یک خبر خوب برای پناهجویان یا مهاجران پرونده بسته ای که یک فرزند اروپایی دارند.

children-887393_1280

Ahmad_Pouri_Kخانم ها یا آقایانی که از طریق همسر در یکی از کشورهای اروپایی اقامت موقتی بدست آورده اند ولی بعلت طلاق با خطر اخراج مواجه هستند، یا بدون حمایت به کوچه ها رها شده اند… اگر آنها فرزندی داشته باشند که ملیت هلندی یا یکی از کشورهای اروپایی را دارد، می توانند برای دریافت مشاوره و کمک حقوقی مجانی با سازمان پناهندگی پرایم تماس بگیرند.
مهمترین نکته این است که اینگونه خانم ها یا آقایان با پیدا کردن وکیل خوب اقامت خود را که وابسته به همسر بود به اقامت بخاطر بچه تبدیل کنند.

با یکی از بهترین وکلای هلند صحبت کرده ام حاضر است در یک شب اطلاعاتی در جلسه ای که برای این منظور سازماندهی می شود به این خانواده ها اطلاعات لازم و تخصصی را بدهد. پرواضح است این قانون که اخیرا در سطح اروپا تصویب شده ریزه کاری های فراوانی دارد که باید از زبان متخصصین شنید…
اگر تعداد قابل توجهی از اینگونه افراد با ما تماس بگیرند می توان چنین شب اطلاعاتی را سازماندهی کرد. در صورت امکان اگر این نوع کیس ها به چند وکیل برجسته که ما می شناسیم داده شود، مزایای فراوانی به همه پناهجویان خواهد داشت.
یک: پرونده آنان از طریق وکلای خوب و متخصص دنبال می شود. دو: ما تقریبا می فهمیم که چند نفر دارای چنین کیس هایی هستند… به این طریق از سمپاشی نمایندگان راست افراطی در پارلمان و مطبوعات جلوگیری می کنیم… سه: از طریق این کیس ها از چگونگی و کیفیت پیاده شدن این قانون جدید اروپایی در هلند مطلع می شویم… چهار: از طریق نقد مستند عمل کرد دولت می توانیم در بهبود وضعیت تمامی کسانیکه در چنین شرایطی هستند مفید واقع شویم… پنج: موفقیت ما در هلند می تواند به همه کشورهای اروپایی تاثیر مثبت داشته باشد زیرا بطور رسمی همه کشورهای اروپایی باید در مورد کیس های مشابه تصمیم مشابه بگیرند…

نا آگاهی از قوانین اروپایی و وضعیت فلاکتبار برخی از خانواده ها
در نهایت تاسف خیلی از پناهجویان یا مهاجران بعلت عدم آشنایی با قوانین اروپا در عمل زندگی شان برباد می رود… بدترین مثال آن برای ایرانی ها تراژدی خانم روشنک تاج احمدی بود که از فرط ناامیدی به همراه بچه دوساله اش به کانال آب پرید و هر دو غرق شدند!…

خودکشی مادر و دختر ایرانی در هلند و ترجمه کامل نامه ای که در محل خودکشی پیدا شد.
درسهایی که از این گونه حوادث یا فجایع می توان گرفت!

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1334889786530253

 

حکم مثبت دیوان دادگستری اروپا و پیروزی بزرگ در دفاع از حقوق کودکان و خانواده پناهجویان و مهاجران!
اطلاعیه مطبوعاتی در باره امکان دریافت اقامت یکی از کشورهای اروپایی برای پدر یا مادر به خاطر ملحق شدن به کودکان شان. در 10 ماه مه 2017، دیوان دادگستری اتحادیه اروپا در مورد پرونده چاوز ولچز یک حکم پیشگامانه و راه گشا صادر کرد.
ادامه مطلب…

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1691618997523995

 

در پشت سیمای منجمد این اشرف مخلوقات چه هیولایی نهفته است؟
جمهوری اسلامی چگونه انسانها را براساس مدل مقدس و الهی خود تبدیل به هیولا می کند؟
چند هفته پیش یک خانم ایرانی بمن زنگ زد و قرار ملاقات می خواست تا درباره مشکلاتش اقامتش در هلند صحبت کند.
ادامه مطلب…

