پرش به محتوا

دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی کره شمالی(قسمت دوم )

nordkorea

تباهی روحی و فکری بوسیله « حقوق بشر » به عنوان یک سلاح تخریب جمعی

فساد اخلاقی از مفهوم « حقوق بشر » برای استفاده به عنوان یک سلاح تخریب جمعی در سازمان ملل متحد تکمیل شده است. همان طور که مایکل باست (Michael Bassett) در مقاله خود اشاره می کندـ « جنگ های مدرن کره: عرضه یا تجهیز با سلاح بوسیله حقوق بشر»:

به گفته اندرو برت (Andrew Burt)، «برای دهه ها دولت ایالات متحده هیستری جمعی را شکل داده و آنرا تحت کنترل در آورده، که به اهداف سیاسی آمریکا در خارج از کشور دست یابد. کمیسیون تحقیقات حقوق بشر سازمان ملل متحد در مورد کره شمالی به راحتی چهار ماه بعد از مرگ کیم جونگ ایل تأسیس شد».

استیو هارینک (Steve Haarink)، یک کاندید دکترا اشاره می کند، « از سال 2006 به بعد هر کمیسیون تحقیق اقدامات نظامی علیه کره شمالی در صدر تصمیم گیریها قرار داشته و این وضعیت شرایط انسانی را بدتر کرده است. » ….« بنیاد ملی برای دموکراسی به شدت بدرد آن سازمان های غیر دولتی که این هیستری را دامن می زنند، سرمایه گذاری می کند. …« دولت ها عمدا هیستری حقوق بشر را تولید و آن را تحت کنترل قرار می دهند. »…. «… در حالی که National Endowment Dataset (مجموعه داده های بنیاد ملی ) به سمت سازمان های حمایت مالی از جمله سازمان حقوق بشر کره شمالی (NGO)، وزارت دفاع می رود که یک صنعت عظیم حقوق بشر را تامین می کند … » « متعاقب رسانه های بین المللی بزرگ و کوچک، به ویژه از جانب ایالات متحده، آدم به شدت احساس می کند که کمپین های تبلیغاتی حقوق بشر مانند بمب ها عمل می کنند، آنها هر چیزی را مورد هدف قرار می دهند، آنها هر چیزی را منفجر می کنند، و آنها به دنبال نابود کردن همه چیزهایی هستند که در معرض دید هستند. اینها در این مورد صریح هستند، اما مانند بمب ها انفجارشان می تواند کاملاً معکوس باشد – مبهم، غیر قابل پیش بینی و خالی از تبعیض در در مصدوم کردن. اگرچه، کمپین تبلیغاتی آنها در اینجا تاثیر بر روی افکار عمومی می گذارد، اما تخریب و نابودی آنها همیشه خارج از مرز است – سرزمین خارجی، حیات یا جان خارجی و هزینه ضروری برای پیروز شدن در خارج ار مرز. کمپین های آگاهی رسانی در مورد سازمان های غیر دولتی حقوق بشر کره شمالی به پیمان کاران جنگ اطلاعاتی تحت حمایت دولت ایالات متحده مبدل شده اند… » « اولا، مشخص شده است که یک فراری عراقی دروغگو بر روند تصمیم گیری تاثیر گذاشت که باعث شد ایالات متحده به « عملیات آزادی عراق » دست زند – جنگی که خاور میانه را بی ثبات ساخت و آنرا ویران کرد. دوم، فراری کره شمالی شناخته شده است که برای مبارزه با افکار عمومی در مورد منافع خود، کمپین های اطلاعات غلط و مخفی سازماندهی می کنند … » « سقوط یک کشور کار ساده ای نیست. استراتژی، یا آنطور که به نظر می رسد، متشکل از چندین کمپین در حال انجام به طور همزمان باید باشد. این برای نویسنده مجهول است که – اگر هر انسانی – «عملیات کره شمالی» را به طور کلی سازماندهی کند، اما واضح است که تلاشهای هم آهنگ شده ای برای سقوط رژیم با استفاده از زور یا خشونت دنبال می شود.

آلن وینشتاین، که در پیش نویس قوانین ایجاد National Endowment for Democracy کمک کرد، کاملا بی پرده بود زمانی که در سال ۱۹۹۱ گفت:

«بسیاری از آنچه که امروز انجام می دهیم، 25 سال پیش توسط سازمان » سیا » به طور مخفیانه انجام می شد.»

