سرتیتر

مجلس متهم به خیانت علیه امنیت ملی

majles

گاهنامۀ هنر و مبارزه

13 اوت 2017

مجلس متهم به خیانت علیه امنیت ملی

سایت اسپوتنیک (راشا تودی سابق) روز 13 اوت 2017 گزارشی زیر عنوان «افزایش بودجه برنامۀ موشکی ایران» https://ir.sputniknews.com/iran/201708132769022-  منتشر کرد و نوشت : « نمایندگان مجلس ایران با 240 رأی موافق کلیات طرح مقابله با اقدامات و تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را به تصویب رساندند... براساس مصوبه نمایندگان دولت مکلف به اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال بودجه به نیروی قدس سپاه پاسداران شد…»

بی گمان اختصاص این بودجه یعنی 10 هزار ملیارد ریال برابر با 304,469,614 دلار آمریکائی، معادل قیمت یک اف 22 آمریکائی هم نیست. حالا فرض کنیم که معادل قیمت 2 فروند اف 22 بدون هزینه های جانبی باشداختصاص این بودجه به سپاه پاسداران مشکل امنیت ملی ایران را حل نمی کند، با آگاهی به این امر که سپاه پاسداران چندی پیش 25 % از مخارج ساخت مساجد مورد نیاز ایران اسلامی به عهده گرفته بود. و از روی این بودجه نیز احتمالاً بخشی را به ساخت مسجد اختصاص خواهد داد.

علاوه بر این نکته ای را که ما باید روی آن پافشاری کنیم، بینش استراتژیک این سپاه است که یک بینش اسلامی و طبیعتاً برای امنیت ملی ایران سم مرگباری بوده و هست. همان گونه که اساساً دین اسلام برای گسترش تمدن و پیشرفت سم مرگبار بوده و هست. در حالی که با توجه به تهدیدات معاصر علیه ایران، دست کم برای بالا بردن توان دفاعی ایران بهتر می بود بجای افزایش بودجه، سپاه پاسداران را ضمیمه ارتش ایران می کردند، یعنی حذف سپاه پاسداران به نفع انسجام و ارتقاء ارتش ایران که با وجود جمهوری اسلامی به مثابه خطرناکترین دشمن ایرانیان و یا بطور کلی خطرناکترین عامل برای تمدن در ایران طی 1400 سال، از بینش مدرن و خردگرائی برخوردار است. برتری و اعتبار ارتش کنونی ایران، دست کم در این بینش نهفته است که قدرت نظامی را با شاخص نیروی ایمان و مدد غیبی نمی سنجد. نمایندگان مجلس در عین حال برای تضمین هر چه بیشتر امنیت ملی، امکان فروپاشی و رژیم اسلامی و در عین حال فروپاشی دین اسلام درایران (تا احتمال ممنوعیت دین اسلام در ایران در قانون اساسی، به دلیلی خساراتی که به جامعۀ ایرانی وارد آورده) را به مثابه سناریوی فاجعه بار باید در نظر بگیرند و بر اساس چنین احتمالی اقداماتی را جایز بدانند تا تمهیدات امپریالیستی موجب حاکمیت اپوزیسیون های مستقر در غرب و «دموکراسی برای ایران» بر ایران نشود. به همین دلیل آزادی بیان و احزاب مردمی و مستقل و غیر دینی، و خروج ایران از وضعیت تک حزبی از موشکهای ناکارآمد سپاه در مقابله با سپر دفاعی آمریکا خیلی مؤثر تر خواهد بود.

