سرتیتر

ملت زامبی؟ کرۀ شمالی‌!

zombie
«فرارو» که مدیر مسؤول آن آقازاده محمد حسین خوشوقت است، در دروغ‌پراکنی در باره جمهوری دمکراتیک خلق کره گوی سبقت را از دیگر رسانه‌های جمهوری اسلامی ربوده است. بنگاه‌های دروغ‌پراکنی امثال «فرارو» بخشاً به دلیل شیفتگی آن‌ها به فرهنگ و سبک زندگی آمریکایی و بخشاً به دلیل احساس حقارتی است که پایداری و مقاومت جمهوری دمکراتیک خلق کره در مقابل تحریم‌ها و تهدیدات امپریالیسم آمریکا و متحدین آن در آن‌ها به وجود می‌آورد. گزارش زیر بخشی از دروغ‌های منتشر شده در «فرارو» را برملا می‌سازد.

«محمدحسین خوشوقت» از جمله فارغ التحصیلان دانشگاه می باشد که فعالیت رسانه ای چشمگیری طی سال های اخیر داشته است و مهم ترین آنها مدیرمسئولی «سایت فرارو» بوده است.

از سوی دیگر محمد حسین خوشوقت فرزند  آیت الله عزیزالله خوشوقت نیز می باشد و به همین جهت در جایگاه برادر همسر حجت الاسلام سید مصطفی خامنه ای نیز قرار دارد.

 khoshbacht

*****

ملت زامبی؟ کرۀ شمالی‌های «معدوم» به زندگی باز می‌گردند!

منبع: روسیه امروز
تارنگاشت عدالت

کیم جونگ-اون رهبر کره شمالی در رسانه‌های غربی به این شهرت دارد که کسانی را که از چشم او می‌افتند اعدام می‌کند، گرچه به نظر می‌رسد برخی از اعدام شدگان با زرنگی به زندگی بازمی‌گردند.

گزارش‌ها مرتباً درباره تازه‌ترین شیوه‌های اعدام مورد علاقه کیم منتشر می‌شوند، طیف شیوه‌های گزارش شده از  جوخه اعدام معمولی شروع شده و به شیوه‌های نمایشی یا حتا کاریکاتوری انداختن جلوی گله سگ‌ها یا سوزاندن بر روی شعله‌های آتش ختم می‌شود.

ستاره پاپ و «معشوقه سابق»
هیون سونگ-وول ستاره پاپ کره شمالی علی‌رغم گزارش اعدام او در جریان تصفیه خوانندگان، موسیقی‌دانان و رقاصان در سال ۲۰۱۳، یک سال بعد در سال ۲۰۱۴ در تلویزیون ظاهر شد.

طبق گزارش‌ها این خواننده همراه با ۱۱ نفر دیگر، از جمله اعضای گروه او به نام «گروه مورانبونگ»، اونهاسو رهبر ارکستر، و چند رقاص از «گروه ونگجائسان» به قتل رسیدند.

از جمله جرايم گزارش شده این دوازده قربانی یکی این بود که گویا فیلم روابط جنسی خود را می‌فروختند. هیون سونگ-وول روز شنبه برای بازدید از تأسیسات هنری المپیک بازهای زمستانی به جنوب سفر کرد.

 1_k_n

خواننده پاپ کره شمالی برای بازدید از تأسیسات هنری المپیک وارد کره جنوبی شد

فرمانده کل ارتش
در سال ۲۰۱۶ گزارش شد که ری یونگ جیل فرمانده نیروهای مسلح کره شمالی به دلیل «فراکسیون بازی» سؤاستفاده از اختیارات، و فساد اعدام شد. این گزارش نیز مانند بسیاری از گزارش‌های دیگری که درباره کره شمالی مخابره می‌شود، دروغ از آب درآمد.

به نظر می‌رسید که مقامات اطلاعاتی کره جنوبی برکناری او از فرماندهی ارتش را به معنی اعدام او تلقی کردند. تنها مشکل این بود که چند ماه بعد، ری یونگ جیل ظاهراً از عالم مرده‌ها بازگشت و همراه گروهی از مقامات ارشد ماه مه سال گذشته در کنگره حزب کارگران شرکت کرد.

2_kn_n.jpg

مرده متحرک؟ رهبر نیروهای مسلح کره شمالی پس از «اعدام» از کنگرۀ حزب سر درآورد!

عموی «اعدام شده توسط  گله سگ‌ها»
طبق این گزارش‌ها ظاهراً کیم در صدد است خویشاوندان کهنسال خود را سر به نیست کند. تا جایی که عموی خود را در سال ۲۰۱۴ در جریان یک تصفیه جلوی گله‌ای از ۱۲۰ سگ انداخت.

گرچه جانگ سونگ تائگ در واقع اعدام شد، اما داستان «پاره پاره شدن او توسط سگ‌ها» یک دروغ کامل بود که برای نخستین‌بار در یک وبلاگ فکاهی چینی منتشر شد.

3_kn_2

عمه‌ای که «به درخواست خود مسموم شد»
علاوه بر «انداختن عمو جلوی سگ‌ها» که در بالا به آن اشاره شد، بنا به گزارش‌ها وی سپس قصد جان کیم کیونگ-هویی را نمود، که عمه اوست.

طبق گزارش‌ها کیونگ-هیوی خواهر پدر کیم و همسر جانگ سونگ تائیگ به فرمان کیم با سم اعدام شد.

اما در این‌مورد هم گزارش‌ها دروغ از آب درآمد. یونهاپ، خبرگزاری کره جنوبی سال گذشته گزارش داد که نامبرده هنوز زنده است و به دلیل بیماری‌های گوناگون، از سرطان گرفته تا افسردگی تحت درمان و مداوا قرار دارد.

https://www.rt.com/news/416572-north-korea-executed-kim-return/

۱ دیدگاه

  1. گاهنامه هنر و مبارزه says

    کاربست کلمۀ «زامبی» در این جستار که ارزش ویژۀ خودش را دارد، از دیدگاه من اشتباه بوده و به درستی به کار برده نشده است. به این علت که «زامبی» فقط به بازگشت مردگان به زندگی محدود نمی شود. برای نمونه، می توانیم بگوئیم که نقطه ای هست که فراتر از آن انسانیت وجود ندارد، و از آن نقطه به بعد انسان نیست، زامبی با همۀ هم سانی هایش با انسان مرز میان انسانیت و چیزی که دیگر انسان را تعیین می کند. زامبی «هموساکر» است به معنائی که در روم باستان معمول بوده، به فردی اطلاق می شده است که از حقوق اجتماعی محروم است، نمی توان او را قربانی خدایان کرد ولی کشتن او نیز جرم به حساب نمی آید. کشتن زامبی نیز جرم نیست. ولی این آدمهائی که «به زندگی باز گشته اند» در مرز انسانیت باقی مانده اند. افزون بر این «زامبی» انسانی بوده که در بازگشت اثر زخم و مرگ را با خود دارد، در این افراد نام برده هیچ اثر زخمی دیده نمی شود…

    دوست داشتن

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.