سرتیتر

منافع استراتژیک آمریکا و «نیروهای دمکراتیک سوریه»

rojava

دیروز پس از آن‌که نیروهای کرد پافشاری کردند که برای مدت طولانی پس از شکست جهادیون نیروهای نظامی ایالات متحده در شمال سوریه باقی خواهند ماند، نیروهای سوریه در سراسر کشور داعش را عقب‌تر راندند.

بنا به گزارش خبرگزاری المدر، دیروز نیروهای ارتش با حمایت داوطلبان فلسطینی و دیگر میلیشیای داوطلب جنگجویان داعش را از مهم‌ترین پایگاه تروریست‌ها در شرق حما بیرون رانند.

سربازان و چریک‌های حزب‌الله نیز در مرز لبنان مناطقی را از داعش بازستاندند.

در بعدازظهر روز پنجشنبه نیروهای ویژه منطقه‌ای از میدان‌های نفتی را به وسعت ۲۰ مایل بین پالمیرا و رقه تصرف کردند.

در همان روز، یک سخنگوی «نیروهای دمکراتیک سوریه» گفت که ایالات متحده پس از شکست داعش برای ماندن در شمال تحت کنترل «نیروهای دمکراتیک سوریه» «منافع استرتژیک» دارد. ایالات متحده در حال‌حاضر علی‌رغم خواست دولت سوریه، در آن منطقه ده پایگاه نظامی دارد.

طلال سیلو به خبرگزاری رویترز گفت: «در بلندمدت بین رهبری مناطق شمالی… و دولت ایالات متحده پیمان‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی وجود خواهد داشت.»

ایالات متحده در حال‌حاضر از «نیروهای دمکراتیک سوریه» که یک ائتلاف تحت کنترل «یگان‌ها مدافع خلق» کرد است و پیروزی‌های مهمی عیله داعش داشته با حملات هوایی، تسلیحات و نیروهای ویژه حمایت می‌کند.

روز پنج‌شنبه ژنرال سرگئی کورالنکو، معاون فرمانده نیروهای روسیه در سوریه گفت با بیرون راندن تروریست‌ها «تعداد هر چه بیش‌تری از اعضای اپوزیسیون به نیاز پایان دادن به درگیری داخلی و شرکت در حل مسالمت‌آمیز پی می‌برند.»

 

https://www.morningstaronline.co.uk/a-6070-US-will-remain-long-after-Isis-defeated