پرش به محتوا

حرفهای یک بریتانیائی به خشم آمده

گزارش مستقیم از دمشق
دمشق / سوریه : حرفهای یک بریتانیائی به خشم آمده
تام دوگان
Tom Duggan
مرکز پژوهش های جهانی سازی، 9 فوریه 2018

Source : Vidéo / Facebook

گزارش های مستقیم از دمشق :
آخرین خبرها مربوط است به پرتاب موشک از سوی اربابان ترس افکن اسرائیلی با استفاده از فضای هوائی لبنان، موشکها مواضع نظامی سوریه در منطقۀ روستائی دمشق را هدف گرفته بودند. یک بار دیگر می بینیم که چگونه حاکمیت سوریه و لبنان را نقض می کنند !
در این مدت، جهان دست روی دست گذاشته و نظاره گر هیولاهای ترس افکن است که در غزۀ فلسطینی و در سوریه مرتکب اعمال دهشتناک می شود، از شورشیان و تروریستها روی بلندیهای جولان پشتیبانی می کند، و به آنها جنگ افزار و آموزش نظامی می دهد.
و جهان همچنان به سکوت ادامه می دهد، سازمان ملل متحد با چهرۀ متقاعد شده خود را نشان می دهد، ولی هیچ حرفی برای گفتن ندارد. در همه جای دنیا برای هر چیزی حرفی برای گفتن یافت می شود، بجز وقتی که موضوع به اسرائیل مربوط می شود.
دیروز، تمام روز روی طرح «جرمانا» کار کردم، و دمشق دوباره بمباران شد، بمباران تکراری از سوی تروریستهای غوطۀ شرقی و جوبر، جوبر منطقۀ اصلی تدارکات و آموزشهائی ست که اسرائیل هدایت آن را به عهده دارد، غوطه شرقی از سوی سعودیها، انگلستان و آمریکا پشتیبانی می شود.
کثیف است، جنگ کثیف. جنگی که قدرتها به شکل نیابتی راه انداخته اند، و جنگ نیابتی را هدایت می کنند.
هیچ دلیلی بر این کار وجود نداشت… دیروز به یک ایستگاه اتوبوس در دمشق حمله کردند، ایستگاهی که هیچ اهمیت نظامی نداشت و من هر روز از آن استفاده می کردم. ایستگاهی که پر از آدمهائی ست که به سر کار می روند، و یا بچه هائی که به مدرسه می روند و یا خیلی به سادگی افرادی که برای دیدن فامیل و یا دوستانشان از اتوبوس استفاده می کنند. با وجود این، در رسانه های غربی هیچ گزارشی دربارۀ این رویدادها منتشر نشده است.
روزنامه نگاران در نیویورک، لندن، پاریس ساکت نشسته اند : چک های سعودیها ! اربابان رسانه ها و بنگاه های تلویزیونی خوب به شما روزنامه نگاران پول می دهند. در حالی که شما روزنامه نگار شده اید که حقیقت را بگوئید، ولی حقیقت را نمی گوئید. فقط آنچه را که اربابانتان به شما دستور می دهند می گوئید.
من اینجا در محل رویدادها هستم. حالا کمی خسته ام. سراسر دیروز را زیر بمب گذراندم. تمام روز در کنار شهروندان سوری زیر بمب بودیم، در کنار شهروندان واقعی سوریه و نه مزدوران مسلحی که از سوی بیگانگان پشتیبانی می شوند. یک کمی خشمگین هستم، … آری باید بگویم خشمگینم.
سعی می کنم آرامشم را حفظ کنم. سعی می کنم با شما به آرامی و به درستی حرف بزنم. ولی این سازمان ملل متحد، برای شما واقعاً وقت تلف کردن است، بی بی سی، فوکس نیوز، سی ان ان… وقت تلف کردن است، الجزیره… فقط دروغ می گویند.
این است گزارش امروز من :
– در سوریه مردم بی هوده می میرند.
– دولت سوریه با یک جنگ تروریستی رویاروئی می کند و نه یک جنگ داخلی…یک جنگ تروریستی.
– در غرب، اگر در پی حقیقت هستید، تلویزیونها و روزنامه ها همه با دلار کار می کنند، و حقیقت را نخواهید یافت.
پایان گزارش بریتانیائی خیلی خشمگین… در سوریه.
Tom Duggan
07/02/2018
ترجمۀ حمید محوی
گاهنامۀ هنر و مبارزه/پاریس/15 فوریه 2018

لینک متن اصلی :

Damas / Syrie : Témoignage d’un britannique très en colère

پی نوشت مترجم :
با وجود این روزنامه نگاران رسانه های حاکم بیکار ننشسته اند. مهمترین گزارشات روز، از چندی پیش (دست کم در فرانسه) داستان اختلاف فامیلی بر سر ارثیۀ جانی هالیدی خوانندۀ مشهور فرانسوی ست که 5 دسامبر 2017 در پاریس در گذشت. گزارش داغ دیگر رابطۀ دونالد ترامپ با یک بازیگر فیلم پورنوگرافیک استفانی کلیفار، و به همین گونه گزارشاتی از رستوان برهنگان…

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: