اخبار ویژه, سرتیتر

فاشیستها و نژادپرستان بسوی دریای مدیترانه برای مبارزه با پناهجویان

Foto: dpa/Paul Zinken
ابتکار نژاد پرستانه جبهه «دفاع از اروپا» به اندازه کافی پول جمع آوری کرده است.
کشتی فاشیستهای اروپائی بزودی به سواحل لیبی خواهد رفت تا مانع ورود پناهجویان به قاره اروپا شود.

رم، یک جبهه مشترک از فاشیستها و ناسیونالیستهای افراطی اروپایی، از جمله فاشیستهای آلمانی قصد دارد مانع عملیات نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه شود. جبهه «دفاع از اروپا» روز سه شنبه اعلام کرد، یک کشتی ۴۰ متری با هدف مبارزه با ان جی او ها و پناهجویان راهی سواحل لیبی گشته است.
در پس این عملیات در وهله اول فاشیستها و نژادپرستان آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی تحت عنوان «حرکت هویت» قرار دارند، که در آلمان بدلیل گرایشات فاشیستی تحت نظارت سازمان اطلاعات و امنیت این کشور قرار دارد.
افراط گرایان دست راستی در ماه مه گذشته کمپین مالی را سازماندهی کردند و توانستند مبلغ ۱۰۰۰۰۰ یورو برای اهداف خود جمع آوری کنند.
با این مبلغ آنها کشتی تحقیقاتی «سی استار» را کرایه کردند که اکنون در راه جزیره سیسیل ایتالیاست، تا در آنجا فعالان فاشیست دیگری را نیز سوار کشتی کند تا هفته آینده بمقصد سواحل لیبی حرکت کند.
بر اساس اطلاعاتی که تارنمای «ترافیک دریایی» منتشر کرده است، این کشتی ظهر جمعه بندر جیبوتی در شاخ آفریقا را ترک کرده است، این تارنما اطلاعات کشتی را منتشر میکند تا مانع تصادم بین کشتی ها در مسیر آنها شود.بر اساس اطلاعات منتشر شده ۴ شنبه پیش این کشتی تحقیقاتی که در سال ۱۹۷۵ ساخته شده است، کانال سوئز را به مقصد سیسیل ترک کرده است و تا چند روز دیگر وارد سواحل لیبی خواهد شد.

Foto: nd-Screenshot/Twitter/Defend Europe

جبهه فاشیستی «دفاع از اروپا» قصد دارد عملیات نجات گروه های داوطلب و انسان دوست را متوقف کرده تا پناهجویانی که در دریای مدیترانه دچار سانحه میشوند توسط آنها نجات داده نشوند و نتوانند به ایتالیا برسند، و در عوض آنها قصد دارند با همکاری گارد ساحلی لیبی پناهجویان را جمع آوری کرده ودوباره به لیبی که پناهجویان بدلیل شرایط طاقت فرسا و غیر انسانی از آن کشور گریخته‌اند بازگردانند، جان پناهجویان در لیبی بدلیل هرج و مرج، جنگ داخلی و رفتار غیر انسانی و نژادپرستانه افراد مسلح در خطر قرار دارد. سازمانهای نجات دهنده پناهجویان در مورد عملیات خطرناک وماجراجویانه فاشیستها هشدار داده اند.
بسیاری از سازمانهای کمک های انسانی برای نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه نگرانی شدید خود را از این عملیات غیر انسانی ابراز کرده اند، یک کمیته ضد نژاد پرستی فرانسوی این عملیات را محکوم کرده و شکایت قانونی را علیه این عملیات تقدیم دادگستری این کشور کرده است.