مراسم و یادبودها

بیانیه مطبوعاتی کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان درباره فلسطین

منبع: شبکه همبستگی
تارنگاشت عدالت

بیانیه مطبوعاتی کمیته مرکزی حزب کمونیست یونان

 

ایالات متحده آمریکا «نفت بر آتش می‌پاشد» تا دولت فلسطین را با پايتخت آن در شرق بیت‌المقدس «بسوزاند»!

 

 

تصمیم ایالات متحده آمریکا برای در به رسمیت شناختن بیت‌القمدس به عنوان پایتخت اسرائیل خباثتی را نشان می‌دهد که امپریالیسم آمریکا با آن در جنایتی که توسط اسرائیل و متحدان آن- عمدتاً ایالات متحده آمریکا و هم‌چنین اتحادیۀ اروپایی علیه خلق فلسطین اعمال می‌شود، فعالانه مشارکت دارد. اتحادیۀ اروپایی نه فقط روابط خود را با اسرائیل مستمراً گسترش می‌دهد، بلکه جنایتکار را با قربانی برابر قرار داده، مبارزه عادلانه خلق فلسطین را «تروریسم» اعلام می‌کند.

یک نتیجه این سیاست دیرپا ادامه اشغال فلسطین، اعمال خشونت از سوی حکومت اسرائیل علیه خلق فلسطین، کشتار، هزاران زندانی سیاسی، دیوار، شهرک‌ها، و به طور خلاصه شکنجه تمام یک خلق است.

اکنون، ایالات متحده آمریکا با تصمیم جدید خود، برای «سوزندان» راه‌حل مبتنی بر به رسمیت شناختن یک دولت فلسطینی در کنار اسرائیل با بیت‌المقدس شرقی به عنوان پایتخت آن، «نفت بر آتش می‌ریزد.» به علاوه، این اقدام قطعاً با تحولات گسترده‌تر در منطقه خارومیانه و خلیج فارس در ارتباط است، که در آن ایالات متحده آمریکا در چهارچوب به اصطلاح «طرح خاورمیانه بزرگ» برای کنترل منابع انرژی، سهم بازار، راه‌های انتقال کالاها به درگیری‌های نظامی، تغییرات مرزی دامن می‌زند.

دولت سیرزا-آنل، نه فقط به این دلیل که به طور سیستماتیک امپریالسم آمریکا را تبرئه و بَزَک می‌کند، بلکه هم‌چنین به دلیل برقراری روابط گسترده با اسرائیل و حتا دادن اهمیت استراتژیک به آن روابط و درگیر ساختن کشور در خصومت‌های امپریالیستی، مسرولیت سنگین خود را دارد. به علاوه، این دولت برای به رسمیت نشناختن فوری دولت فلسطین از طريق اجرای تصمیم دسامبر ۲۰۱۵ پارلمان، موضوعی که گروه پارلمانی حزب کموینست یونان اخیراً به عنوان یک پرسش تسلیم وزیر امور خارجه کرد، مسؤول است.

حزب کمونیست یونان یک بار دیگر همبستگی خود را با مبارزه خلق فلسطین اعلام می‌دارد و به قاطعانه‌ترین شیوه اقدامات امپریالیست‌های آمریکایی و متحدین آن‌ها را محکوم می‌کند.

http://www.solidnet.org/greece-communist-party-of-greece/cp-of-greece-the-usa-adds-fuel-to-the-fire-to-burn-the-palestinian-state-with-its-capital-in-east-jerusalem-en-ru-es-ar-de