اخبار ویژه

مايکل مولن: آمريکا بيش از هر زماني به جنگ هسته اي با کره شمالي نزديک شده است

­مايکل مولن (Mike Mullen)، رييس سابق ستاد مشترک ارتش آمريکا معتقد است که آمريکا هيچگاه به اندازه امروز به جنگ هسته اي با کره شمالي نزديک نبوده است.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از واشنگتن مايکل مولن که در زمان رياست جمهوري جورج دبليو بوش و نيز باراک اوباما، رياست ستاد مشترک ارتش آمريکا را بر عهده داشته است، گفت رياست جمهوري دونالد ترامپ بسيار بي ثبات کننده و غير قابل پيش بيني است.
اين ژنرال بازنشسته آمريکايي همچنين گفته است :« حتي آنهايي که از ساليان دور در زمره دوستان ما محسوب مي شوند امروز اين پرسش را مطرح مي کنند که آمريکا تا چه حد نسبت به تعهدات خود در برابر آنها پايبند است. از سوي ديگر دشمنان ما، آنهايي که خواهان شر براي هستند، از اين وضعيت سود مي برند».
مايکل مولن اضافه کرد که اين وضعيت بي ثباتي و عدم اطمينان به بحران آمريکا با کره شمالي دامن مي زند.
وي تأکيد کرد :« به اعتقاد من، ما هيچگاه به اندازه امروز به يک جنگ هسته اي با کره شمالي نزديک نبوده ايم. من واقعاً نمي دانم آمريکا چگونه با ديپلماسي فعلي خود اين بحران را حل خواهد کرد».
رکس تيلرسون، وزير امور خارجه آمريکا روز چهارشنبه گفته بود که فشار بر کره شمالي تا زمان چشم پوشي اين کشور از برنامه نظامي هسته اي، ادامه خواهد داشت.
کره شمالي طي دو سال گذشته به توسعه برنامه هسته اي خود سرعت بخشيده و اقدام به چند آزمايش هسته اي و موشکي کرده است.
رهبر کره شمالي روز 29 نوامبر به دنبال پرتاب موفق آميز يک موشک اعلام کرد که کشورش تبديل به يک قدرت هسته اي تمام عيار شده است.