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1653663971319498?notif_t=notify_me_page&notif_id=1491956241910568

 

چند توصیه مهم به پناهجویان
1 –خانواده هایی که در اروپا یا هلند از هم می پاشند و همسری که هنوز اقامت دائمی نگرفته بود، با از دست دادن موقعیت قانونی خود، تبدیل به انسان غیرقانونی می شود.
بعد از خودکشی خانم روشنک تاج احمدی به همراه دختر دو ساله اش ایزابلا در شهر هورن، تعدادی از خانمهای ایرانی با من در باره مشکلات مشابه خودشان تماس گرفتند. مشکل کلی همه این افراد چنین است: زن یا مردی به دلیل الحاق خانواده به همسر خود در هلند پیوسته اند. بعد از مدت کوتاهی همسرشان بدلایل مختلف آنها را از خانه بیرون کرده است. بزبان دیگر این افراد تبدیل به افراد غیرقانونی شده اند. بدون داشتن سرپناه و درآمد، از تمام امکانات قانونی که داشتند محروم شده اند. در اغلب موارد همسری که در هلند زندگی می کرده فرقی نمی کند زن یا مرد باشد از موقعیت خود سوءاستفاده می کند و حتی بدون آگاهی طرف مقابل تقاضای طلاق می کند و اقامت همسرش را که وابسته به اوست باطل می کند! در بعضی موارد همسری که اقامت هلندی دارد چنان بلایی برسر همسری که بدلیل الحاق خانواده تازه وارد هلند شده است، می آورد که علیرغم تمام پیامدهای وحشتناکش این قربانیان روابط ناسالم و سلطه گر، خودشان تقاضای طلاق می کنند یا از خانه فرار می کنند!
شدت رفتار غیرانسانی و نا عادلانه در این گونه جدایی ها به سطح واقعی شخصیت و فرهنگ این افراد بستگی دارد. بعضی ها حتی به بهانه های مختلف همسرشان را برای دیدار فامیلهایش به ایران می فرستند و در غیاب آنها با چند تلفن به اداره تابعیت و مهاجرت و شهرداری و بیمه و … آنها را از لیست زندگی مشترک حذف می کنند. تجربه ما نشان می دهد که اغلب این کارها توسط آقایان انجام می پذیرد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در همین زمینه لطفا یادداشتهای زیر را مطالعه بفرمائید:

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1387308277955070

عکس العمل خانم های ایرانی که هم سرنوشت روشنک هستند!
بعد از انتشار سرنوشت دردناک روشنک تاج احمدی و دخترش ایزابلا… از جامعه ایرانی در اروپا عکس العمل های بسیاری دریافت کردم… اکثریت مطلق عکس العمل ها اظهار همدردی انسانی با این خانم و دخترش بوده … تعدادی تمامی کاسه کوزه ها را سر مردهای هلندیها شکسته اند و مدعی هستند که تقصیر خودش بود که بدنبال شوهر هلندی رفت، نه ایرانی! انگار ایرانی ها در مورد طلاق بهتر از هلندیها رفتار می کنند…!
چند نفر از خانم های ایرانی که خودشان را هم سرنوشت روشنک می نامند تقاضای کمک کرده اند.
باتوجه به اطلاعاتی که من از این خانم ها دریافت کرده ام شوهر سابق این خانمها چنان بلایی برشان آورده اند که قلم و زبان از بیان آن عاجز است! شوهر سابق همه خانم هایی که بعد از این ماجرا با من تماس گرفته اند ایرانی است!

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1339915689360996

تصمیم گیری در مورد کیس هایی که برخی از اعضای خانواده بدلیل غیرقانونی بودن باید کشورهای اروپایی را ترک کنند و بقیه می توانند در اروپا اقامت بگیرند! خانواده هایی که از هم گسیخته می شوند! این جلسه دادگاه در تاریخ 10 – 05 – 2016 در لوکزامبورگ برگزار شد.
جهت اطلاع بیشتر از این گونه پرونده ها بهتر است اول یادداشت زیر را ملاحظه بفرمائید.
سختگیری در سیاستهای پناهندگی اروپا و هلند به کجا منتهی خواهد شد؟

