اخبار ویژه

متن کامل سخنان احمدی نژاد پس از سخنان خامنه ای در بوشهر

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

خداوند بزرگ را سپاسگزارم که توفیق سفر مجدد به استان سرفراز بوشهر و زیارت شما مردم عزیز را عنایت فرمود.

دیروز میلاد امام حسن عسکری(ع) و فردا شهادت حضرت معصومه(علیها سلام) است. آن میلاد را تبریک و این شهادت را تسلیت عرض می کنم.

–    مردم بوشهر ، مردمانی مومن، انقلابی و پرتلاش بوده و هستند. مهمترین ویژگی و از افتخارات تاریخی مردم این خطه ، مقابله شجاعانه با استعمار پیر انگلیس و صیانت از استقلال و عزت ایران بوده است.

–    با گرامی داشت یاد شهیدان و بزرگان این دیار و بویژه قهرمان نامدار رئیس علی دلواری و یارانش ، می خواهم در دو موضوع با شما صحبت نمایم.

•    موضوع اول در باره مدیریت هاست.

–    مقام معظم رهبری در سخنان اخیر فرمودند که نقد و نقدپذیری منصفانه واجب است. همه باید در نظارت مشارکت کنند و خود را صاحب کشور بدانند. ضمن تشکر از ایشان و در همین راستا می خواهم درباره مشکل مدیریت ها سخن بگویم.

–    از ابتدای تاریخ ، مشکل جامعه بشری از ناحیه مدیریت ها بوده است .

–    مدیران الهی و مردمی مانند انبیاء و صالحان همواره به دنبال تقویت حقیقت خلیفه اللهی انسانها و آزادی ،عدالت، عزت ، رفاه و سعادت جامعه انسانی بوده و تمام عمر و توان خود را وقف این راه کرده اند.

–    آنان تلاش کرده اند تا راه رشد و کمال و تعالی اندیشه و عقل انسانها را هموار نمایند.

–    تلاش کرده اند تا اراده عمومی را در راه استقرار ارزشهای انسانی ، امنیت ، صلح و سعادت هدایت نمایند.

–    آنان همواره در کنار مردم و با مردم و برای مردم بوده اند.

–    در اندیشه الهی و مردمی آنان ، همه ثروت متعلق به انسانها بوده و سعی کرده اند این ثروت ، به صورت عادلانه در اختیار مردم قرار گیرد.

–    مدیران الهی و مردمی ، فقر ، ظلم ، تبعیض و تحقیر انسانها را به عنوان مانع رشد و کمال جامعه می دانند و با تمام وجود در برابر آن ، قد علم کرده و مردم را به مبارزه با این مظاهر شیطانی دعوت کرده و می کنند.

–    نمی توانید حتی یک مدیر الهی و مردمی پیدا کنید که در برابر فقر اکثریت مردم و چپاول و سیری ناپذیری عده ای اندک سکوت کرده باشد و خروش انقلابی نداشته باشد.

–    اما در طول تاریخ و در اکثر مواقع ، مردم در حسرت و آرزوی برخورداری از مدیران الهی و مردمی سوخته اند.

–    شیطان با برنامه ریزی و تحریک افراد خودخواه ، خودبرتربین و جاهل ، توانسته است مدیران غیرالهی و غیرمردمی را در بیشتر جوامع حاکم کند. وضع دنیا را ببینید.

–    مدیران غیر مردمی و غیرالهی ، مردم را ضعیف ، فقیر، بی اطلاع و تحقیر شده می خواهند تا بتوانند به راحتی حکمرانی نمایند.

–    از غم مردم بی اطلاعند و یا خود را به بی اطلاعی می زنند.

–    خود را برتر از مردم می پندارند و برای توده های مردم حقی قائل نیستند.

–    تصور می کنند که مالک زمین ومردمند. مردم را برده و رعیت و خود را ارباب آنها می دانند. نگاهی به امثال آقای ترامپ داشته باشید.

–    از راحتی ، رفاه و آسایش مردم خوشحال نمی شوند.

–    ثروت عمومی را به انحصار در می آورند و مانند اربابان جلوی بهره مندی مردم را می گیرند.

–    با هر اقدامی که به نفع توده های مردم است مخالفت می کنند. می گویند اگر سطح زندگی مردم بالاتر برود دیگر از آنان تبعیت نمی کنند.

–    خودشان را معیار حق می دانند و هر اعتراض و انتقادی را به عنوان مخالفت تلقی و با آن برخورد می کنند.

–    از شما مردم عذر می خواهم ولی باید بگویم که عده‌ای به من می‌گفتند تو داری با این طرحها مردم را پر رو می کنی.

–    معلوم است که اندیشه مدیران غیر الهی و غیر مردمی، شیطانی است.

•    نگاه کنید:

–    کشور ما کشور ثروتمندی است. زمین‌، دریا‌، جنگل‌، معدن‌، نفت‌، گاز و همه چیز داریم اما بسیاری از مردم زیر مشکلات سنگین زندگی کمر خم می کنند.

–     ثروت در دست عده ای خاص است و نمی گذارند توده های مردم از ثروت این کشور بهره ببرند.

–    عده ای با هر طرحی که به نفع توده های مردم است ، مخالفت می کنند و خودشان هم کاری برای مردم انجام نمی دهند.

–    تصرف ثروت ملت با سوء‌استفاده از بانک ها و موسسات مالی‌، زمین خواری ، رانت خوری و سوء استفاده های بزرگ را توجیه می کنند و آنان را خطری برای اقتصاد کشور نمی شمارند.

–    اما با مختصر درآمدی که از هر طریق از جمله از طریق ته لنجی آن هم با مصوبه دولت وقت به مردم برسد مخالفند و آن را مخل اقتصاد می شمارند.

–    یادم می آید روزی مدیر گمرک بوشهر به استاندار مراجعه کرده و گفته بود که معاون یک وزارت امنیتی ، هفته ای چندین کانتینر لوازم آرایشی تحت عنوان کالاهای سری و تحریمی وارد می کند و به تذکرات ما نیز توجهی ندارد. به همین دلیل اصرار داشت که استعفا دهد.

–    آن روز ، ما جلوی ادامه این کار خلاف و مجرمانه را در این گمرک گرفتیم.

–    از دید بعضی سوء‍‌استفاده می تواند آزاد باشد لیکن کاری که سودی به توده‌های مردم ولو با نظارت و کنترل برساند ممنوع است.

–    با طرح‌هایی مثل مسکن مهر ، بنگاههای کوچک ، قرض الحسنه ، سهام عدالت ، هدفمندی یارانه ها، اصلاح اقتصادی و هر طرحی که به نفع مردم است و آنان را عزیز و قدرتمند می کند، مخالفند.

–    هر جا قرار باشد یک ریال به جیب مردم برود، فریادشان بلند می شود و همه مشکلات تاریخ را به آن ربط می دهند اما در مقابل انحصار ثروت ملت در دست عده ای معدود بی تفاوتند.

–    دائماً مردم را محدود می کنند و به اختیارات خودشان اضافه می کنند.

–    دائماً از جیب مردم و سفره مردم کم می کنند و در اختیار خودشان یا عده ای خاص قرار می دهند.

–    به آنها می گویم که طبق قانون اساسی ، طبق عقل و منطق و اراده الهی، حق تعیین سرنوشت با مردم است و کشور باید با نظر و بر اساس خواست مردم اداره شود.

–    همین مردم شما را به قدرت رسانده اند.

–    اگر مردم از شما ناراضی باشند، مشروعیت تان را برای حضور در مصادر امور کشور از دست خواهید داد و هر لحظه که در این مناصب بمانید، غیر قانونی است و توسط ملت مواخذه خواهید شد.

–    اگر مردم ، هر صاحب منصبی در دولت، مجلس یا دستگاه قضایی را نخواهند ، آیا آنها حق تصرف دارند و می توانند مدیریت کنند؟

–    از زبان شما می گویم که مدیران و مسئولان شأنی جز خدمتگزاری مردم ندارند و آقای مردم نیستند.

–    اگر قرار بود عده ای خود را برتر و ارباب مردم بشمارند نیازی به انقلاب نبود.

–    مردم ولی نعمت و صاحب کشورند و خواست‌ها و حل مشکلات آنها باید دستور کار متولیان امر باشد.

–    مردم ، انقلاب و جمهوری اسلامی را دوست دارند و پای آن جانفشانی کرده اند و اساسا انقلاب و نظام متعلق به مردم و محصول فداکاری ملت است.

–    اما بسیاری از حرفها ، اعمال و رفتار برخی از مقامات و مسئولان هیچ سنخیتی با انقلاب و جمهوری اسلامی و خواست مردم ندارد و موجب نارضایتی و اعتراض مردم است.

–    کسانی که از راه ملت و انقلاب جدا شده اند بدانند که باید مسیر خود را اصلاح کنند در غیر این صورت از جانب ملت طرد خواهند شد.

–    کسانی که، از قدرتی که ملت به آنها داده در جهت منافع شخصی و گروهی و برخلاف خواست و منافع ملت استفاده می‌کنند ، از مسیر ملت منحرف شده‌اند.

