سرمقاله, سرتیتر

ده‌ها هزار نفر در کارزار انتخاباتی در کاراکاس

ده‌ها هزار هوادار پروسه انقلاب بولیواری روز پنج‌شنبه در مرکز کاراکاس، پايان مبارزۀ انتخاباتی برای مجلس مؤسسان را جشن گرفتند. افراد بی‌شماری از صبح زود به سوی اين تجمع روان شدند و در حالی که پرچم‌های خود را به اهتزاز درآوردند، شعارهايی را در دفاع از قانون اساسی، صلح و انقلاب حمل می‌کردند. کارگران شرکت دولتی نفت PDVSA همراه با کانديداهای خود را به این تجمع پيوستند. مادورو از مردم ونزوئلا خواست روز يک‌شنبه با آرای خود به تحریم‌های ايالات متحده و دخالت واشنگتن اعتراض کنند. آن‌ها به فراخوان «امپراتور» دونالد ترامپ برای لغو انتخابات توجهی نمی‌کنند.

منبع: ردگلوب
تارنگاشت عدالت
ده‌ها هزار هوادار پروسه انقلاب بولیواری روز پنج‌شنبه در «آونیدا بولیوار Avenida Bolívar» در مرکز کاراکاس، پايان مبارزۀ انتخاباتی برای مجلس مؤسسان را جشن گرفتند. افراد بی‌شماری از صبح زود به سوی اين تجمع روان شدند و در حالی که پرچم‌های خود را به اهتزاز درآوردند، شعارهايی را در دفاع از قانون اساسی، صلح و انقلاب حمل می‌کردند.

کارگران شرکت دولتی نفت PDVSA از مقر شرکت در «لا کامپينا La Campiña» همراه با کانديداهای خود را به این تجمع پيوستند. در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی VTV «خوآن دیاز» که از سوی کارگران بخش نفت و معدن برای مجلس مؤسسان نامزد شده است، گفت که او خواهان برگزاری يک بحث آزاد بود. موضوع بر سر ژرفش روند انقلابی برای صلح و عليه نفرت است.

نیکلاس مادورو ريیس‌جمهور ونزوئلا در سخنرانی خود از نمایندگان مخالفت دعوت کرد قبل از انتخابات در روز یک‌شنبه و قبل از شکل‌گیری مجلس مؤسسان برای گفت‌وگو گرد هم آیند. او هم‌چنین پیشنهاد کرد که مجلس آینده یک کمیسیون حقیقت‌ياب برای جبران خسارت قربانیان خشونت در ونزوئلا و مجازات جرايم ايجاد کند.

مادورو از مردم ونزوئلا خواست روز يک‌شنبه با آرای خود به تحریم‌های ايالات متحده و دخالت واشنگتن اعتراض کنند. آن‌ها به فراخوان «امپراتور» دونالد ترامپ برای لغو انتخابات توجهی نمی‌کنند. در عوض، به ترامپ و مجيزگويانش روز یک‌شنبه یک پیام روشن می‌فرستند، که در ونزوئلا اين مردم ونزوئلا هستند که حرف اول و آخر را می‌زنند و نه دونالد ترامپ: «دونالد ترامپ، گم شو به خانه‌ات.»