همسابه آن برزیل، او بی‌توجهی مقامات دولتی نسبت به نیازهای مردم را محکوم کرد و افزود نمی‌تواند بفهمد چرا هنوز کسی در آرژانتین از رییس‌جمهور مائوریسیو ماکری حمایت می کند.

وی گفت: «دونالد ترامپ رییس‌جمهور ایالات متحده و میشل تمر رییس‌جمهور غیررسمی برزیل می‌توانند برای مردم خیلی کار کنند، اما آن‌ها بیش‌تر به رفتن به تلویزیون علاقه دارند و این کار آن‌ها نیست.»

https://www.telesurtv.net/english/news/Exclusive-Maradona-Calls-for-Defense-of-Venezuela-Denounces-US-Sanctions-20171109-0009.html