–    کسانی که در مناصب و فرصت های نظام و انقلاب قرار گرفته اند و علیه خواست و منافع ملت و انقلاب عمل می کنند، باید بروند و به لطف خدا خواهند رفت.

–    نماینده مجلس باید زبان و سخن مردم و در خدمت مردم و مدافع حق مردم باشد نه مدافع و توجیه‌گر عملکرد و ظلم برخی دستگاهها به مردم . قوانین باید در خدمت مردم باشد، نه در مقابل مردم.

–    دولت باید خادم و نوکر مردم باشد نه اینکه دائما از جیب مردم در آورد و خرج خود و سازمانهایش کرده و یا اموال مردم را برای پر کردن ضعفهای مدیریتی خود صرف کند.

–    دستگاه قضایی باید ضامن عدالت و مدافع حقوق ملت در برابر قدرتمندان و زورگویان و چپاولگران باشد. همه باید مراقبت کنند که به یک مجموعه در مقابل ملت و مدافع تمایلات سیری ناپذیر اصحاب قدرت تبدیل نشود.

–    این قدرتها و مناصب ، ملک پدری هیچکس نیست. متعلق به ملت است و من به شما قول قطعی می دهم که ملت در تمام موارد، حساب کشی خواهد کرد.

–    کسانی که در مناصب قدرت قرار گرفته‌اند باید دائماً خواست و نظر ملت را بشنوند و همواره خود و برنامه های خود را در این جهت اصلاح و تنظیم کنند.

–    بعضی از افراد، ملت، انقلاب، جمهوری اسلامی، حق، عدالت، آزادی و خون شهیدان را به شوخی گرفته‌اند.

–    به من می گویند چرا از مظلوم دفاع می کنی و از این بابت زشت ترین توهین ها و تهمت ها را نثار اینجانب می کنند و تازه خود را نماینده قانون و عدالت هم معرفی می کنند.

–    انقلاب آمد که ظلم نباشد و دفاع از مظلوم آسان شود و ارزش تلقی گردد. نه اینکه خدای ناکرده از ظالم حمایت و مظلوم نکوهش شود.

–    کسانی که مردم و حتی مردم شهر خودشان هم قبولشان ندارند، با حداکثر سوء‌استفاده از قدرت و امکاناتی که ملت و انقلاب بوجود آورده علیه فرزندان ملت و انقلاب دست به تخریب و توهین و افترا می زنند.

–    مقام معظم رهبری فرمودند؛ مدیران خدمت های ارزشمند انجام داده اند و باید سپاسگزاری شود و خواستند که تهمت و افترا و توهین نباشد.

–    اما عده ای علیه خادمان پاک پرونده‌سازی می کنند و اصرار دارند راه خدمتگزاری و پاکی را مسدود کنند. دائماً تهمت می زنند و افترا می‌بندند.

–    برخلاف همه قوانین و نظر رهبری انقلاب اصرار دارند که صدایی از مردم در نیاید و کسی انتقاد نکند. به دروغ می گویند می خواهند با فساد مبارزه کنند در حالی که اگربنا بر مبارزه با فساد باشد، آیا نباید اول با همین ها برخورد شود؟

–    می خواهند با تبلیغات گسترده و البته در خفا، افراد دلسوز و پاک را بدون مدرک و با اهداف سیاسی و غیر‌قانونی محکوم و از صحنه خارج و جریان انقلابی را محدود کنند.

–    به شما مردم عزیز عرض می کنم که بنده و دوستانم ، همه زندگی مان در خدمت ملت و پیشرفت کشور و در دفاع از حق و مظلوم و مقابله با ظلم است.

–    هرگز به کسی تهمت نزده و توهین نکرده و نخواهیم کرد. تلاش می کنیم از حق ملت دفاع کرده و نقد دلسوزانه داشته باشیم. ما خود را خدمتگزار مردم و عاشق انقلاب و کشور می‌دانیم.

–    اما دائماً تهدید می کنند و تهمت می زنند.

–    ما در دفاع از حقوق ملت خود را برای تهمت و افترا و فشار آنان و دشمنان شناخته شده خارجی آماده کرده ایم .

–    اما آیا می‌شود در برابر تضییع حقوق ملت سکوت کرد؟

–    بنده و یارانم تا زنده هستیم با همه وجود از حقوق ملت و مظلومین دفاع خواهیم کرد.

–    درست آن است که تمام ثروت کشور عادلانه و بر اساس ضابطه بین مردم توزیع و دست‌های ناپاک از دامان ملت و بیت المال قطع گردد.

