اخبار ویژه, سرتیتر

نلسون ماندلا مخفیانه سالها از همسر اریش هونکر حمایت مالی میکرد

honecker_mandela

اسماعیل ایوب وکیل سابق نلسون ماندلا رهبر انقلابی آفریقای جنوبی اخیراً با انتشار اسنادی اعلام کرد نلسون ماندلا در سالهای ۹۰ همسر و بیوه سابق اریش هونکر رئیس جمهور و رهبر جمهوری دموکراتیک خلق آلمان، یعنی خانوم مارگوت هونکر را مورد حمایت مالی خود قرار می داده است.
بر اساس اسناد منتشر شده، روزی نلسون ماندلا به وکیل خود مراجعه کرده از او تقاضا می‌کنند که برای خانم هونکر که در کشور شیلی به تنهایی زندگی می کنند و از امکانات مالی برخوردار نیست و حتی بازنشستگی نیز ندارد مقرری ماهانه ای ارسال نمایند.
نلسون ماندلا معتقد بود که اریش هونکر و همسرش مارگوت، تمام عمر خود را صرف مبارزه برای عدالت اجتماعی دموکراسی و سوسیالیزم نموده اند و چنین سرنوشتی برازنده این انسانهای مبارز نیست و به همین خاطر برای حمایت از خانوم هونکر که به تنهایی در شیلی در تبعید به سر می‌برد ماهانه مبلغی را در نظر میگیرد.
با انتشار این خبر که تا امروز مخفی مانده بود،مطبوعات آلمانی شوکه شده، و شروع به بحث و مجادله در مورد اینکه اصولاً ماندلا چرا به این کار دست زده است پرداخته اند. در لابلای سطور مقالات و نوشته های رسانه‌های آلمانی توهین به خانواده هونکر و تقبیح عمل نلسون ماندلا می ‌توان مشاهده کرد.
از سوی دیگر همرزمان ماندلا و حزب کمونیست سابق جمهوری دمکراتبک آلمان وعلاقه مندان به عدالت اجتماعی معتقدند رهبر آفریقای جنوبی با این عمل خود نشان داد که ریشه های خود را فراموش نکرده و به آرمان هایش وفادار بوده است.