گوناگون, سرتیتر

ارگان حزب کمونیست کوبا: رکورد رشد اقتصادی بولیوی در سال ۲۰۱۷

evo_morales_sw

منبع: گرانما

تارنگاشت عدالت

«آلوارو گارسیا لینرا» معاون رئیس جمهور بولیوی  اعلام کرد یکی از مهم‌ترین دستاوردهای بولیوی در سال ۲۰۱۷ رکورد رشد اقتصادی ۴،۲ درصدی این کشور بوده که بالاترین نرخ رشد در قاره است. از جمله دیگر دستاوردهای این کشور در سال گذشته  را می‌توان صنعتی‌سازی تولید گاز و توزیع ثروت  در میان فقیرترین خانوارها نامید.

او گفت: «در گذشته بولیوی همواره آخر صف بود و امروز با بالاترین نرخ رشد و اقتصادی شکوفا ایستاده.

این سیاست‌مدار طی مصاحبه‌ای با برنامه ۲۳ کانال «بولیویزیون»  توضیح داد که سرمایه‌گذاری‌های خارجی در سال ۲۰۱۷ قریب ۱۷ درصد افزایش یافته و افزایش تولید غلات بالغ بر ۲۲ درصد گردیده و درآمد حاصل از فروش نفت ۱۴ در صد افزایش داشته است.

او در وب‌ ـ سایت معاون رئیس جمهور نوشت: «ما کشوری هستیم که ذخیره‌های اجتماعی خود را افزایش بخشیده و این مبیین اقتصادی است که درک کرده در دوران‌های خوب بیاندوزد و اندوخته‌ها را برای دوران زمستانی آماده نگهدارد. به زودی بهار فراخواهد رسید و ما دارای ذخایر کافی هستیم و اوضاع به شدت بهتر خواهد شد.»

علاوه براین وی گفت موتورهای عظیم اقتصاد بولیوی تقویت بازارهای داخلی و صادرات کشور است، که ممکن ساختند این رشد چشم‌گیر اقتصادی در قاره آمریکای لاتین را برپا نگه دارند.

وی گفت که توزیع ثروت در بین فقیرترین قشرهای کشور به بهبود کیفیت زندگی مردم به ویژه در مناطق روستائی انجامیده است.

«اکنون خانواده‌ها در دهات از سرویس خدمات اساسی برخوردارند، اماکن مسکونی بهتر، زیرساختارهای مدرن تعلیم و تربیت، و سیستم‌های آبیاری… همین‌طور زنان اقشار متوسط از کمک‌های مادی مختلفی در دوران بارداری و شیردهی بهرمند می‌شوند و از این طریق از تغذیه مناسبی برخوردار می‌گردند.»