الغای حکم ارتداد و پایان بخشیدن به گروگان گیری اسلامی در سطح توده های عظیم مردم ایران براستی می تواند برای ایرانیان معادل بودجۀ خود آمریکا برای ارتش آمریکا باشد که 300 ملیون دلار مجلس برای ساختن منارۀ مسجد نیست بلکه 1000 ملیارد دلار است با این حساب که این بودجه در مدرنترین و پیشرفته ترین کشور جهان به ارتش آمریکا اختصاص می یابد. به این معنا که تأثیر بودجۀ یک ملیون دلار از دیدگاه تأثیر گذاری در آمریکا و ایران یکسان نیست. در حال حاضر اگر اتفاقی بیافتد، هر اتفاقی که به سرنگونی جمهوری اسلامی در ایران بیانجامد، اپوزیسیون های مزدور خائن که در خدمت امپریالیستها هستند اهرم کشور را بدست خواهند گرفت که هزاران بار از خود جمهوری اسلامی و دستگاه دین اسلام سرمایه دار برای ایران خطرناکترند. گرچه دستگاه دین اسلام و رژیم اسلامی در ایران خدمات شایاتی به ایالات متحده عرضه می کند. برای مثال تعبیر مفهوم ومعنای جنگ در خاورمیانه به جنگ بین مذاهب. «ایران اسلامی» البته می دانیم و مثل روز و حتا در شب تاریک بر همگان آشکار است که اسلام  از روز اول به زور به ایرانیان تحمیل شد، و این اسلام زورکیامروز  پای ثابت و خواهی نخواهیِ طرح آمریکا برای آتش زدن به هیزم اختلافات مذهبی ست. در حالی که آمریکا و نظام سرمایه داری جهانی اهداف دیگری را پی گیری می کنند، و حق با علی بود یا با عمر جزء مشغولیات فکری شان نیست و آخرین نکته ای که نباید فراموش کنیم این است که این مجلس که برای ارتقاء امنیت ملی چیزی شبیه 300 ملیون لار بودجه به سپاه اختصاص داده است، در مقایسه با بودجه ای که برای خرید ارباس و بوئینگ، یعنی به نفع دشمنان ایران در نظر گرفته بسیار ناچیز و حتا مسخره به نظر می رسد : تقریبا بیش از 31 ملیارد دلار برای اروپا و آمریکا. و یعنی 1,018,164,000,000,000 ریال (یک هیپر سوپر خیلی هزار ترلیون 164ملیارد ریال) برای دشمنان ایران، و فقط 10 هزار ملیارد ریال یعنی 300 ملیون دلار برای ارتقاء امنیت ملی ایران. با این حساب من این مجلس را به خیانت به امنیت ملی ایران متهم می دانم.

حمید محوی/پاریس/ 13 اوت 2017

۱ دیدگاه

 1. درود به رفقای عزیز، سپیده و محوی و با تشکر از مجله هفته!
  بگمانم با کمی کنکاش و مطالعه می‌توان در مورد چگونگی گرویدن ایرانیان به اسلام به نتایج باز هم دقیق‌تری رسید.
  اما من بر این باورم که کمونیست‌ها نباید کار و فعالیت خودشان را تا حد مبارزه با دین تقلیل دهند. بعبارت باز هم روشن‌تر، کمونیست نباید خودشان را بعنوان مبارزان ضد دین تعریف کنند.
  کمونیست‌ها مبارزان راه رهایی طبقه کارگر و سایر اقشار زحمتکش جامعه- طبقه و اقشار اجتماعی که اکثریت قریب به اتفاق آنها دین باورند- از استثمار و ستم طبقاتی سرمایه‌داری هستند.

  دوست داشتن

 2. گاهنامه هنر و مبارزه says

  سپیدۀ گرامی، با تحلیل شما دربارۀ نقش سپاه در اقتصاد ایران موافق هستم (البته از چگونگی دقیق آن بی اطلاعم) در نتیجه تحلیل من صرفاً به واکنش مجلس خلاصه می شود. یعنی این تحلیل را باید در وضعیت نسبی در نظر بگیرید.
  ولی در مورد تاریخ اسلام در ایران، تا جائی که در منابعی مثل زرین کوب و یا پطروشفسکی کسب اطلاع کرده ام، یک نمونه اش مقاومت مردن استخر است که دستگاه دین اسلام 40000 از نیاکان ما را سر برید و بقیه را نیز به بردگی و کنیزی در بازارهای اسلام فروخت. همۀ محققان (…) روی این نکته اتفاق نظر دارند که اسلام صرفاً با نیروی نظامی گسترش یافت و به ملتهای جهان تحمیل شد. صحنه های بریدن سر آدمها در سوریه و عراق از عادات قدیمی قبایل عرب بوده و تازگی ندارد. البته نظر شما در مورد فروپاشی و اضمحلال ساسانیان کاملاً صحیح است. برخی معتقدند که حاکمیت اسلام در ایران نتیجۀ همین اضمحلال خاصه نزد موبدان بوده و نه بر عکس. در نتیجه به قدرت رسیدن آخوندها در کشور ما سابقۀ تاریخی در پیشا اسلام نیز دارد.
  با وجود این برای اینکه بتوانیم در مورد چگونگی حملۀ اسلام به ایران و سالامی شدن ایران نظر قطعی بدهیم به مطالعات گسترده تری نیازمندهستیم. ولی دست کم می توانیم، بی هیچ تردید، تصویب قانون «حکم ارتداد» در قانون اساسی ایران را به مثابه یک گروگان گیری در سطح توده های عظیم ایران تلقی کنیم. حتا مؤمن ترین ها نیز جزء همین گروگانها هستند

