از «کنفرانس جنبش ها و خلق ها در ایران» تا «پلاتفرم جنبش دموکراتیک خلق ها در ایران» – ژاله احمدی

konfrance_cia_45

از «کنفرانس جنبش ها و خلق ها در ایران» تا «پلاتفرم جنبش دموکراتیک خلق ها در ایران»

 ژاله احمدی

برای دریافت متن اینجا را کلیک کنید

1 Comment

  1. نخست باید اطلاع بدهم که دریافت متن در اینجا ممکن نشد (شاید کامپیوتر من نقص فنی داشته…نمی دانم؟) در نتیجه متن را در گوگل جستجو کردم. ما از دیرباز، از دیرباز توطئه های استعماری و سپس امپریالیستی در دوران کنونی با اصطلاح «خلق ها» و «ملیت ها» آشنائی داریم. و بد نیست بدانیم که این گردهمآئی در بروکسل (بلژیک یعنی کشوری که بالاترین میزان گسیل نفرات برای گروه داعش در سوریه را داشته است) کمابیش هم زمان است با حملات داعش به مرزهای غربی ایران. و شاید هم که چنین رویادهائی ارتباطی با یکدیگر نداشته باشند (؟). با وجود این، این گردهمآئی شباهت های نزدیکی به «دوستان سوریه» در فرانسه دارد. به نقل از متن :
    «مونا سیلاوی فعال سیاسی عرب، دکتر عباس ولی استاد علوم سیاسی، فرهاد بشارت، فعال سیاسی آذری، ناصر بلیده‌ای سخنگوی حزب مردم بلوچستان، دکتر جلال سبزواری، استاد زبان و ادبیات فارسی، نور علی مرادی فعال سیاسی لر، سیامند معینی ریاست مشترک پژاك، بهرام رحمانی نویسنده و فعال سیاسی، دکتر ژاله احمدی فعال سیاسی و حقوق زنان و دکتر حسن مکارمی، پژوهشگر و روانکاو از سخنرانان در این کنفرانس هستند.»
    می بینیم که افراد شرکت کننده با «ملیتها» و «خلق ها» معرفی شده اند، و از پارلمان اروپا یعنی کشورهای ناتو به دور نیست که همان طرح تجزیۀ ایران را پی گیری کند که از دیرباز جزء طرح های آمریکا برای ایران و خاور میانه است. و باید یادآوری کنیم که آقای بهرام رحمانی در عین حال گردانندۀ کانون نویسندگان در تبعید و انجمن قلم است. و این موضوع را ما باید به معنای تداوم اختناق و سانسور جمهوری اسلامی ایران، ولی اینبار سانسور و اختناق امپریالیستی برای خودمان (ایرانیان در تبعید) تعبیر کنیم. و فقط باید به نوع زامبی ها تعلق داشته باشیم که در چنین «عیش نوشی در دل و رودۀ ایران» شرکت کنیم و خوشحال باشیم.
    این جماعت دکتر مهندس تا روانکاو (روانگاو هم می توانید بخوانید به حساب من) باید منتظر تصمیم ناتو برای لشکر کشی به ایران باقی بمانند. و از آنجائی که توان نظامی ایران و آمادگی ایران برای پاسخگوئی در جنگ کلاسیک در درازهای بیش از دو دهه بسیار بالاست، جنگ علیه ایران اتمی خواهد بود، دست کم اتمی تاکتیک. آقای دکتر حسن مکارمی نیز بهتر است برود یک روانکاو دیگری را برای خودش پیدا کند، چون که در برخی مواقع روانکاوها خودشان نیز سقوط می کنند و به تحلیل عمیقتری نیاز دارند. بی گمان جای بسی شگفتی ست که فردی روانکاو در چنین گروه هایی شرکت رسمی دارد، زیرا معمولاً روانکاوهای واقعی وارد چنین جریانهائی نمی شوند.

Comments are closed.