مراسم و یادبودها

حزب کمونیست آلمان: جنگ را در سوریه متوقف کنید!

منبع: خبرگزاری بین‌المللی کمونیستی
تارنگاشت عدالت

حزب کمونیست آلمان: جنگ را در سوریه متوقف کنید!

در پی عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه که در بیستم ژانویه آغاز شد، حزب کمونیست آلمان طی بیانیه‌ای امپریالیسم آمریکا و متحدین آن‌را محکوم کرد. در بیانیه، حزب کمونیست آلمان به سیاست‌های «تغییر رژیم» اتحادیۀ اروپایی و آلمان اشاره می‌کند و خواهان خروج فوری سربازان آن‌ها از منطقه می‌شود. بیانیه از جانب دبیرخانه کمیتۀ اجرایی حزب کمونیست آلمان می‌گوید: «از ابتدا، امپریالیسم آمریکا و متحدین منطقه‌ای و اروپایی آن درگیری را تشدید کردند. از طريق حمایت سیاسی، مالی و نظامی به گروه‌های مسلح و سازمان‌های تروریستی جهادی، سوریه تکه‌تکه شده است. برخی از این میلیشیاها، مانند «ارتش آزاد سوریه» اکنون در کنار ارتش ترکیه علیه کردهای شمال سوریه در عفرین می‌جنگند.»

«علی‌رغم شکست نقشه‌های آن‌ها، غرب اهداف اصلی خود را برای تقسیم خاورمیانه و نزدیک در امتداد خطوط قومی و مذهبی، تجزیه دولت‌ها و نتیجتاً به انقیاد کشیدن مردم آن‌ها رها نکرده است. امپریالیسم آمریکا نه فقط بر متحدین خود-دولت‌های خلیج و اسرائیل-، بلکه به ویژه بر اتحادیۀ اروپایی-که تحریم‌های اقتصادی ددمنشانه‌ای را طی هفت سال گذشته علیه سوریه و بیش از همه علیه مردم آن تحمیل کرده، تکیه می‌کند.»

حزب کمونیست آلمان تأکید می‌کند که یک راه‌حل مسالمت‌آمیز به تمامیت ارضی و دولتی کشور بستگی دارد مشروط به این‌که حق تعیین سرنوشت خویش برای همه مردم و گروه‌های مذهبی و زندگی صلح‌آمیز با هم تضمین شود. حزب کمونیست آلمان خواهان «خروج فوری ارتش ترکیه از سوریه و پایان دادن به تجاوز، بستن فوری پایگاه‌های نظامی آمریکا همراه با خروج ارتش آمریکا، و پایان دادن به سیاست‌های تغییر رژیم اتحادیۀ اروپایی و آلمان علیه سوریه، خروج فوری سریازان آلمانی از منطقه، و پایان دادن به مأموریت‌های آلمان در اردن و دریای مدیترانه و پایان دادن به صدور تسلیحات آلمانی به ویژه به ترکیه است.»

——————————–
برای متن کامل بیانیه به آلمانی به نشانی زیر مراجعه نمایید:

http://news.dkp.suhail.uberspace.de/2018/01/dkp-stellungnahme-stoppt-den-krieg-in-syrien/