در سال 1993، موری کمپتون (Murray Kempton)، روزنامه نگار برجسته و برنده جایزه پولیتزر، یک نامه خصوصی برای من نوشت و در آن نامه توصیف کرد که بنیاد ملی برای دمکراسی (National Endowment for Democracy)، یک » آفت تباه کار و بی زار کننده » است و این بیانات بطور کامل پرونده های بنیاد ملی برای دمکراسی، » فراری مشهور»، مرکزی برای دادن اطلاعات غلط نظامی را توصیف می کند. هم چنانکه تحریف های شن دونگ هیوک (Shen Dong-hyak)  او را سیاه رو کرده است، یک ستاره راک جدید، ولی فراری، باون می پارک (Yeon MI Park)، کسی که بیش از ۱۲ هزار دلار برای هر سخن رانی به منظور تهمت به جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی و دادن اطلاعات سرتاسر غلط برای گمراه کردن افکار عمومی، یعنی پول هنگفت برای چنین خدمتی می گیرد. در حقیقت، تدبیر اطلاعات غلط به منظور گمراه کردن افکار عمومی علیه جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی، یک صنعت بسیار سودآوری، حرفه پر منفعت که کاملا قابل مقایسه با قبل شده است.

یک بعد از ظهر هم چنان که ما به جلسه رفتیم، آقای جانگ به روشنی هدف و روشهای تحریم را تحلیل کرد. برای نقل بیان از چیزی که او گفت: این تحریم ها باعث افسردگی و کاهش کیفیت زندگی یک ملت می شود، ملتی که در ناامیدی سرانجام دولت را مقصر می شمارند و به آن حمله ور می شوند و سبب تغییر رژیم می شود و واضح است که این عمل بدون مداخله نظامی صورت خواهد گرفت.

در جلسه شورای امنیت در سطح وزیران در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۱۷ ، معاون وزیر روسیه، گاتیلوف اظهار داشت:

« تحریم ها نباید از لحاظ اقتصادی به منظور خفه کردن جمهوری دموکراتیک خلق کره و یا بدتر شدن وضعیت بشردوستانه استفاده شود. این به خصوص به محدودیت های یک جانبه غیرقانونی مربوط می شود که برای مناطق غیر نظامی که با برنامه های موشکی هسته ای کشور مرتبط نیستند، اعمال می شود. چنین تحریم هایی باعث وخامت شدید در شرایط زندگی مردم کره شمالی شده است که، در ضمن، در تازه ترین گزارش دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه به عنوان یک علت برای زنگ خطر شناخته شده است. آنها در این مورد بطور توجیه کننده ای محتاط هستند. ما باید اذعان کنیم که معافیت های بشردوستانه که توسط شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه می شود اساسا کارائی ندارند. به دلیل ممنوعیت روابط خبرنگاران با جمهوری دموکراتیک خلق کره، این غیر ممکن است که کالاها و مواد غذایی مورد نیاز برای اقتصاد کشور را از خارج از کشور خریداری کرد. به دلیل طریقی که سیستم مالی و بانکی کار می کند، تامین مالی سازمان های بشر دوستانه سازمان ملل متحد که هنوز در کشور کار می کنند، بسیار دشوار است. از آنجایی که پیونگ یانگ نمی تواند ذخایر ارزی خود را به دلیل محدودیت های موجود دوباره پر کند، می تواند خود را در شرایطی قرار دهد که غیر ممکن باشد که به صندوق های مالی سازمان ملل متحد وجه واریز کند که در اختیار آن سازمان قرار گیرد، همان طور که کمیته مربوطه مجاز کرده است. مورد جداگانه و دیگر وضعیت در مورد ماموریت های دیپلماتیک خارجی در پیونگ یانگ است. ما نباید اجازه دهیم وضعیتی که در آن مأموریت های دیپلماتیک به دلیل محدودیت های اعمال شده در کشور همچنان مشکلی در انجام کار خود داشته باشند. ما بارها و بارها این موضوع را در جلسات کمیته شورای امنیت که به موجب قطعنامه ۱۷۱۸ (۲۰۰۶) ایجاد شده است، مطرح کردیم، اما در نتیجه موضع چوب لای چرخ گذار که توسط اعضای فردی آن اتخاذ شده، وضعیت هرگز تغییر نکرده است. »

