بین المللی, سرتیتر

جشن انقلاب اکتبر در ونزوئلا

 

منبع: تله‌سور
تارنگاشت عدالت

karakas7november

گزارش تصویری: ونزوئلایی‌ها در حالی که پلاکاردهایی با تصاویر ولادیمیر لنین رهبر انقلاب روسیه را در دست داشتند برای گرامی‌داشت صدمین سال انقلاب بلشویکی به خیابان‌ها آمدند.

جمعیت سرخ‌پوش در حالی‌که تصاویر ولادیمیر لنین رهبر بلشویک را، اغلب در کنار تصاویر هوگو چاوز رهبر پيشین انقلاب بولیواری ونزوئلا تکان می‌داد، صدمین سالگرد تشکیل نخستین حکومت سوسیالستی را در خیابان‌های کاراکاس جشن گرفت.

فردی برنال عضو رهبری ملی حزب سوسیالست متحد ونزوئلا که دعوت به راهپیمایی کرد، گفت: «ما، انقلابیون و سوسیالست‌ها در این جش جهانی شریک هستیم.»

کارگران از مقابل ساختمان «شرکت ملی تلفن مستقل کاراکاس» تا کاخ ریاست جمهوری میرافلورس راهپیمایی کردند.

این جشن از جمله مراسمی بود که در بزرگداشت تأثیر ژرف انقلاب اکتبر در منطقه، و برانگیختن جنبش‌های ضدامپریالبستی، ترقی‌خواهانه، و سوسیالیستی در سراسر منطقه برگزار شد.

https://www.telesurtv.net/english/multimedia/Bolshevik-Revolution-Celebrated-by-Venezuela-20171107-0028.html

نیکولاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا در راهپیمایی عظیم انقلاب بلشویکی را ستود

منبع: تله‌سور
۷‌ نوامبر ۲۰۱۷

karakas7november2

نیکولاس مادورو رییس‌جمهور ونزوئلا خاطرنشان کرد که انقلاب بلشویکی صد سال پیش توانست برای نخستین بار کارگران را به گرفتن قدرت سیاسی به دست خود هدایت کند. مادورو روز سه‌شنبه در جشن مردم برای گرامی‌داشت صدمین سالگرد انقلاب بلشویکی در بیرون کاخ میرافلورس کاراکاس گفت: «در انقلاب، همه اوقات، زمان نبرد و مبارزه است.»

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد که شاهکار انقلاب بلشویکی- مشهور به انقلاب سوسیالیستی اکتبر- صد سال پیش این بود که برای نخستین بار توانست قدرت سیاسی را برای ساختن یک حکومت در دست کارگران قرار دهد.

وی گفت که اهداف اصلی انقلاب بولیواری و سوسیالیستی در ونزوئلا این است که والایی مردم و اتحاد آمریکای لاتین و کارائیب را به دست آورده، «ما را به یک بلوک بزرگ از نیروهایی که خواهان ایجاد توازن در جهان هستند مبدل نماید.»

وی افزود: «این یک سوسیالیسم مسیحی است، که مردمی را که خواهان صلح، سعادت و عدالت هستند مُحق می‌داند.»

رییس‌جمهور مادور گفت که انقلاب بولیواری در انتخابات محلی ۱۰ دسامبر سال بعد، مانند انتخابات منطقه‌ای ۱۵ اکتبر گذشته که در آن از ۲۳ فرمانداری در ۱۸ فرمانداری پیروز شد، پیروزی بزرگی به دست خواهد آورد.»

او گفت: «همه را برای رأی دادن به نامزدهای انقلابی بسیج کنیم.»

رییس‌جمهور مادورو تأکید کرد که «جهانی دیگر ممکن است و ما سوسیالیسم را به هر قیمت خواهیم ساخت.»

کارگران ونزوئلا روز سه‌شنبه در جشن صدمین سالگرد انقلاب سوسیالیستی اکتبر از مقر «شرکت ملی تلفن مستقل کاراکاس»، در خیابان «منجی» در کاراکاس، به سمت کاخ میرافلورس راهپیمایی کردند.

 

 

https://www.telesurtv.net/english/news/President-Maduro-In-Revolution-Time-Is-a-Battle-20171107-0033.html