مراسم و یادبودها

متجاوزین باید بی قید وشرط خاک سوریه را ترک کنند

متجاوزین باید بی قید وشرط خاک سوریه را ترک کنند
درحاشیه تشدید تضاد ترکیه با آمریکا

اردوغان در سخنرانی اخیرش آشکارا بیان کرد که « آمریکا ۴۹۰۰ کامیون سلاح تحویل نیروهای کرد سوری داده و ترکیه چنین متفقی را نمی‌خواهد». او اضافه کرد: «شما یک ارتش ۳۰ هزار نفری می‌خواهید تشکیل دهید. ما آن را در نطفه خفه خواهیم کرد.» ارتش ما طی مدت کوتاهی مسئله منبج و عفرین را حل خواهد کرد. تدارکات لازم به پایان رسیده و هر لحظه امکان شروع عملیات وجود دارد.»بکر بوزداغ سخنگوی نخست وزیر ترکیه اقدام آمریکا در تشکیل نیروی مرزبانی سوریه را «بازی با آتش » توصیف می‌کند.چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه هم در یک هشدار تند به آمریکا گفت، روابط ترکیه با آمریکا آسیب جبران ناپذیری خواهد دید و این کشور نمی‌تواند به نام ائتلاف بیانیه صادر کند. او تاکید کرد «آمریکا باید موضع خود را مشخص کند، آیا متحدان خود یا گروه‌های تروریستی را ترجیح می‌دهد.»

دودولت متجاوز آمریکا وترکیه وهمه ناتوی اروپا، فرانسه،انگلستان،ایتالیا، آلمان و…. به مدت بیش از 6 سال دهها هزار لژیونرهای مسلمان و تروریسم بین­المللی را از اقصی نقاط جهان از طریق ترکیه و اردن به سوریه گسیل داشتند تا با یاری همدستان منطقه ای شان عربستان سعودی و قطر و کویت و مصر مُرسی، اردن و سایر مرتجعان عرب و… رژیم “ نافرمان” ومستقل وسکولار سوریه را سرنگون سازند. این مرتجین جنگ با تروریسم جهانی را به عنوان «جنگ داخلی» در سوریه جا زدند و می­زنند. آنها کتمان می­کنند که به مدت 6 سال تمام سلاحهای زمینی و هوائی و مین­های ضد نفر و ضد بشر به تروریستها داده گلوله­های آنها و تمام سلاحهای سبک و سنگین و تجهیزات و وسایل حمل و نقل آنها را تامین کرده و وسایل مخابراتی و اطلاعات ماهواره­ای را در اختیار .تروریستهای داعشی و دوستان سوریه”قرار داده­اند. خوشبختانه تمام این تلاشهای ضد بشری با شکست رویرو شده است.

اکنون تضاد ترکیه باآمریکا درمورد کردهای سوریه تشدید شده است. بی تردید این تشدید تضاد موجب تضعیف نیروهای متجاوزمیشود و به نفع ملت سوریه است.

بشاراسد رییس جمهور سوریه درطی سخنرانی حضور ارتش آمریکا ونیروهای ترکیه به خاکش را «نقض آشکار حاکمیت ملی» خود دانسته است وخواهان خروج فوری و بی قید و شرط متجاوزین ازخاک کشور شده است.

همگان باید تجاوز به خاک سوریه را محکوم کنند وخواهان خروج فوری وبی قید وشرط همه تروریستهای وارداتی ، ارتش آمریکا وترکیه از خاک سوریه شوند. هرگونه تغییر وتحولی سیاسی در سوریه یک امر داخلیست ووظیفه مردم این کشوراست که خود بدون دخالت خارجی سرنوشت خودرا تعیین کنند. ملت سوریه نیازی به فرمایشات امپریالیستی واستعماری آمریکائی ندارد و می خواهد بعنوان یک عضو برابر درسازمان ملل متحد بدون جنگ وویرانی ودرکمال آرامش زندگی کند. امپریالیستهای غربی با آفریدن جنگ نیابتی شیرازه جامعه را ازهم پاشانده وموجب تاراندن نیمی از جمعیت کشور شدند. این جانوران استعماری زندگی را برکام مردم سوریه تلخ کرده اند.ماهیت امپریالیسم جز این نیست و برای صلح واقعی باید جنگید وخون داد واین تازه آغاز کار است !

نکته مهم دیگر دراین ماجرا سیاست ارتجاعی کردهای سوریه است که برای کسب”خودمختاری” یا حکومت فدرال” نوکری آمریکا را پذیرفته اند. غافل ازاین که به رسمیت شناختن اصل حق خود تعیینی سرنوشت نمی تواند موجبات توجیه همدستی با امپریالیسم و نسل کشی سایر ملل را ایجاد کند.کردهای سوریه هنوز از شکستهای کردهای عراق نیاموخته اند وهمچنان به همدستی خود با امپریالیسم آمریکا برای تجزیه سوریه ادامه میدهند. مبارزه براي حق تعيين سرنوشتي كه جهت گيري ضد امپرياليستي نداشته باشد و موجب تضعيف امپرياليسم نگردد،قابل دفاع نمي باشد، ارتجاعي است بايد آن را از دستور كار خارج نمود و به كنار نهاد.سرمايه مالي خواهان سيادت است و نه آزادي وحق تعیین سرنوشت خلقها. اتکاء به امپریالیسم آمریکا برای کسب حقوق ملی ،یک فاجعه سیاسی است وجز این نیز نمی باشد.

توفان
سخن هفته
29 دی ماه 1396

نقل ازفیسبوک حزبکارایران( توفان)

https://www.facebook.com/toufan.hezbekar

www.toufan.org