Kimjungoon3268

در میان نمونه های بی رحمانه ریاکاری و استانداردهای دوگانه مندرج در قطعنامه ۲۳۵۶ ، که تحت فصل هفتم تصویب شده است، عبارت از این است:

«ابراز نگرانی شدیدی است که ممنوعیت فروش اسلحه از جانب جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی درآمدی را حاصل کرده که به دنبال دستیابی به سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک است، در حالی که شهروندان جمهوری دموکراتیک خلق کره خواستار رفع نیازهای خود هستند ».

عبارت بالا یک تعبیر هجو آمیز مضحک از نگرانی ست، و نقشه سرمایه گذاریهای بی رحمانه و غیر انسانی ایالات متحده در تسلیحات هسته ای خود، در حالی که نیازهای مردم آمریکا نادیده گرفته می شود، و در حالی که مالیات های مردم آمریکا به سرقت می رود تا «استاندارد بالاتر» تسلیحات هسته ای را برای جنگ آماده سازند. تا آوریل 2016 دولت ایالات متحده یک تریلیون دلار برای توسعه و مدرن سازی سلاح های هسته ای، یک برنامه «بازسازی» هسته ای، شامل پنج دسته از سلاح های هسته ای پیشرفته و و سائل نقلیه برای تحویل، ساخت سلاح های هسته ای کوچکتر، که بی نظیر و دقیق هستند، سرمایه گذاری کرد. در شهر لاس الاموس، نیومکزیکو، مقامات ارشد ارتش در آلبوکرک جمع شدند تا طرح یک تریلیون دلار تسلیحات هسته ای را ترقی دهند. این نشست توسط « ائتلاف منع کننده استراتژیک » (“Strategic Deterrent Coalition”) و نورتراپ گرومن (Northrup Grumman)، بوئینگ، اوربیتال آتک (Orbital ATK) ، BAE Systems، و غیره؛ و هزینه های آن مستقیماً توسط نیروی هوائی تأمین می شود. سخن رانانی که در جلسه مربوطه حضور داشتند: دریا سالار سیسیل هنی، فرمانده سرکردگی استراتژیک ایالات متحده آمریکا، جنرال جک واینساین، معاون فرمانده نیروی هوائی ایالات متحده برای یک پارچه گی هسته ای، جنرال رابین رند، فرمانده، سرکردگی جهانی نیروی هوایی، و دیگران از جمله شهردار البوکرک، ریچارد بری.

همانطورکه توسط گروه مخالف به وضوح اعلام شد،

« گروه سیاسی محکم با منافع مشترک، نظامی و جناح سیاسی ضد محیط زیستی که توسط شرکت های سلاح های هسته ای در نیومکزیکو شکل گرفته است، با موفقیت قابل توجهی در تضعیف و تخریب نیروی کار، ضدیت با حفاظت از محیط زیست، و سیاستهای اجتماعی مترقی در دولت ما برای سالیان دراز فعالیت کرده است. تأثیر منفی آنها به شدت به نتایج اقتصادی – اجتماعی که سبب فقیر شدن ما شده است را می بینیم. وفا داری ترسناک و وحشتناک ما به مأموریت سلاح های هسته ای، به دو آزمایشگاه بزرگ و آزمایشگاه کرتلند در میان پایگاه های دیگر، یک اعتیاد سیاسی و بیماری است.»

در حالی که ایالات متحده هزار میلیارد دلار مالیات شهروندان آمریکائی را به منظور« احیای سلاح های هسته ای » سرمایه گذاری می کند، فدراسیون نجات کودکان واقع در فرفیلد کاناتیکات گزارش می دهد که:

« ایالات متحده مدام دارای یکی از بالاترین میزان مرگ و میر نوزادان در زمره کشورهای صنعتی با درآمد بالا است …در سال ۲۰۱۵ در حدود ۲۳۴۵۵ از نوزادان در ایالات متحده قبل از اولین تولد جان شان را از دست دادند – بیش از مجموع مرگ و میر نوزادان در 40 کشور اروپایی در طول همان سال بوده است. ۹ شهرستان کوچک فقیر نشین در تگزاس گزارش دادند که میزان مرگ و میر ناشی از تلفات در سال ۲۰۱۳ ، ۲۲ نفر در هر ۱۰۰۰ تولد بوده. »