  دوست داشتن

 3. سپیده says

  درود بر رفیق حمید محوی،
  پس از یک هفته مسافرت که باید ادامه یابد، موفق شدم سری به روزنامه های ایران و مجله هفته بیاندازم. و با مقاله شما روبروگشتم. شما مسله بسیار مهمی را بدرستی مطرح کرده‌اید و همانا از بودجه کشور فقط ۳۰۰ میلیون دلار برای ارتش اختصاص داده اند. (قابل فهم بیان فرموده‌اید) که بسیار بسیار در مقابل ولخرجی ها در کشور ایتالیا، فرانسه، انگلیس و آمریکا ۳۳ میلیارد دلار…! بیشتر است.
  ولی نظر شما همه مطلب را بیان نکرده است. سپاه این پول توجیبی اش هم نیست. آمپریالیستها بخوبی میدانند که نیمی از اقتصاد ایران در تملک سپاه میباشد. چه باجی که از مردم گرفته می‌شود و چه با تولیدات صنعتی و چه با معاملات مالی. من اگر جای دولت ایران بودم کلیه بودجه مربوطه برای خرید از اروپا و آمریکا را صرف نیروی دفاعی ایران میکردم. آنهم نه اینکه فقط نیروی دفاعی بالا رود بلکه صرف اکثریت یافته های نوین تولیدی در ایران و تکامل آن بسطح تکتیک های کشورهای پیشرفته صنعتی می‌شود که دارایی ملی بوده و حتی پس از انقلاب متعلق به مردم ایران و انقلابیون باقی میماند و این سطح تکاملی خواهد بود که امپریالیسم نمیتواند از مردم ایران پس بگیرد. «دانستن توانستن است یا توانا بود هرکه دانا بود»

  در مورد اسلام: اسلام را کسی به ایرانیان زور تپان نکرد، بلکه ایرانیان آنرا داوطلبانه پذیرفتند، آنهم بخاطر سقوط نظام کاستی ساسانیان و دایم الخمر شدن موبدان و دزدی ها و باج گیری های زیاد و دیگر ستم گری ها به کاست سربازان، دهقانان و صنعت کاران!… بیخود نیست که سلطنت طلب‌ها باینجا که میرسد همه لال میگردند. زیرا هم دین و هم حکومت هردو فاسد گردیده بودند و ابلقاسم فردوسی چنین گفت :
  نه بی دین بود تاج شاهی بجای // نه بی تاج شاهی بود دین بپای
  چنان پاسبانان یکدیگرند / تو گویی که زیر یک چادرند…
  باز هم بیخود نبود که ابولولوی ایرانی چندی نگذشته بود که دست عمر را میان سنگ آسیابش گذاشت و وی را «آرد گندم» کرد.
  بازهم فراموش نکنید که پارسیان عید عمر را جشن میگرفتند و میخواندند:
  ای ابولولو تو پینه دوزی // کون عمر پاره شده باید بدوزی.
  هنوز هم خیلی‌ها این روز را جشن میگیرند.
  رفیق محوی در ضمن لطفی بنمایید و نظریات آقای کرمانشانی (توبخوان منصور حکمت نوین؟) را بخوانید. زیرا ایشان هم مبارزه ضد امپریالیستی ایران، عراق، سوریه، لبنان و بنابراین فلسطین را مرز مذهب اسلام (آنهم همه فاشیستی) دانسته و معتقد است که اگر «پ ی گ» یک‌خورده با آمریکا و اسراییل همدستی نماید بد نیست و شاید بتوان آن‌ها را گول زد و انقلاب اکتبری را رفقای کرد ایشان در ترکیه بوجود آورد تا منطقه از شر امپریالیسم رها گردد؟؟
  بدبخت اسلام روبنایی که در مقابل ادیان دیگر اینچنین عامل تعیین کننده زیر بنایی گردیده است و حتی میتواند زیر بنا را رادیکال تغییر دهد!!
  ارادتمند سپیده

  دوست‌داشته‌شده توسط 1 نفر

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.