اخبار ویژه, سرتیتر

پرچم اسرائیل در دست جوانان کرد در خیابان‌های «اربیل»

برخی از جوانان کُرد به‌نشانه قدردانی از حمایت تل‌آویو از همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، پرچم اسراییل را در اربیل در دست گرفته و به شادی پرداخته‌اند.

به گزارش «رویترز»، برخی جوانان کُرد، روز گذشته در تجمعی در اربیل، که برای اعلام حمایت‌شان از همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق برگزار شده بود، پرچم رژیم اسرائیل را در دست گرفتند.

شمار دیگری از این شرکت‌کنندگان نیز در این مراسم پرچم آمریکا را با خود حمل می‌کردند.

گفتنی است که این برای نخستین بار نیست که کُردهای عراق پرچم رژیم اشغالگر و نژادپرست اسرائیل را با خود حمل می‌کنند بلکه این روند طی هفته گذشته بارها در خیابان‌های اقلیم کردستان تکرار شده است.

شهروندان در اقلیم کردستان در شمال عراق قرار است روز دوشنبه (سوم مهر) با شرکت در یک همه‌پرسی، نظر خود را نسبت به جدایی از عراق اعلام کنند. متولی این همه‌پرسی، دولت «مسعود بارزانی» رهبر حزب دموکرات کردستان و رئیس اقلیم کردستان عراق است.

این در حالی است که برخی دیگر از احزاب اصلی اقلیم با برگزاری آن در شرایط کنونی موافق نیستند. علاوه بر این، عراق و همچنین ترکیه و ایران نیز نسبت به برگزاری این همه‌پرسی هشدار داده‌اند. در حالی که بیشتر کشورهای غربی نیز مخالفت خود را با این همه‌پرسی جدایی اعلام کرده‌اند ولی رژیم صهیونیستی گفته است از تشکیل یک کشور کُرد و جدایی اقلیم کردستان از عراق حمایت می‌کند.

۱ دیدگاه

  1. جای تعحب نیست. مصطفی بارزانی در گرما گرم «جنگ سرد» بخدمت موساد اسرائیل در آمد. فرزتدانش مسعود و ادریس بارزانی در اسرائیل بزرگ شده، تربیت یافتند. پس از جنگ خلیج (حمله اول آمریکا به عراق) در سال 1991، با اعلام منطقه پرواز ممنوع درر بخش شمالی عراق، اسرائیل رهبری احزاب قبیله ایی کردی را این بار علنا بدست گرفت و بعد از حمله سال 2003 آمریکا- انگلیس و متحدانشان به عراق، در دوره حاکمیت پل بریمر به این کشور، مزدوران کردتبار اسرائیل عملا عراق را تجزیه کردند.

    دوست‌داشته‌شده توسط 1 نفر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.