« یکی از هر پنج کودک در خانواده ای زندگی می کند که دسترسی منظم به غذا ندارد. »، « میلیون ها خانواده در سراسر آمریکا تلاش می کنند تا به غذای سالم دسترسی یابند. یکی از هر 5 کودک در خانواده ای زندگی می کند که در طول سال به طور منظم دسترسی به غذا ندارد. ۱ در هر 3 خانوار که درآمد زیر خط فقر دارند، با ناامنی غذایی در سال 2015 روبه رو بودند. علاوه بر این، طبق آخرین آمار دولت، بیش از نیم میلیون کودک در خانواده هایی زندگی می کنند که « با امنیت غذائی بسیار پائین » روبرو هستند. کودکان در این خانواده ها با خطر ابتلا به سوء تغذیه بسیار زیاد، چاقی و گرسنگی که می تواند مانع رشد جسمی و روحی آنها شود و شانس خود را برای رشد قوی و سالم کاهش دهند….بطور کلی، ۱۳.۱ میلیون کودک در خانواده هایی زندگی می کنند که در سال 2015 از دسترسی به غذای کافی برخوردار نبودند. بیشترین نگرانی این است که براساس رقم تخمینی، ۵۴۱ هزار از کودکان در خانواده هایی زندگی می کنند که » امنیت غذایی بسیار پائین» را تجربه می کنند. برای این کودکان، وضعیت « چنان شدید بود که مراقبین گزارش دادند که کودکان گرسنه بودند، یک وعده غذا را جا می انداختند، یا این که برای تمام روز غذا نمی خوردند، زیرا پول کافی برای غذا موجود نبود. »

« فقدان آموزش و پرورش کودکان را در تله فقر گرفتار می کند. هر سال تخمین زده می شود که ۷۵۰ هزار دانش آموز مدرسه را ترک می کنند و به جرگه ۵.۵ میلیون از جوانان بین ۱۶ تا ۲۴ ساله ای که یا در مدرسه نیستند یا بی کارند می پیوندند. برای میلیون ها نفر از جوانانی که مدرسه را ترک کردند، اکنون با یک زندگی پر از مبارزه بی پایان روبرو هستند، یا فرصت های بسیار کمی برای یافتن کاری که دستمزد قابل امرار معاش، مثل خرید مسکن یا حمایت از خانواده مواجهند. »

« سوء استفاده های مختلف از کودک و اعتیاد وابستگی به مواد مخدر نیز باعث از هم گسیختگی زندگی صدها هزار کودک در ایالات متحده در سال می شود. در سال ۲۰۱۵ ، ۶۸۳ هزار قربانیان سوء استفاده از کودکان گزارش شده است. سه نفر از هر چهار نفر قربانی بی توجهی بودند. ۱۷ درصد از کودکان از نظر جسمی مورد آزار قرار گرفته و ۸ درصد از آنها مورد سوء استفاده جنسی واقع شده اند … . مرگ و میر به خاطر مصرف بالای مواد مخدر در میان نو جوانان و بزرگسالان به سرعت بالا رفته. »

دوم ژوئن ۲۰۱۷ : روزنامه USA Today گزارش می دهد « با افزایش ناگهانی بی خانمانی در لوس آنجلس سبب شد، سرپرست بخشداری County)) اعلام وضعیت اضطراری کند. »

بیش از ۵۷ هزار نفر در بخشداری (County) لوس انجلس بی خانمان هستند. در شهر نیویورک، ۶۰ هزار نفر بی خانمان هستند، همانطور که در Gothamist گزارش شده است. در هر شبانه روز ۶۰۰ هزار نفر در ایالات متحده بی خانمان هستند. این وضعیت بی خانمانی اغلب این افراد را از حق رای دادن محروم می کند، زیرا کارت شناسایی با عکس و با آدرس منزل در برخی از ایالت ها لازم است، بنابراین فقیرترین افراد بی خانمان در ایالات متحده نیز محروم می شوند.