–    ما نوکر مردم هستیم و به آن افتخار می کنیم.

•    اما مطلب دوم : در برابر استعمار است.

عزیزان من !

– امروز به دلیل غفلت برخی از نیروهای خودی و حضور معدودی عناصر دشمن، استعمارگران دیروز ، برای تسلط مجدد بر مردم و منابع و ثروت کشور ، امیدوار و جری شده اند.

–    می خواهند مجددا کشور و مردم را در اختیار خود بگیرند.

–    نخست وزیر قبلی انگلیس در وقت خداحافظی به عنوان مهمترین دستاورد دوران خود گفت که : کاری کرده است که دیگر جریان ضد انگلیسی در ایران به قدرت نرسد!

–    عجیب است که آن زمان کسی در ایران در برابر این سخن، حساسیت و عکس‌العملی نشان نداد.

–    آیا می شود از ملاقاتهای برخی مقامات با عناصر انگلیسی رمز گشایی کرد؟

–    آیا نباید معلوم شود وزیر خارجه انگلیس در سفر اخیر به ایران در چه مواردی صحبت کرده وخواسته است که با چه کسانی برخورد شود؟

–    مگر مردم نامحرمند؟ آیا نباید جزئیات و کلیات مسائل با مردم در میان گذاشته شود؟

عزیزان من!

–    امروز استعمارگران با مشاهده برخی عناصر ضعیف، به غلط تصور کرده اند که ملت ایران نیز ضعیف شده است و می خواهند بساط گذشته را بازسازی کنند.

–    من می خواهم از زبان شما بگویم که ملت بزرگ ایران امروز آگاهانه و هوشمندانه ایستاده است و اجازه نخواهد داد که دشمنان از در رانده شده‌، مجددا از پنجره وارد شوند و مقدرات کشور را به دست بگیرند.

–    بدانند در ایران هر کسی در مظان دوستی و داشتن سر و سر با بیگانگان و به‌خصوص با استعمار پیر انگلیس و آمریکا باشد ، منفور همگان بوده و به دست ملت مجازات خواهد شد.

–    ما و همه ملت ایستاده ایم و اجازه نخواهیم داد با سوء استفاده از برخی فرصت ها و امکانات، انقلاب وملت و فرزندان ملت را محدود کرده و راه را برای سلطه بیگانه هموار کنند.

–    ما یک جان ناقابل و آبروی خدادادی داریم و آن را تقدیم دفاع از ملت و انقلاب خواهیم کرد.

–    همچون گذشته ملت ایران اجازه نخواهد داد که به نام انقلاب و به کام عده ای خاص، حیثیت و ثروت ملت غارت شود.

–    من کسانی را که به واسطه انقلاب و جمهوری اسلامی در برخی مناصب و مدیریت ها نشسته اند و برخلاف خواست ملت و انقلاب عمل می کنند ، نصیحت می کنم که از جدایی از ملت و مقام پرافتخار نوکری مردم و از انحراف از راه ملت دست بکشند و هرچه زودتر به راه ملت بازگردند.

–    درغیر این صورت معلوم است که ملت درباره آنها چه نظری خواهد داشت.

–    به فضل الهی ملت ایران مشکلات را پشت سر خواهد گذاشت و همه آرمانها و آرزوهای خود را محقق خواهد کرد.

–    به فضل الهی یاور حقیقی ملت ها و منادی بهار انسانها خواهد آمد و جهان را سرشار از عدالت و عشق و آزادی و رفاه خواهد کرد.

•    یک تذکر؛

–    همه مراقب باشند، هر نوع تنش، درگیری یا حرکت خلاف و تهمت و افترا و تخریب محکوم است و ارتباطی با ما و ملت ندارد.

–    یاد شهیدان و امام شهیدان و جانبازان و آزادگان و ایثارگران را گرامی می داریم. سلام و درود خداوند بر آنان باد.

–    از خداوند می خواهم که همگان را به راه راست هدایت فرماید.

–    ای خدای بزرگ ! یار و یاور حقیقی مردم را برسان

–    به دست و خواست مردم جهان ، او را حاکم کن

–    ملت بزرگ ایران را از یاوران اصلی او قرار بده

–    ملت ایران را حفظ کن و بر قلل رفیع کرامت جهان بنشان

–    مشکلات ملت را برطرف کن

–    جوانان ما را حفظ کن

–    بدخواهان ملت را منکوب کن

–    ملت بزرگ و رهبری عزیز انقلاب را در سایه آن عزیز یگانه محفوظ بدار

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته