دریافتی, سرتیتر

تهدید ایالات متحده علیه کره شمالی

هیأت سیاسی حزب کمونیست هند (مارکسیست) تهدید ایالات متحده به نابودی جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) را قویاً محکوم می‌کند. دونالد ترامپ با استفاده از اصطلاحاتی مانند «تروریست بازنده» و «رژیم قاتل» و غیره، ناسزا علیه ایران و ونزئلا را ردیف کرد. او بدین‌گونه «محور شیطانی» جدید ایالات متحده را تعریف می‌کند. ایالات متحده با توجه به پیشینه خود حق ندارد چنین تهدیداتی را صادر کند. این تهدید آشکار علیه حاکمیت کشورهای مستقل است. این قابل پذیرش نیست و باید رد شود. راه‌حل برای موضوعات مطرح‌شده توسط کره شمالی باید توسط گروه شش-ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه، ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی- از طريق مذاکرات پیدا شود.

منبع: دمکراسی مردم
تارنگاشت عدالت

usa_nord_korea_89

تهدید ایالات متحده علیه کره شمالی

هیأت سیاسی حزب کمونیست هند (مارکسیست) بیانیه زیر را در ۲۰ سپتامبر صادر کرد.

هیأت سیاسی حزب کمونیست هند (مارکسیست) تهدید ایالات متحده به نابودی جمهوری دمکراتیک خلق کره (کره شمالی) را قویاً محکوم می‌کند. رییس‌جمهور دونالد ترامپ در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل رجز خواند که او کره شمالی را «کاملاً نابود» خواهد کرد.

ایالات متحده تنها کشور در جهان است که از سلاح‌های اتمی برای نابود کردن هیروشیما و ناگازاکی استفاده کرده است. این نابودی مهندسی شده توسط ایالات متحده، که صدها هزار نفر را کشت و زجر داد، پس از تسلیم ارتش فاشیستی هیتلر و پایان جنگ جهانی دوم اجرا شد. ایالات متحده نه برای پایان دادن به جنگ جهانی دوم، بلکه برای آغاز «جنگ سرد» و برقراری سلطه جهانی خود به این نابودی دست زد. پس از جنگ جهانی دوم، ارتش ایالات متحده زیر شعار «جنگ جهانی علیه کمونیسم» در کره مداخله کرد. طی جنگ کره، ایالات متحده شهرهای گوناگون کره شمالی را بمباران کرد و موجب مرگ ده‌ها هزار غیرنظامی شد. ایالات متحده تقسیم شبه‌جزیره کره را تضمین کرد.

دونالد ترامپ با استفاده از اصطلاحاتی مانند «تروریست بازنده» و «رژیم قاتل» و غیره، ناسزا علیه ایران و ونزئلا را ردیف کرد. او بدین‌گونه «محور شیطانی» جدید ایالات متحده را تعریف می‌کند.

ایالات متحده با توجه به پیشینه خود حق ندارد چنین تهدیداتی را صادر کند. این تهدید آشکار علیه حاکمیت کشورهای مستقل است. این قابل پذیرش نیست و باید رد شود.

راه‌حل برای موضوعات مطرح‌شده توسط کره شمالی باید توسط گروه شش-ایالات متحده آمریکا، چین، روسیه، ژاپن، کره جنوبی و کره شمالی- از طريق مذاکرات پیدا شود.

http://peoplesdemocracy.in/2017/0924_pd/us-threat-north-korea