اخبار ویژه

وزیر امور خارجه انگلیس در سفر اخیر چه اطلاعاتی در اختیار دولت روحانی قرار داده و از آنها چه چیزی را مطالبه کرده است!؟

دولت بهار/ علی اکبر جوانفکر: حسام الدین آشنا مشاور آقای حسن روحانی به بیان ادعای تازه ای در فضای سیاسی کشور پرداخته و گفته است که بحران های ساختاری، راهبردی و کارکردی در کلیت نظام جمهوری اسلامی ریشه در فتنه ای به عنوان «پروژه احمدی نژاد» دارد.

او این ادعا را پس از آن مطرح کرده است که دکتر احمدی نژاد پنجشنبه شب گذشته در بوشهر و در اجتماع پرشور هزاران تن از مردم این شهر ، خواستار اطلاع رسانی شفاف به مردم در باره سفر اخیر وزیر امور خارجه انگلیس به ایران شد و به طرح پرسش هایی در این زمینه پرداخت و گفت:  آیا می شود از ملاقاتهای برخی مقامات با عناصر انگلیسی رمز گشایی کرد؟  آیا نباید معلوم شود وزیر خارجه انگلیس در سفرش به ایران در چه مواردی صحبت کرده و خواستار برخورد با چه کسانی شده است؟ مگر مردم نامحرمند؟ آیا نباید جزئیات و کلیات مسائل با مردم در میان گذاشته شود؟

دکتر احمدی نژاد همچنین تاکید کرد که نخست وزیر قبلی انگلیس در وقت خداحافظی به عنوان مهمترین دستاورد دوران خود گفته بود که کاری کرده است دیگر جریان ضد انگلیسی در ایران به قدرت نرسد!

کامرون و روحانی درمهرماه سال 93 در مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر ملاقات و گفت وگو کردند.

اندکی پیش از این دیدار ، آقای حسن روحانی در سخنانی شبیه به آنچه نخست وزیر سابق انگلیس مطرح کرد گفته بود: «والله و بالله و تالله» ، سال‌های 84 تا 92 دیگر تکرار نخواهد شد.

ادعای تازه مشاور آقای روحانی ، هنگامی بهتر درک می شود که متوجه شویم دکتر احمدی نژاد در سخنان خود در شهر بوشهر گفته بود: هر کسی در ایران ، در مظان دوستی و داشتن سر و سر با بیگانگان و به‌خصوص با استعمار پیر انگلیس و آمریکا باشد ، منفور همگان بوده و به دست ملت مجازات خواهد شد.

دکتر احمدی نژاد همچنین هشدار داده است که ما و همه ملت ایستاده ایم و اجازه نخواهیم داد با سوء استفاده از برخی فرصت ها و امکانات، انقلاب و ملت و فرزندان ملت را محدود کرده و راه را برای سلطه بیگانه هموار کنند.

آقای حسام الدین آشنا بهتر است به جای دادن آدرس غلط به مردم، بگوید که وزیر امور خارجه انگلیس در سفر اخیرش به ایران ، چه اطلاعاتی را در اختیار دولت آقای روحانی قرار داده و از آنها چه چیزی را مطالبه کرده است!