لوس انجلس تایمز در روز ۳۱ می ۲۰۱۷ ، مقاله ای از کارلا هال درج شده که بیان می کند:

«بی خانمانی در همه جا موجود است، و اگر فکر می کنید این تیرگی از بدبختی، دارد از بین می رود، خیالی ست واهی، دوباره فکر کنید. در واقع، ارقام جدید ترسناک هستند. تعدادافراد بی خانمان در لوس انجلس به طرز تکان دهنده ای ٪۲۰ افزایش یافته است».

دولت آمریکا برای مردم آمریکا چه کاری انجام می دهد؟ این دولت مبالغ هنگفتی را برای سلاح های هسته ای سرمایه گذاری می کند، اما تقریبا هیچ کمکی به تخفیف فقر نمی کند.

هنگامی که من در کره شمالی بودم، بسیاری از مردم به من می گفتند که کیم جونگ، رئیس جمهور آنها کودکان را دوست دارد (البته نویسنده این مقاله بر اساس برداشت خود مطرح می کند که چون » کیم جونک کودکان را دوست دارد» به کودکان رسیدگی می شود، درصورتیکه این برخورد به کودکان یا بطور کلی انسانها جزء جدا ناپذیر و طبیعت جامعه سوسیالیستی ست – مترجم) و شواهد قوی در این مورد در بسیاری از امکانات موجود به منظور تشویق و کمک به کودکان در زمینه بهداشت، آموزش و پرورش و فعالیتهای تفریحی برای جلب کودکان، از جمله » دلفیناریوم » ( یک آکواریوم که در آن دلفین ها برای سرگرمی های عمومی نگهداری می شوند و آموزش می دهند) که طی آن دلفین های آموزش دیده نمایش می دهند و شیرهای دریائی چاق را در مقابل مخاطبانی که کودکان هستند قرار می دهند و کودکان به بال های آنها دست میزنند و دلفین ها کودکان را می بوسند، سپس اردک وار از پشت مربیان خود بیرون می آیند، هم چنانکه کودکان با افسون خیره می شوند، نمایان است. در سیرک، کودکان و بزرگسالان در مهارت فوق العاده و جرات هنرمندان آکروباتیک بند باز از شگفتی به نفس نفس می افتند!

Nord korea flag.

در روز ۲۲ می ۲۰۱۷، من با دکتر لی کی سونگ، یک مقام رسمی در موسسه مربوط به اقتصاد ازآکادمی علوم اجتماعی ملاقات کردم. در طول جلسه دو ساعته ما در مورد ضرورت برای توزیع ثروت بیشتر جهانی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و آموزشی بحث کردیم و دکتر لی در مورد نیاز کشورهای ضد امپریالیستی برای اتحاد به منظور مخالفت با تجاوز قدرت های امپریالیستی گفت و گو کرد، و تصریح کرد که این حق مسلم کشورهائی که توسط امپریالیسم مورد تجاوز قرار گرفته اند برای دفاع از موجودیت خود در مقابل اشکال چند جانبه این تجاوزات بایستند.

به خاطر اختصار، به خاطر خلاصه شدن، من باید بسیاری از رویدادهای شگفت انگیز را که شاهد آن بودم، حذف کنم، اما این امکان ندارد که من خاتمه دهم بدون توصیف سفر من به « موزه پیروز و ظفر نشان جنگ آزادی بخش سرزمین پدری »، با باز سازی مینیاتور از وحشتی که حملات ایالات متحده علیه جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی بین سالهای ۱۹۵۳ – ۱۹۵۰ صورت گرفت.

کلیپ های فیلم مستند کوتاه، ترومن، رئیس جمهور ایالات متحده، ژنرال مک آرتور و دالس Dulles)) به طور روشمند و با شخصیتی جامعه ستیز برنامه ریزی کردند تا این حمله را انجام دهند، و با نگاه پیروزمندانه ناشی از کینه و طمع نسبت به هوش و ذکاوت خود در برنامه ریزی حمله ی غافل گیرانه به کره شمالی در روز یکشنبه ۲۵ ژوئن، ۱۹۵۰ زمانی که آنقدر غیر منتظره بود، و مردم کره شمالی، آماده برای این حمله نبودند، از بزرگترین شوک رنج بردند. این مستند با چهره های ترور و وحشت کودکان کره شمالی به پایان رسید که نشان می دهد چطور زندگی آنها فورا از بین می رود. من بطور ناگهان گریستم وقتی فهمیدم که بعد از صلح موقت، مک آرتور توسط سایر ژنرال هایی که از اختلال روانی مزمن با رفتار اجتماعی غیر طبیعی یا خشونت آمیز رنج می برند، جایگزین شد، اما وحشت امپریالیسم در کشورهای دیگر یکی پس از دیگری مثل، ویتنام، کامبوج، لائوس تکرار شد، زندگی انسان ها از بین رفت، ملت ها استثمار شدند و رمقی برایشان باقی نماند و سودهای گزاف بدست آمده از جنگ، حساب های پف کرده بانکهای یک درصدی ها که Oxfam)) آکسفام اکنون اظهار می دارد، دارای ثروت بیشتری نسبت به بقیه جهان است . « یک شبکه جهانی پناهگاه مالیاتی بیشتر افراد ثروتمند را قادر می سازد تا 7.6 تریلیون دلار را پنهان کنند. »

این روندی بود که دولت ایالات متحده نیز برای بی ثبات کردن و سرنگونی دولت منتخب دموکراتیک گولارت در برزیل، و جایگزینی او با یک دولت نظامی فاشیستی شد که تابع شرکت های آمریکایی بود. این روند برای بی ثبات کردن و سرنگونی دولت سوسیالیست منتخب سالوادور آلنده در شیلی تکرار شد و جایگزینی دولت او توسط یکی از دیکتاتورترین و فاشیست ترین در تاریخ شد، یک عروسک دست نشانده منصوب و توسط ایالات متحده پشتیبانی شد و هم چنانکه توسط دیوید رمانیک در واشنگتن پست در سال ۱۹۸۶ گزارش شده است، که پلیس فاشیست شیلی بطور روزمره و عادی موش های زنده را به درون رحم زندانیان سیاسی زن فرو می کرد. در طی سال های دیکتاتوری های وحشتناک، به عنوان خبرنگار در هر دو کشور برزیل و شیلی کار کردم و هرگز نمی توانم این صحنه ها را فراموش کنم. و در موزه جنگ کره شمالی همه چیز را از نو به یاد می آورم.

امپریالیسم یک سرطان است که گسترش می یابد و بشکل های دیگر در می آید و روش ها خود را با شرایط تغییر می دهد و اکنون فرا گسترده شده و سرطان خود را به شورای امنیت سازمان ملل نیز گسترش داده. سازمان ملل متحد هرگز به خاطر قطعنامه ۶۷۸ شورای امنیت از عراق عذر خواهی نکرد که » ائتلاف» ایالات متحده و انگلیس را برای استفاده از » تمام روش های ضروری» در حمله به عراق مجوز داده، و طبق اظهار رئیس جمهور فنلاند، مارتینی آکتساری، « تخریب زیرساخت های لازم برای حمایت از زندگی انسانی در عراق را نابود کرد. « سازمان ملل متحد هیچ وقت برای قطعنامه 1973 شورای امنیت از لیبی عذرخواهی نکرده است، که ایالات متحده و ناتو را مجاز برای استفاده از « همه اقدامات لازم » کرده است و به طور کامل کشور لیبی را ویران کرد و آن را تبدیل به یک محل پرورش تروریسم نمود».

تنها می توانیم امیدوار باشیم که اکنون، با مشاهده قصابی وخون ریزی توسط شورای امنیت، رئیس جمهور جمهوری دمکراتیک خلق کره، کیم جونگ اون، هم چنین با استفاده از « تمام روش های ضروری » از مردم شگفت انگیز، شجاع، خوش منظری که شیوه یک زندگی انسانی را انتخاب کردند، محافظت کند.هر چند که رئیس جمهور جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی، توسط مطبوعات آمریکایی مورد تمسخر قرار گرفته، اما بدیهی ست که او خود را وقف مردم کرده، به نیازهای یتیمان و معلولان پاسخ می دهد، بالاترین سطح آموزش و پرورش برای مردم فراهم شده، کارخانجات ایجاد شده بهترین کفش چرمی را برای زنان فراهم می کند، در حالی که تحریم های سازمان ملل متحد برای تنزل سطح فرهنگی و فکری مردم کره شمالی طراحی شده است. این هیچ ارتباطی با تولید سلاح های هسته ای ندارد. این یک اعمال طرح ایالات متحده در سازمان ملل متحد برای تخریب فرهنگ جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی ست، یک نوع نسل کشی فرهنگی، همراه با تحریم هایی که باعث خرد کردن اقتصاد می شود، و زندگی مردم کره شمالی را به سطح غیر قابل تحمل کاهش می دهد.

