سرتیتر

  رهبر کردها: آمریکا پس از شکست داعش باید در سوریه بماند

یک رهبر کردهای سوریه دیروز به خبرنگاران گفت که ایالات متحده پس از آن‌که مناطق تحت کنترل داعش آزاد شد باید در بازسازی سوریه نقش داشته باشد. الهام احمد، رهبر مشترک شاخه سیاسی «نیروهای دمکراتیک سوریه» که در رقه «پایتخت» داعش می‌جنگد گفت پس از آزادی شهر حمایت سیاسی و مالی ایالات متحده برای حراست از شهر ضروری است. خبرگزاری المصدر گزارش داد که حزب‌الله ۹۰ درصد منطقه ارصال در دره بقاع در مرز سوریه را از «هیئت تحریر الشمس» («هتاش») بازستانده است. ارتش سوریه گفت پس از شروع حملات دو طرف در هفته گذشته، فقط دو موضع «هتاش» تصرف نشده است.

منبع: مورنینگ استار
تارنگاشت عدالت
سوریه: مقام بلندپایه کرد می‌گوید ایالات متحده پس از شکست «دولت اسلامی در عراق و شام» باید در سوریه بماند

یک رهبر کردهای سوریه دیروز به خبرنگاران گفت که ایالات متحده پس از آن‌که مناطق تحت کنترل داعش آزاد شد باید در بازسازی سوریه نقش داشته باشد.

الهام احمد، رهبر مشترک شاخه سیاسی «نیروهای دمکراتیک سوریه» که در رقه «پایتخت» داعش می‌جنگد گفت پس از آزادی شهر حمایت سیاسی و مالی ایالات متحده برای حراست از شهر ضروری است.

«نیروهای دمکراتیک سوریه» عمدتاً از نیروهای کرد تشکیل می‌شود که بخش شمالی سوریه موسوم به روژاوا را کنترل می‌کنند.

خبرگزاری ترکیه ظاهراً در پاسخ به حمایت آمریکا از کردها محل ۱۰ تأسیسات نظامی ایالات متحده، از جمله دو پایگاه هوایی را در شمال سوریه منتشر کرده است.

میلیشیای «نیروهای دمکراتیک سوریه» ترکیه را به دلیل «افشای این دسیسات نظامی محرمانه ایالات متحده» به کمک به داعش متهم کردند.

در عین‌حال، دیروز یک وزیر دولت سوریه به رویترز گفت که تصمیم ایالات متحده برای پایان دادن به حمایت «سیا» از شورشیان یک گام در جهت «حل بحران سوریه» است.

برنامه «سیا» که شامل یک پانزدهم بودجه آژانس می‌شود، پول در اختیار افراد مسلحی قرار می‌دهد که برای سرنگون کردن دولت سوریه می‌جنگند.

علی حیدر وزیر آشتی ملی به آژانس خبری گفت که مهم‌ترین اقدام این است که همسایگان سوریه مرزهای خود را ببندند و جریان تسلیحات و جنگجويان به سوریه را متوقف کنند.

او هم‌چنین گفت که دولت مصمم است «توافق‌های آشتی» بیش‌تری با شورشیان در بخش‌های موسوم به «مناطق رفع تنش» در کشور تهیه کند.

اما شورشیان ضددولت به جنگ میان خود ادامه می‌دهند. بنا به گزارش‌ها «هیأت تحریر الشمس» («هتاش») که وابسته به القاعده است منطقه ادلب را از دست گروه‌های جهادی «احرار الشمس» گرفته است.

***

لبنان: حزب‌الله در آستانه بیرون راندن «هتاش» از منطقه مرزی

منبع: مورنینگ استار
۲۷ ژوئیه ۲۰۱۷

حزب‌الله لبنان دیروز در آستانه بیرون راندن افراطیون القاعده از منطقه مرزی ارصال قرار داشت

خبرگزاری المصدر گزارش داد که حزب‌الله ۹۰ درصد منطقه ارصال در دره بقاع در مرز سوریه را از «هیئت تحریر الشمس» («هتاش») بازستانده است.

ارتش سوریه گفت پس از شروع حملات دو طرف در هفته گذشته، فقط دو موضع «هتاش» تصرف نشده است.

«هتاش» ائتلاف «جبهه النصره» سابق- شاخه القاعده در سوریه- و جناح‌های مورد حمایت غرب است و ارصال محل اردوگاه بزرگی برای آوارگان جنگی سوریه است.

۱ دیدگاه

  1. کرماشانی says

    نزدیکی نیروهای سوسیالیست روژاوا به سمت آمریکا، نتیجۀ 46 سال حکومت شونیستی و نژادپرستی حکومت راسیستی بشار اسد است. به جای ستایش یکجانبه و کوبیدن یکجانبه، سر سوزنی ریشه ها را ببینید.

    دوست داشتم

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.