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1323921967627035

ایرانیان موفقی که بعد از رسیدن به اهدافشان روزهای سخت پشت سرشان را فراموش نمی کنند!
یک خبر خوب در باره یک ایرانی خوب. چنین افرادی بسیار کم هستند ولی خوشبختانه وجود دارند!
داستان چیست؟

https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1675580325794529?notif_t=feedback_reaction_generic&notif_id=1493524220788380

ایرانیان محترمی که در اروپا رفتاری بدتر از عقب مانده ترین حزب الهی های ایران دارند!
اغلب خانم هایی هستند که بعلت ازدواج با یک شوهر ایرانی یا اروپایی اقامت یکی از کشورهای اروپایی را دارند ولی قبل از آنکه بتوانند اقامت مستقل و دائمی خود را دریافت کنند، کارشان به طلاق کشیده شده یا بعلت دارا بودن اقامت وابسته به همسر، آنقدر مورد سوءاستفاده همسر خود واقع شده اند که دیگر حاضرند در کوچه ها زندگی کنند ولی به خانه برنگردند… در نهایت تاسف مثال های زیادی در این زمینه موجود است…
آخرین نمونه آن دیشب اتفاق افتاد… و خانمی که توسط شوهرش ساعت یک بامداد کتک خورده بود، شوهرش او را از خانه بیرون انداخته بود. ساعت 1.30 بامداد در اوج استیصال از طریق تبلتش که در کیف دستی اش باقی مانده بود از فرودگاه آمستردام با من تماس گرفت…

آنچه که باور کردنی نیست این استکه این مردها می روند از ایران ازدواج میکنند و اینگونه خانم ها فکر می کنند با یک مرد تحصیل کرده و متمدن که در اروپا زندگی می کند، بدور از جهنم جمهوری اسلامی و ماموران امر به معروف و نهی از منکر، زندگی رویایی و آزاد خود را در کنار همسرشان شروع خواهند کرد…

درجه بی شعوری و دیکتاتوری و رفتار حزب الهی گونه بعضی از مردان ایرانی باور کردنی نیست! در هلند محدودیتهایی را به همسرشان اعمال می کنند که عقب مانده ترین حزب الهی ها در ایران نمی کنند!…
این خانم که در ایران فوق لیسانس بوده، در هلند حق ندارد با هیچ ایرانی رابطه دوستی یا آشنایی داشته باشد… حق ندارد از خانه بیرون برود… هیچ چیز از قوانین هلند و حق و حقوق انسانی خود را نمی فهمد، بدون اجازه شوهرش حق ندارد کوچکترین کاری انجام دهد و گرنه با سئوالات و اتهامات بی پایان او روبرو خواهد شد!…
رابطه او با دنیای خارج اساسا از طریق اینترت و فیس بوک است!…
او را به سازمانی در آمستردام معرفی کردم که بتواند از طریق آنها مشاوره تخصصی بگیرد و از بردگی نجات یابد!…

بعد از چت یا صحبت طولانی از طریق نوشتاری دیشب …
امروز صبح نوشت:
” عذر میخوام بابت دیشب و مزاحمتم
خیلی کمک بزرگی به من کردید و من برگشتم خونه
تصمیم گرفتم طبق توصیه شما عمل کنم که اواره خیابون نشم
از اثار کبودی عکس گرفتم و حالا میشینم خوب زبانم رو بخونم به امید اینکه هرچه زودتر بتونم کار یا درسم رو درست کنم و مستقل شم و اونوقت ازش جدا میشم…”

تلفن دستی من هست: 0655362313 احمد پوری
تلفن دفتر کار پرایم هست: 0031703050415
ایمیل من هست: apouri@gmail.com
یا از طریق صفحه فیس بوک می توانید برای من پیغام بگذارید.

امیدورام این یادداشت را تعداد هرچه بیشتری به اشتراک بگذارند تا همه کسانیکه پرونده شان بسته و غیرقانونی شده اند و زندگی شان در شرف نابودی است و به این کمک ها نیاز دارند مطلع شوند و با ما تماس بگیرند.

با احترام،
احمد پوری (هلند) 28 – 07 – 2017

************************************************
پیوند این یادداشت در صفحه فیس بوک:
https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1776318582387369