فقط اگر احیاناٌ « فشار کامل دادگاه »، که از قبل تعیین شده برای تهی کردن زندگی این شهروندان قهرمان کره شمالی موفق نشود، ما می توانیم با تلاش برای ترور کیم جونگ اون، همانطور که توسط Financial Times  و نیویورک تایمز و «پیونگ یانگ تایمز» در ماه مه گزارش شد، زمانی که یک برنامه سازمان » سیا “ و کره جنوبی برای ترور پرزیدنت جمهوری دمکراتیک خلق کره شمالی با استفاده از مواد شیمیایی بیولوژیکی کشف شد.

این مقاله با نقل قول از سه میهن پرست بزرگ آمریکایی، مارتین لوتر کینگ، رئیس جمهور پیشین، جیمی کارتر و دادستان کل سابق آمریکا، رامسی کلارک، شروع می شود که هر سه سیاستهای خشونت آمیز ایالات متحده را محکوم کردند. تاریخ، حمله کنونی سازمان ملل متحد به رهبری ایالات متحده را به عنوان یکی از بزرگترین جنایات قرن بیست و یکم، محکوم خواهد کرد.

کارلا استیا، خبرنگار تحقیقات جهانی در مقر سازمان ملل متحد، نیویورک، نیویورک است.

تصویر برجسته: آندره ولتچک

اطلاعات بیشتر در: http://www.globalresearch.ca/the-social-andeconomic-achievements-of-north-korea/5594234#sthash.StxQxeRX.dpuf

 منتشر شده در رنجبر ارگان حزب رنجبران ایران

۱ دیدگاه »

 1. مقاله مستند وفوق العاده جاب است فعالیتهای اخیر فعالان سیساسی در زمینه دفاع از دست آوردهای جمهوری دنکراتیک خلق کره نشان میدهد که این کشور در جهان تنها نیست و هستند هزاران سازمان ونفر که در افسا نقاط جهان با وجود مشکلات پیش رو به دست آوردهای کره شمالی از جمله اتکا بخود و مهار آمپیریالیسم بویژه آمریکا ارج میگزارند .
  کی فکر میکرد یک کشورکوچک با جمعیت 25 میلیونی بتواند خود را تا این اندازه مجهز به دفاع اتمی کند آیا بدون همیاری و پشتیبانی خاق کره برای دولت دمکراتیک کره شمالی امکان مقاوت آنهم بازدارندگی تجاوز اتمی امکان پذیر بود .
  کره شمالی سالهاست که سمبل مقاومت و پیایداری در مقابل زیاده خواهی های قدرتهتای بزرگ بود نباشد فراموش کرد که بزرگتریت قدرتهای اقتصادیو نظامی اتمی جهان در همسایگی این کشور قرار دارند که بیش از 90% بودجه نظامی جهان را در اختیار دارند . کره شمالی با تاکتیهای بجا و اجرایی بیش از 70 سال است که توانسته است از استقلال ملی خود دفاع کند . این همه بدون رهبران برجسته با استراتژِی دفاعی فوقالعاده و تاکتیک مشخص و کار ساز امکان پذیر نبود جا دارد مجله هفته که تنها نشریه مدافع طیف چپ در بین ایرانیان و فارسی زبانان جهان هست با توجه به استراتژی موفق کره دمکراتیک و اوضاع بحرانی شبه جزیره کرده اولویت را حداقل تا مدتی در انتشار و گسترش دفاع از منافع استراتژیک کره دمکراتیک اختصاص دهد.
  تشکر فراوان از مسئولان و مقاله نویسان و محقیقن این مجله وزین
  با احترام مهدی ضمیری

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: