اخبار ویژه

فراخوان شخصيتهاي سياسي براي کنار گذاشتن دولت اتريش از اتحاديه اروپا

به نقل از خبرگزاري فرانسه از پاريس؛ شخصيت هاي کشورهاي مختلف روز پنجشنبه­ در فراخواني که منتشر شد کنار گذاشتن دولت جديد اتريش از اتحاديه اروپا را خواستار شدند.
شخصيت هاي کشورهاي مختلف علاوه بر آنکه کنار گذاشتن دولت جديد اتريش از اتحاديه اروپا را­خواستار شدند، تحريم نشست آينده اتحاديه اروپا که قرار است به رياست اتريش برگزار شود را خواستار شدند.دولت جديد اتريش از ائتلاف جناج راست و راست افراطي تشکيل­ شده است.
در اين فراخوان که در سايت روزنامه فرانسوي لوموند منتشر شد آمده است­ ما چشم هايمان را بر نمي گردانيم : اين افراد وارثان نازيسم هستند که با ورود شش وزير از حزب آزادي اتريش (حزب راست گراي افراطي اف پي او)­­ در دولت جديد اين کشوربه قدرت رسيدند.
در ميان امضا کنندگان اين فراخوان نام شخصيت هايي همچون رئيس جمهور سابق تيمور شرقي راموس هورتا­­،­ برنده جايزه نوبل صلح، ­ميگل ­آنجل موراتينوس ­وزير امور خارجه سابق اسپانيا و کيم کمپل نخست وزير سابق کانادا به چشم مي خورد.­
امضا کنندگان اين فراخوان با انتقاد از سکوت و بي تفاوتي در برابر حضور جناح راست افراطي در دولت اتريش، ايده اي را که بر اساس آن پيشرفت ملي گرايي و پايان دموکراسي اجتناب ناپذير است رد کردند. آنها همچنين اين ايده را که بر اساس آن اقدام عليه وارثان نازيسم بي فايده و حتي غير قانوني است را نپذيرفتند. به علاوه، امضا کنندگان اين فراخوان بر اين باور هستند که همه مسئوليت دارند به طور قطعي با دولت جديد اتريش مقابله کنند.